Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Iul 2006, 12:57    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

S-ar zice că ori WSA nu a luat încă nici o hotărâre în privința lui Paul. Pe 24 iulie va fi o adunare generală la care jucătorilor li se va cere să-și spună părerea în legătură cu modificarea statutului WPBSA în sensul de a se permite "înghețarea" situației în clasament a unui jucător grav bolnav.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 27 Iul 2006, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O dată cu decizia de "înghețare" a locului lui Paul în clasament și de acordare a unui wildcard tânărului Patrick Einsle, s-au făcut niște modificări în tabloul competiției. Patrick a luat locul lui David Gilbert, în runda întâi, David Gilbert a luat locul scoțianului Marcus Campbell, în runda a 2-a, iar Campbell a luat locul lui Paul în ultima rundă a calificărilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 31 Iul 2006, 19:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate Jimmy White a a ratat prezenta pe tabloul principal fiind invins cu 5-3 Jimmy Michie Sad Sper ca isi va reveni in turneele viitoare deoarece situatia sa in clasamentul provizoriu este destul de neplacuta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 2 Aug 2006, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt trista pentru ca Jimmy a ratat calificarea Sad !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Aug 2006, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu ce sa mai zic? Crying or Very sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Aug 2006, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei care nu pot vedea Eurosport 2 : se poate accesa site-ul televiziunii irlandeze TG4 Arrow http://www.tg4.tv/

Comentariul este în vechea lor limbă celtă, dar măcar se vede meciul. (Snúcar Beo = Snooker live. Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 13 Aug 2006, 21:17, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Aug 2006, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Selby : „I-am oferit lui Tony destule ocazii, dar cred că am jucat suficient de bine ca să câștig meciul. Am încheiat foarte bine sezonul trecut, pe urmă am devenit campion mondial de pool (ImproveYourPool.com World 8-Ball Championships, Blackpool 2006 – Mark l-a învins în finală pe Darren Appleton, cu scorul de 11-7. Am consemnat acest turneu la NEWS, pagina 84 http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=1245 ) Victoria aceasta mi-a dat încredere pentru acest sezon. În vederea NIT-ului m-am pregătit, dar n-am avut prea mult timp la dispoziție. În fond, cu toții suntem cam ruginiți. Sper că o să mă descurc, totuși, destul de bine. Doar de asta am venit la Belfast : ca să câștig turneul ! E bine să câștigi primul meci al sezonului. Sunt pe locul 28 și vreau să progresez, nu să dau înapoi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Aug 2006, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Gerard Greene : “Am jucat destul de bine, dar Joe nu s-a ridicat la nivelul lui obișnuit. Primul meci dintr-un sezon este întotdeauna dificil. Știam însă că jocul îmi merge satisfăcător. Publicul a fost de partea lui Joe, dar asta nu m-a deranjat. În ceea ce mă privește, lucrurile arată cum nu se poate mai bine.”

În perspectiva viitoarei sale întâlniri din runda a 2-a cu Steve Davis, Gerard a spus : “Să sperăm că n-o să aibă norocul lui obișnuit ! Pare foarte ocrotit de zeița șansei, așa că aștept cu nerăbdare meciul.”

Stuart Pettman : “Pentru mine, sezonul a început foarte bine. Ca să fiu sincer, nu m-am prea antrenat. Shokat Ali și cu mine am cumpărat un club de snooker în comitatul Lancashire și asta ne-a ocupat tot timpul. Înainte de meciul de calificare de la Prestatyn, m-am pregătit vreo 3 ore, nu mai mult, dar m-am descurcat. Cred că nu mai simt presiunea din cauză că preocupările mele se îndreaptă, mai nou, asupra clubului. Am o atitudine mult mai relaxată. Poate c-ar trebui s-o păstrez – mai ales dacă victoriile o să continue !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 13 Aug 2006, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Pentru cei care nu pot vedea Eurosport 2 : se poate accesa site-ul televiziunii irlandeze TG4 Arrow http://www.tg4.tv/

Comentariul este în vechea lor limbă celtă, dar măcar se vede meciul. (Snúcar Beo = Snooker live. Wink Laughing )


Excelent. Thanks a lot for the link! Very Happy Si ce bine se vede si connection is cool. Very Happy Super! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar este minunat ca avem ocazia sa vedem online imagini de la acest turneu. Very Happy 8)
Multe multumiri pentru link, Clara draga! Este o alinare pentru cei necajiti ca nu prind Eurosport 2. Razz Smile



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare plăcere. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 1:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

O fi mai ușor decât la volanul furgonetei ? Greu de crezut ! Andrew Norman își câștigă existența ca șofer și n-o duce prea grozav. Transportă ce marfă poate contracta și, la cei 26 de ani ai lui, a cunoscut mai degrabă sacrificiile decât răsplata. O fi venit soarele și pe strada lui. Dacă e așa, mă bucur pentru victoria asta mai ales pentru că ea cuprinde promisiuni legate de altele viitoare.

Andrew : “Către sfârșitul meciului, am simțit presiunea, dar am încercat să mă bucur până și de starea asta. Programul meu este atacul permanent. Nici nu se punea problema să nu mă lansez la acea lovitură la bila albastră ! O să-mi păstrez acest stil și în meciul următor. Și în sezonul trecut am pășit cu dreptul. Acum, la fel. Vreau ăsta să fie punctul de plecare al dezvoltării mele ca jucător.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 17:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ian McCulloch : „Hendry mi-a mai dat dureri de cap și până acum, dar pot să-l înving. Îmi place să joc împotriva lui și dacă o să fiu într-o formă la fel de bună ca în acest meci în care l-am bătut pe Matthew [Couch], am șanse. Lui Hendry i-am dat jos pantalonii în urmă cu doi ani, la Preston, așa că mă simt în stare să-l mai bat o dată. [Chiar așa a spus nebunaticul : "I pulled his (Hendry's) pants down"! Shocked ] O să fie pregătit, numai că eu vreau să revin în Top 16 și am de gând să încep sezonul în forță. Am avut o vacanță frumoasă în Tenerife, iar acum sunt gata de luptă.”

Matthew Couch : „Ian a fost prea tare pentru mine. N-am jucat prea bine și n-am putut să-i fac față.”

Jamie Burnett : “Este un mare jucător. E teribil de greu de învins, dar eu n-am nimic de pierdut. Eu cred că nici acum Graeme nu este cotat la valoarea lui reală. Are mai mult curaj decât 99 la sută dintre jucători, așa că am fost fericit pentru el când a câștigat titlul mondial. L-a meritat. A dovedit cât de bine joacă și sunt convins că o să-l stimuleze faptul că, înainte de fiecare meci, o să se audă prezentat cu noul său titlu de campion mondial. Cred că asta o să-l ajute.

Nu mă așteptam la mare lucru de la meciul meu cu David Gray, pentru că nu m-am prea antrenat. Totuși am jucat binișor. El, însă, mi s-a părut cam timorat. A ratat bile pe care, de obicei, nu le-ar rata. Scorul ar fi putut fi 5-2 în favoarea lui, dar am avut noroc. Acum, aștept meciul cu Graeme. M-am întâlnit cu el săptămâna trecută, la club și i-am spus că tocmai îmi înlocuisem vârful tacului, iar el mi-a răspuns, glumind, că asta însemană că n-o să-i pun probleme la meci !... Tot ce sper e să fie totuși un meci frumos.”


Graeme : "Mă bucur că am meci cu Jamie. Este un jucător foarte bun, dar indiferent ce adversar o să am în acest sezon, vreau numaidecât să fac performanță. Aș vrea să fie un sezon bun, demn de un campion mondial. Abia aștept să-l aud pe maestrul de ceremonie prezentându-mă cu noul titlu ! Sunt sigur că o să am o stare foarte specială. Greu să-mi mai șteargă cineva zâmbetul de pe față după victoria de la Crucible !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 14 Aug 2006, 20:50, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 19:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reacții & comentarii

Proaspăt întors din vacanța petrecută în SUA, Michael Holt pare optimist : "Vreau să întru în Top 16 însezonul ăsta și să ajung într-o finală de turneu. Vreau să realizez lucruri mari, pe care nu le-am mai realizat până acum. Mike Dunn e un jucător bun și n-o să fie ușor de învins [HA ! Rolling Eyes Maaare jucător, dar încă și mai maaaaare yes-man & purtător de trenă de-al lui Sir Rodney !... Twisted Evil ]. Dar m-am pregătit foarte bine și aștept cu nerăbdare primul meu meci din noul sezon."

Bate-l, Michael ! Praf să-l faci, 'țelesu-m-ai ?!... Evil or Very Mad

Shaun Murphy : "M-am bucurat de vacanță. Clare și cu mine am sărbătorit un an de căsnicie, ceea ce a fost un moment foarte special. Am reușit să ne și odihnim. Am fost în Cipru și în Bulgaria. Ne-am gândit la o investiție imobiliară în străinătate. Avem o casă cu etaj în Rotherham, dar am închiriat-o și căutăm să ne investim banii în mod inteligent. Nu ne închipuim că o să fim bogați, așa că trebuie să avem grijă să nu irosim ceea ce avem.

Nu demult mi-am sărbătorit și ziua de naștere : joia trecută, am împlinit 24 de ani. Am fost cu Clare la un restaurant.

Vara asta am jucat și un pic de golf, împreună cu Michael Holt și Stuart Bingham. Mi-a făcut plăcere să-i revăd și să petrecem ceva timp împreună. În afară de asta, după relaxare, munca : m-am pregătit bine în așteptarea noului sezon. Am lucrat cu antrenorul meu, Steve Prest, la scurtarea cursei spre înapoi a brațului în executarea loviturii și sper că asta îmi va ameliora precizia. A mai pus la punct și alte aspecte tehnice, care să-mi asigure un avantaj asupra adversarilor. După aceste retușuri, jocul îmi merge foarte bine, dar cred că mai am nevoie de timp ca să mă obișnuiesc cu schimbarea.

În sezonul ăsta nu mă mai aflu sub o așa de mare presiune ca în cel care a trecut. E foarte greu să porți coroana de campion mondial ! Mulți nu-și dau seama că titlul mondial a fost de fapt primul pe care l-am câștigat, după prima mea apariție într-o finală de turneu de puncte ! Anul ăsta, lumea n-o să mai aibă pretenții atât de mari de la mine. Pot să spun totuși că în perioada asta am învățat să mă cunosc mai bine și m-am pregătit foarte serios. Acum, vreau să mă simt bine printre “băieții cei mari”.

Sunt nerăbdător să mă întâlnesc cu Andy Hicks sau cu Tian Pengfei. Nu prea contează cu cine joc – pentru mine, e mereu același scenariu. Amândoi sunt profesioniști de calitate și va trebui să joc bine de tot dacă țin să-i înving. De ce nu ? În fond, Tiger Woods e capabil să câștige toate turneele la care participă – și eu la fel. Dar nivelul jocului a devenit foarte ridicat – nu mai există meciuri ușoare."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Aug 2006, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În bătălia de azi a tinerilor tătici (Lauren Sophie, fetița lui Mark Allen și a Reannei Evans s-a născut în mai, iar acum două săptămâni a venit pe lume Francesca, fetița lui Ryan Day și a prietenei sale, Lynsey), câștig de cauză a avut galezul.

Ryan : „Am avut noroc că puștoaica s-a născut pe 2 august. Așa am putut sta cu ea și cu Lynsey măcar o săptămână. Dacă s-ar fi hotărât să apară zilele astea, ar fi fost foarte complicat !...

Publicul a ținut cu Mark, dar îndată ce am început să fac și eu niște breakuri mai măricele, oamenii s-au potolit. La început, am avut emoții. Treptat, însă, după ce mi-am intrat în ritm, m-am simțit mai liniștit și am jucat bine. Mark nu a fost la nivelul lui obișnuit, dar nici eu nu i-am oferit prea multe șanse. Mi-am reînceput antrenamentul acum o lună, am participat la câteva turnee Pro-Am și m-am menținut în formă. M-am pregătit și cu Mark Williams, ceea ce m-a ajutat foarte mult. Am impresia că el reușește să mă stimuleze și să mă determine să progresez.

Ar cam fi timpul să câștig și eu un turneu și să intru în Top 16. Am venit la Belfast ca să iau trofeul și sunt mulțumit de felul în care joc. Cu Bary Hawkins m-am mai întâlnit de două ori. Este un jucător foarte bun, dar la Campionatul mondial l-a învins cu 10-1, m-a bătut și el pe mine, așa că ar trebui să fie un meci bun.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 1 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community