Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Jimmy White
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 16:24    Titlul subiectului: Jimmy White Răspunde cu citat (quote)

Dupa 1989, cind, slava Domnului, au inceput si romanii sa vada snooker, multi dintre noi au avut astfel o experienta extraordinara. Cind am deschis ochii asupra Eurosportului, ce credeti ca am vazut ? Ei bine, am "cazut" pe un meci Jimmy White - Tony Drago. Minunea o datorez acestui ( ia sa vedeti cum o sa se grabeasca cei doi comentatori sa citeze vorbele de mai sus !!!... ). Nici nu se putea sa nu prinda la public frumusetea libera a jocului celor doi sportivi. Singura intrebare care imi amintesc ca mi se fofila in minte in ceasul acela era "Buuuun, si acum cu cine sa 'tzin' ?" L-am ales pe Jimmy pentru eleganta, pentru cutezanta si pentru un "nu stiu ce" in plus. Si nu l-am mai parasit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 4 Apr 2011, 19:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 16:34    Titlul subiectului: hihihihih Răspunde cu citat (quote)

Nicely put, ca sa zic asha. Very Happy
Imi pare rau ca eu am apucat sa ma uit la snooker doar in ultimele 3 sezoane... In `90 aveam 7 ani or so. Very Happy
Oricum, frumoase cuvintele tale. Cam asha mi s-a intamplat si mie cu Stephen. Nu ca ar conta... Sau poate conteaza... Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
iatgsf
Fan


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 21

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy e si unul dintre favoritii mei. Pacat ca-i merge cam rau cu snookerul.

Ce ziceti de pagina asta?

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/funny_old_game/3261437.stm

Imi place la nebunie ultimul paragraf Very Happy.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iatgsf Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

iatgsf a scris:
Jimmy e si unul dintre favoritii mei. Pacat ca-i merge cam rau cu snookerul.

Ce ziceti de pagina asta?

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/funny_old_game/3261437.stm

Imi place la nebunie ultimul paragraf Very Happy.

Pacat ca-i merge cam rau cu spatele. E cel mai grav impediment, al naibii fie el, pentru un jucator de snooker! Dar cred in Jimmy si nimic pe lumea asta nu imi va schimba my love at first sight !!! Very Happy Very Happy Very Happy Sa ne traiasca Jimmy !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare pe cine uraste mai mult pe Stephen Hendry sau pe Steve Davis?? Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
iatgsf
Fan


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 21

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca pe nici unul Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iatgsf Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Oare pe cine uraste mai mult pe Stephen Hendry sau pe Steve Davis?? Mr. Green


Nu vreau sa ne gindim la ura. Daca Stephen Hendry este ( si este ! ) un baiat destept, stie ca ura i-ar afecta negativ capaciatea de concentrare. Si, dupa cum se spune, ficatul (!...). In plus, viata e prea scurta ca sa ne-o uritzim cu ... uritul. Si ce are asta de-a face cu Jimmy White ?!... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Oare pe cine uraste mai mult pe Stephen Hendry sau pe Steve Davis?? Mr. Green

Sorry, flavius0, am citit prea in graba mesajul si mi s-a parut ca se referea la Hendry. Iarta-ma !In plus, cind vad ceva ce l-ar leza, oricit de vag, pe Jimmy, mi se intuneca pagina in fatza ochilor ! ( Nu glumesc... prea mult! ) Nu cred ca Jimmy este in stare sa urasca pe cineva. Se vede din tot comportamentul sau la si in afara de masa de snooker. Se implica in ajutorarea copiilor bolnavi sau infirmi, in salvarea animalelor parasite, in sustinerea financiara a prietenilor. In cartea sa autobiografica, BEHIND THE WHITE BALL, Jimmy vorbeste cu drag despre Steve Davis si daca nu cu drag, macar cu simpatie si apreciere despre Stephen Hendry. Tot in cartea cu pricina Jimmy arata ca isi da seama de o anumita auto-distructivitate care l-a bintuit in vremea faimoaselor finale cu Hendry. Sunt multe de spus, asa ca sunt la dispozitia celor care vor sa afle indiferent ce vor sa afle despre Jimmy.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
iatgsf
Fan


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 21

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum am putea face rost de carte? (fizic sau in format electronic)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iatgsf Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, hai sa luam o situatie ipotetica: Jimmy White impreuna cu Alex Higgins, prietenul sau de-o viata, au o prea buna dispozitie si decid sa se drogheze un pic, ca stim cu totii ca le place... In acele momente "high", pe cine crezi ca si-ar dori sa vada in cosciug: pe Stephen Hendry, pe care mi-as pune banii eu, sau pe Steve Davis? Mr. Green

A fost o gluma Clara!! Evident ca nu e vorba de ura, ca doar e vorba de snooker, dar cu siguranta nu-i are la inima pe nici unul Very Happy



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

iatgsf a scris:
Cum am putea face rost de carte? (fizic sau in format electronic)

Fizic, draga iatgsf , de la www.abebooks.com ( unde se poate plati cu card in euro sau dolari ). Se cauta la autor (Jimmy White) sau la titlu sau la editor (Arrow Books). Delivery in maximum 10zile sau, mai ieftin, in 45. Se poate merge si la www.ebay.co.uk ( unde se gasesc si carti second hand, mult mai ieftine).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Clara, hai sa luam o situatie ipotetica: Jimmy White impreuna cu Alex Higgins, prietenul sau de-o viata, au o prea buna dispozitie si decid sa se drogheze un pic, ca stim cu totii ca le place... In acele momente "high", pe cine crezi ca si-ar dori sa vada in cosciug: pe Stephen Hendry, pe care mi-as pune banii eu, sau pe Steve Davis? Mr. Green

A fost o gluma Clara!! Evident ca nu e vorba de ura, ca doar e vorba de snooker, dar cu siguranta nu-i are la inima pe nici unul Very Happy


Laughing Laughing Laughing Imi place ce ai scris. Sigur ca a fost o gluma ( ce ai scris, adica ). Pai, cum, altfel as crede ca tii sa ma pui rau cu Mrs.Hendry pe motiv ca "sotzii" nostri ar fi dusmani !!!... Laughing Laughing Laughing
Eu tot voi continua sa cred ca in sufletul de aur al lui Jimmy nu e loc de resentimente. Ei, ce vrei, sunt datoare sa-i fiu loiala, daca tot l-am ales...
All you need is love, pam-pa-ra-ra-ra... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pharaoh



Data înscrierii: 22/Noi/2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy e cel mai apreciat jucator in opinia mea. go go Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pharaoh Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer nu pot sa inteleg cum poti fi fan Jimmy White...
Desi nu privesc demult snooker doar de un an insa evolutiile sale in acest an pot spune ca nu mi-au creat cea mai buna impresie... ba chiar una destul de rea... si inka nu-mi pot da seama cum de are atatia fani.. dat fiind faptul ca este un adevarat ghinionist in snooker si in intreaga sa cariera care de altfel nu este scurta nu a reusit sa castige atat de multe turnee...si sa pierzi chiar de patru ori o finala de campionat mondial in fata lui stephen hendru este chiar nu de lauda...
aceasta este doar parerea mea si desigur imi cer scuze daka am jignit pe cineva si pentru greselile mele ortografice ... Embarassed Arrow


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
flaviusO a scris:
Clara, hai sa luam o situatie ipotetica: Jimmy White impreuna cu Alex Higgins, prietenul sau de-o viata, au o prea buna dispozitie si decid sa se drogheze un pic, ca stim cu totii ca le place... In acele momente "high", pe cine crezi ca si-ar dori sa vada in cosciug: pe Stephen Hendry, pe care mi-as pune banii eu, sau pe Steve Davis? Mr. Green

A fost o gluma Clara!! Evident ca nu e vorba de ura, ca doar e vorba de snooker, dar cu siguranta nu-i are la inima pe nici unul Very Happy


Laughing Laughing Laughing Imi place ce ai scris. Sigur ca a fost o gluma ( ce ai scris, adica ). Pai, cum, altfel as crede ca tii sa ma pui rau cu Mrs.Hendry pe motiv ca "sotzii" nostri ar fi dusmani !!!... Laughing Laughing Laughing
Eu tot voi continua sa cred ca in sufletul de aur al lui Jimmy nu e loc de resentimente. Ei, ce vrei, sunt datoare sa-i fiu loiala, daca tot l-am ales...
All you need is love, pam-pa-ra-ra-ra... Laughing Laughing Laughing


Ihihihihihi... Atat... Very Happy Subscriu. Very Happy Dar trebuie sa recunosc ca, deshi nu il antipatizez pe Jimmy, ba chiar uneori mi se pare tare simpatic si un jucator deosebit, ma enerveaza la culme fanii lui. Mai ziceam asta odinioara... Gresheste Jimmy, nimereste Jimmy, nu nimereste nimeni, nu gresheste nimeni, tot se aude dupa fiecare lovitura: GO JIMMYYYYYYYYYY! CMmon JIMMYYYYYYYYYYY! Sh-asha mai departe. Imi aduc aminte cu neplacere de un meci Jimmy - Stephen in care Stephen a fost deranjat de telefonul unui spectator. Sa fi fost un spectator al lui Jimmy sau nu... Era, oricum, evident ca sunt cam 3 sferturi fani Jimmy in sala. In fine, trecand peste asta, vreu sa spun ca te apreciez mucho, Clara. I like your messages and I'm glad you're here.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Următoare
Pagina 1 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community