Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Premier League 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Iul 2006, 2:34    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Se știe deja care, unde și cu cine. (Honni soit qui mal y pense ! Twisted Evil Razz ) Alături, la Meciuri și rezultate.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 6 Iul 2006, 7:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca este si Ken Doherty in Premier League! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Sep 2006, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca Ronnie se va impune si in acest an Very Happy .Regula celor 25 de secunde il avantajeaza in mod evident pe el.Nu stiu cum se vor adapta Graeme Dott si Ken Doherty care sunt jucatori mai lenti.Ar fi fost poate mai interesant daca participau John Higgins si Mark Williams.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Sep 2006, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima mie de lire din acest nou an al Ligii o ia Ding !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 15 Sep 2006, 11:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Ding! Well done, Ronnie! S-a repetat rezultatul de anul trecut din Liga. Bila alba pentru revenirea de la 1-3 pentru Ronnie. Bila neagra pentru breakul de 98. Evil or Very Mad 98! Ca deh...o mie de lirisoare in plus era la doua puncte distanta.
Si inca o bila alba pentru comentariile de dupa meci.
Bila alba pentru Stephen si al sau avans de 3-1. Si una neagra rau pentru ca l-a lasat pe Dott sa egaleze.
Cat despre televizarea meciurilor din Liga de catre un post pe care sa-l receptionam si noi...un camion de bile negre. Mr. Green Evil or Very Mad Evil or Very Mad Dar pe de alta parte...daca ma gandesc ca multi britzi nu receptioneaza Sky...parca ma simt mai bine. Romaneasca atitudine fata de capra vecinului se manifesta din nou. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Sep 2006, 1:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intervievat de către The Citizen înainte de etapa de azi, Jimmy a spus : „Lucrul cel mai fantastic în legătură cu liga asta e că noi jucăm cu toată seriozitatea, dar publicul e un pic altfel și atmosfera e un pic diferită de cea de la alte turnee – e mai puțin solemnă. Îmi place să iau parte la competiția asta și mă bucur să vin din nou în Gloucester, fiindcă n-am mai fost pe-aici de vreo patru ani, când am avut un meci demonstrativ.”

A fost chestionat și în legătură cu adversarul său de diseară : “Nu m-am mai întâlnit cu Graeme de când a devenit campion mondial, așa că, înainte de orice, o să-l felicit. Sper să fie un meci bun. Nu cred că noi doi am mai jucat vreodată împreună, așa că aștept cu nerăbdare meciul.”

Cât despre regula celor 25 de secunde, “... mie-mi convine, îi convine și lui Ronnie, dar să nu tragem concluzii pripite : chiar dacă era la debutul lui în acest sistem de joc, Graeme s-a descurcat foarte bine la Carlisle – a făcut meci egal cu Stephen Hendry, la fel cum și Ronnie a făcut meci egal cu Ding.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Sep 2006, 9:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumiri ,clarisor! Very Happy
go jimmy Laughing
go ronnie Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Sep 2006, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing ... numai că Mr White s-a înșelat când a spus că până acum n-a mai jucat cu Graeme ! L-a uitat pe micul scoțian Sad , dar acesta a ținut minte : "Ne-am mai întâlnit doar o singură dată, la Openul Scoției, în 1998, când Jimmy m-a învins cu 5-4."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Sep 2006, 1:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme : „Am jucat OK, chiar dacă am ratat prostește câteva bile roșii ușoare. În linii mari, am jucat destul de bine. Din cauza finalei Campionatului mondial, lumea a început să creadă că aș fi un jucător relativ lent, dar în realitate sunt mai degrabă rapid. Dacă se întâmplă să-mi încetinesc ritmul e pentru că adversarul mă ține pe loc, deci n-am nici un fel de probleme cu regula celor 25 de secunde.”

S-ar zice că așa e. Anul trecut, lui Stephen Maguire, și el debutant în această competiție, i-a trebuit foarte mult timp ca să se obișnuiască cu cronometrul, deși e departe de a fi un jucător lent, dar Graeme a părut să se simtă în largul lui încă de la început.

A fost și cât pe ce să realizeze primul break de peste 100 de puncte al acestui sezon al Ligii : „Nu m-am gândit la bonusul de o mie de lire : nu e bine să te gândești la bani în timp ce joci. Sper să fac un asemenea break în meciul următor.”

Primul 100(+) (un 124) a fost realizat totuși de către Ronnie O’Sullivan, care a spus (și el ! Wink Laughing ) că a jucat OK : „Sunt destul de mulțumit de felul în care au mers lucrurile. Am încercat câteva chestii noi în privința modului de a ține tacul, dar asta e mai ales ca să-mi mențin entuziasmul pentru joc. Așa dau impresia că fac totul fără efort și măcar pot spune că m-am simțit bine și că am distrat publicul. Joc snooker de 23 de ani și știu că uneori trebuie să-ți creezi singur acea stare specială care să te predispună la performanță. Performanța e la îndemâna ta, doar că trebuie să găsești starea de efervescență în care ea devine posibilă.”

Se pare că, după o absență de peste 7 ani din Ligă (pe care a și câștigat-o de două ori : în 1996 și 1998), Ken nu și-a intrat încă în mână. Înainte de meci, declarase că, în ultimele câteva sezoane, urmărise competiția la televizor și era invidios pe cei care participau și că nu are probleme cu regula limitei de timp pentru că nu se consideră un jucător lent. Să-l vedem de acum încolo - în fond, revenirea după o asemenea întrerupere echivalează cu un debut...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2006, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar chiar un whitewash, Steve ?!... Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh my oh my oh my! Crying or Very sad Da' chiar asa, Mr. Davis! Rolling Eyes Sad Si ce scoruri! Cand te bate cineva la zero si cu breakul cel mai mare de 57...apoi ce sa mai zici?
Bravo Ken dar...of of of Jimmy.
Ce-au avut englezii in sara asta? Rolling Eyes Cumva vreo infrangere la fotbal?
Si uite-asa se avanta Ding in fruntea bucatelor si in Liga.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006, 8:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adevar ati grait,fetelor! Sad
whitewash,steve?chiar asa? Shocked Mad
de jimmy ce sa mai zic Sad chiar dc. nu e in fruntea clasamentului,macar s-a ales cu ceva lire Laughing

haideti ,mai baieti! la lupta! Very Happy nu lasati ding-ii sa va domine Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 6 Oct 2006, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mine 2 surprize mari! Shocked
Ding ia bataie de la Jimmy! Dar ma bucur enorm pentru Jimmy! Very Happy
Stephen Hendry ia bataie de la Steve Davis! Aici parca surpriza n-ar fi prea mare, totusi! Eu ma bucur pentru Steve! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Oct 2006, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy n-a plecat de la Derby cu doar cele 5 000 de lire câștigate la masa de snooker (care masă, spunea el, a fost cam lentă, din cauza umezelii din aer) : a mai și pariat pe propria victorie la cota de 10/1 !!!... Shocked Laughing (Când era mai tinerel, paria zdravăn - acum, mai deloc și, atunci când îți mai încearcă norocul, pune în joc sume mici, dar tot cred că a luat cel puțin dublul premiului încasat.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 6 Oct 2006, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar e permis sa pariezi pe propriile meciuri? Mi se pare cam ciudat. Nu vreau sa sugerez nimic marsav, departe de mine! Dar totusi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Premier League 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community