Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2006, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Peter, te rog revino-ți ! O să mă bucur pentru oricare dintre ei va deveni campion mondial, dar tare aș vrea ca Peter să reintre în meci !... HAI, PETER !!!!!!!....



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2006, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De azi-noapte imi umbla prin cap mesajul asta, in diverse forme-mai atenuate sau mai vehemente. Si e mesaj cu avertisment in cerculet Laughing , adica nu am deloc intentia sa imi maschez gandurile si emotiile fata de aceasta finala. Exclamation Exclamation
Nu e nimeni "de vina" ca nu am avut o finala Ronnie/Peter. Cu exceptia lui Ronnie, desigur. Wink Nu e nimeni "de vina" ca Peter nu se regaseste si e doar o umbra a acelui Peter din meciul cu Marco.
Imi plac si mie jocurile tacticizate, frame-urile furate la culori sau castigate la bila neagra, duelurile in lovituri de siguranta. Dar cel putin la fel de mult imi plac breakurile fluente, desenul geometric sau fantezist pe masa si loviturile care smulg ropote de aplauze si te lasa bouche-bee.
Si ce am vazut azi? (Cu o singura exceptie-breakul de 80 si ceva al lui Peter.) Un joc pozitional infernal, frame-uri parazitate de ratari si cu scoruri de pub-cum bine se spunea aici. Si am avut permanent senzatia unei eficiente mediocritati, daca pot spune asa. Si iata ca pot Laughing .
Daca sunt subiectiva? Ohoooo, si inca cum! Razz Dott scrie la Crucible manualul "How to win the Worlds by being absolutely dull." Nu vad stralucire, nu vad inspiratie, nu vad asumarea de riscuri, nu vad...offf! Mai nimic.
Iubesc snoookerul, dar un anumit fel de snooker. Mie eficienta monotona nu imi spune nimic. Nici trimiterea unei bile rosii lungi in buzunar, urmata de ratarea pozitiei si efectuarea unui snooker de rutina.

Domnilor O'Sullivan, Hendry, Higgins, Stevens, Hawkins, Murphy,...pardon! Oi, Ronniieee....Stepheeeeeeen, Maaathewww, Baaaryy, Shaaaaunnn...reveniti-va, chiar va rog, si oferiti-ne spectacol in sezonul urmator. Va rog cu mana pe telecomanda!! Pentru ca daca asta ar fi fost prima finala de CM urmarita de mine...deh! Poate ca as fi ales telenovelele. Mr. Green Mr. Green Laughing

Anul trecut Shaun a jucat superb in finala. M-am intristat eu pentru Matthew dar...am avut spectacol. Acum...
Sunt dezamagita. Asta e! Si pentru mine foarte posibila victorie a lui Dott va avea importanta in statistici. (Nu pentru ca mi-a eliminat favoritul, care de fapt s-a exclus singur printr-un snooker sub-mediocru, ci pentru ca...nu imi spune nimic.) Macar o scanteie voiam in finala asta. Pana acum nu am vazut-o.

M-am mai racorit. Daca am judecat cu inima? Oh, da!!!!! Pentru ca...I *heart* snooker, I don't *brain* snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2006, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
...I *heart* snooker, I don't *brain* snooker.


Se poate și una și alta !... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2006, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAI, PETER !!!!!!!.... Hai, că acu-ți strig ca Eliza Doolittle la cursele de la Ascot !!! Evil or Very Mad Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce revenire din partea lui Ebdon!!! Meciul pare relansat! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar ! Sub ce presiune enormă sunt amândoi !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Crucible



Data înscrierii: 23/Mar/2006
Mesaje: 7
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 2:21    Titlul subiectului: general Răspunde cu citat (quote)

Bravo Dott!!! Bravo Ebdon!!! Meci tare si frumos! Frumoasa inchiderea d masa a lu Dott in frame-ul 31. Acolo s-a decis meciul. Mi-e mila si d Veerhas. Cat a trebuit sa stea saracu in picioare Rolling Eyes Cred k in frame-ul 27 (cel mai lung din istorie) se ruga la toti zeii sa s termine mai repede Very Happy Stie cineva, asa de curiozitate, c inaltime are Dott? K la 90% din lovituri ori sta doar cu un picior p podea ori foloseste sprijinul. Aaa...si apropo..urata mai e nevasta lu Dott Shocked Very Happy Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Crucible Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 2:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Graeme! Very Happy
Felicitari Peter! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 3:54    Titlul subiectului: Re: general Răspunde cu citat (quote)

Crucible a scris:
Stie cineva, asa de curiozitate, c inaltime are Dott? K la 90% din lovituri ori sta doar cu un picior p podea ori foloseste sprijinul.


Înălțimea lui Graeme e de 5ft 6in (= 1,67 m)
Greutatea 8st (= 50,800 kg)

Îl poți cunoaște ceva mai bine pe noul campion mondial și dintr-un articol
Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=48&postdays=0&postorder=asc&start=30

(În orice caz, remarcile depreciative vizând fizicul unei persoane nu sunt de bun gust, iar atunci când ele se referă la o doamnă, sunt inacceptabile. Smile )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 2 Mai 2006, 3:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 3:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, PETER ! BRAVO, GRAEME ! Felicitări ambilor "maratoniști" ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 8:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca ai avut dreptate,clara,cu 888.dott.com! Laughing
bravo dott! bravo peter! Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 8:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Graeme!
Felicitari si lui Peter pentru sesiunea finala foarte frumoasa!

A castigat cel mai bun ! Graeme a fost intradevar cel mai bun in aceasta finala.Si la acest campionat mondial a fost jucatorul cu evolutia cea mai constanta. Nu a aratat un snooker spectaculos, nu a jucat nemaipomenit de bine, dar a jucat la fel de bine pe toata perioada campionatului mondial.
Chiar i-a fost destinat acest titlu, dupa cum spunea Clara : 888Dottcom Wink

* In mare parte sunt de acord cu ce spunea Miss C. mai sus.
A fost un Campionat Mondial tacticizat, dar se pare ca Peter chiar la tactica a cam gresit in aceasta finala! Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inca mi se pare ciudat si nu-mi vine sa cred.
Despite what everyone says, eu sunt de parere ca Dott a avut un car de noroc anul acesta. Dupa mine, jocul lui nu a fost demn de un campion mondial...problemele au fost la Ronnie si la Ebdon care, inexplicabil, n-au mai jucat la adevarata lor valoare.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ebdon si-a jucat finala-cea cu marco. acum era secatuit,nu mai avea forza si convingere si speranta ca va cistiga.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce sa mai spun shi eu....
FELICITARI GRAEME!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Următoare
Pagina 41 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community