Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Openul României 4-6 iunie. Campionatele europene 6-15 iunie
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20202
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Iun 2006, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În această seară, la Campionatele europene, se dispută

Semifinalele
Masculin (best of 11)
Lasse Münstermann – Jeff Cundy 3-6
Alex Borg – Kurt Maflin 6-5

Feminin (best of 7)
Wendy Jans – Rosanna Lo-a-Tjong 4-1
Hanna Mergies – Isabelle Jonckheere 2-4


Seniori 40+ (best of 9)
Ron Jones – Kimmo Lang 2-5
Jyri Virtanen – Michael McGuire 5-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20202
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Iun 2006, 11:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LIVE: Campionatele europene 2006


FINALELE

Masculin (best of 13)
ALEX BORG (Malta) - JEFF CUNDY (Anglia) 7-5

Seniori 40+ (best of 11)
JYRI VIRTANEN (Finlanda) - KIMMO LANG(Finlanda) 6-4

Feminin (best of 9)
WENDY JANS (Belgia) - ISABELLE JONCKHEERE (Belgia) 5-0

WENDY JANS, CAMPIOANĂ EUROPEANĂ 2006.

JYRI VIRTANEN, CAMPION EUROPEAN 2006 (Seniori 40+).

ALEX BORG, CAMPION EUROPEAN 2006.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ionchi



Data înscrierii: 28/Iul/2006
Mesaje: 9
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Iul 2006, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ma bucura acest forum si interesul crescut si crescand fata de snooker. Sunt Cristian Chircu si am participat si eu la Romanian Open si la Campionatul European in locul lui Adonicioaie, dar din pacate nu am reusit sa fac mare lucru la CE , i-am luat un frame lui Patrick Einsle, (avea 59 la 0 si pe masa max. 61, si l-am batut cu 61 la 59, e drept din 3 intrari la masa. In fata lui Rafael Jewtich am pierdut cu 4-2.
www.bucharest-snooker-club.com este site-ul oficial al Clubului Sportiv de Snooker din Bucuresti, club sportiv infiintat in anul 2005, ia anul acesta am reusit sa-l pun in picioare impreuna cu Cronel Darmina si Marcel Bera. Avem 2 mese Wiraka M1, pe care s-au jucat CE. Mesele sunt exceptionale, Wiraka a cumparat patenul Riley si le produce cam la jumatate de pret, eu din cate stiu Riley nu mai fabrica mese de snooker, suprafata incalzita.... toate conditiile. Montajul a fost facut de o echipa din Polonia, foarte buni tipii. In comparatie cu ce avem in Bucuresti (I.D.M unde ma antrenam eu sau pprim Mall-uri) astea chiar sunt mese. Conditii ideale de antrenament, fara galagie, temperatura 23 grade, sa nu-ti transpire mana pe tac, etc.
Ce sa va mai zic, pe site urmeaza sa pun o galerie foto in curand si o galerie video in viitor.
Ne mai auzim....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ionchi Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20202
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Iul 2006, 7:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun venit, Ionchi ! Tare mă bucur că te-ai adunat aici, cu noi, ca să discutăm despre snooker !

Păi, nu-i chiar de colo să-i iei un frame lui Patrick Einsle. Wink Laughing S-ar putea ca bavarezul să constituie una dintre surprizele plăcute ale sezonului care începe, practic, peste câteva zile.

Bravo pentru club ! Am pumnii strânși și mare încredere că vei avea succes.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Iul 2006, 7:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bravo pt. club -e o mare realizare Smile bafta in turneele la care vei participa. Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 28 Iul 2006, 11:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
bravo pt. club -e o mare realizare Smile bafta in turneele la care vei participa. Smile

Subscriu. Smile
Welcome. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 28 Iul 2006, 13:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Me too.
Welcome! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ionchi



Data înscrierii: 28/Iul/2006
Mesaje: 9
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 11 Aug 2006, 9:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in perioada 17-20 august va avea lac la London club Bucuresti turneul A15. daca doreste cineva informatii suplimentare, Dragos Cozmanciuc : 0722.465.155. Pentru participantii ''novici'' exista turneul ''B''.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ionchi Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community