Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-as dori ca domnul Ancuta sa nu mai faca afirmatii de genul "pentru Ronnie meciul asta e antrenament cu public". Din doua motive. Primul e "corect politic" -motivul Wink - si tine de sportivitate si impartialitate. Al doilea e fioros de subiectiv si tine de "nu mai spuneti asa ceva, domnule Ancuta, va rog, ca...nu e bine. Shocked Wink " Ceva ce are legatura cu bad luck, jinxing, stuff like that. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Eh, să nu exagerăm ! Wink Laughing E adevărat însă că toți jucătorii trebuie tratați cu respect.

* Reacții & comentarii

John Higgins : “De vreo doi ani tot meșteresc la tacul meu cel vechi și ba-l lungesc, ba-l scurtez, dar azi m-am hotărât să-l las deoparte și să joc cu altul nou. Mi-a trebuit ceva timp ca să mă obișnuiesc cu el, dar acum sunt foarte mulțumit. Meciul părea cam chinuit, iar Robert [Milkins] a avut ceva noroc și ar fi putut trece la conducere cu 4-2. Jocul al 6-lea era foarte important. Știam că trebuie să-l câștig și așa scorul a devenit 3-3. Uneori, începi să te cam îndoiești de tine însuți, însă una peste alta, am jucat destul de bine.

Azi, am stat de vorbă cu Ronnie despre chestia asta [adică despre pool & IPT] și mi-a spus că în acel circuit american e foarte greu de jucat și că mai merge să te strecori dincolo de primele 2 runde, dar dacă nu stăpânești ca lumea loviturile de spargere, n-ai nici o șansă. În ceea ce mă privește, eu la snooker mă pricep, la snooker rămân ! Foarte înțeleaptă hotărâre, Higgo ! 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 15 Aug 2006, 21:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Steve Davis consideră că tocmai creta albastră e mai bună și lasă mai puține particule lipite de bila albă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
În ceea ce mă privește, eu la snooker mă pricep, la snooker rămân !) Laughing

Asa sa faci! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reacții...

Dom Dale (îmbrăcat într-o cămasă ... roz !): “Mare scalp am luat azi – al lui Peter Ebdon !... Simt c-am revenit la un nivel bun al jocului și sunt foarte bucuros. Multă vreme mi-a lipsit încrederea în mine, dar, nu-i așa, sunt un jucător formidabil, deci de ce n-aș avea încredere în forțele mele ?!... Am câștigat un turneu important [eh, da, dar nu chiar așa recent... Wink Laughing ], iar victoria îți sporește siguranța. I-am luat lui Peter două jocuri pe care nu prea meritam să le câștig, dar nu-i mai puțin adevărat că am și închis masa cu două breakuri excepționale.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Shocked Shocked Am zis eu C'mon Matthew! si C'mon Mark! si uite ca m-au auzit. Se enervara galezii, muica Laughing . Ce scoruri! Shocked Whitewash pentru campionul en-titre si abia frame-ul de onoare pentru adversarul lui Mark. Hai ca merge, tot asa!
Oi, domnu'...Ce (un rand de asteriscuri s-ar impune aici) comiteti acolo? Shocked Rolling Eyes Ia, trezirea. Mai mare rusinea cum jucati. Tz-tz-tz!
Da' si daca reuseste cumva-cumva Ronnie sa invinga in seara asta nu il vad deloc in clar in forma asta contra lui Matthew. Dar mai e mult pana departe, innit? Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 0:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reacții...

Ronnie O’Sullivan : “A fost destul de greu meciul din seara asta, dar mi-a plăcut și m-am distrat. Mă bucur că sunt aici, iar publicul e întotdeauna minunat. Nu-mi fac probleme în legătură cu locul meu în clasament, că dacă începi să-ți faci asemenea griji, poți la fel de bine să-ți schimbi meseria.”

Stuart Pettman : “Când scorul ajunsese 4-4, am avut ocazia să câștig meciul. La acea bilă roșie, am avut doar o jumătate de șansă, dar Ronnie și-a arătat clasa și a învins. Nu pot să mă prea laud, fiindcă am pierdut, însă am jucat bine, deși în meciul din runda 1, cu Alan McManus, jucasem și mai bine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 1:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vai s-amar! Am crezut ca macar la primul tur pot sa ma uit in liniste... Laughing Oricum, a fost infruntare mare si chiar ceva spectacol din partea amandurora. Asta printre ratari, de mare spectacol si ele. Laughing
Citat:
“A fost destul de greu meciul din seara asta, dar mi-a plăcut și m-am distrat.

Dom'le, data viitoare cand ai chef sa te distrezi la munca...don't! Evil or Very Mad Rolling Eyes
Decisivul a fost chiar frumos. Si Pettman a jucat mai bine decat ar fi indicat "calculele hartiei." Ce cliseu! Rolling Eyes
Sunt foaarte curioasa daca Matt isi va mentine starea de spirit pana joi. Si si mai curioasa de meciul Stephen/Ian, dupa episodul cu pantalonii. Laughing Sper sa rada mai bine cel ce rade la urma. Wink
Si...go Selbs! Si...am uitat ce mai voiam sa zic. Ma iertati. Embarassed Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Reacții...

Ronnie O’Sullivan : “A fost destul de greu meciul din seara asta, dar mi-a plăcut și m-am distrat. ”



* Minunat! Dumnealui s-a distrat bine mersi, insa pe seama bietei mele inimi si a nervilor mei aflati in serios proces de subrezire din motive ce-i sunt exclusiv imputabile. Rolling Eyes Evil or Very Mad De data asta il iert, avand in vedere rezultatul meciului, dar daca va continua sa "se distreze" in aceeasi maniera, nu-l vad bine deloc. Confused Twisted Evil

* Clara draga, inca o data multumiri pentru promptitudinea cu care ne-ai oferit declaratiile date dupa meci de jucatori. Very Happy

* Una peste alta, ziua de astazi mi-a oferit motive de bucurie in privinta rezultatelor inregistrate, in conditiile in care atat Mark, cat si Matthew si-au vazut serios de treaba si nu mi-au dat emotii. Insa de sanzatii tari am avut parte in seara asta, beneficiind de emotii din belsug oferite de Ronnie cu binecunoscuta-i "generozitate" . Razz Laughing



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 6:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am si renuntat aseara sa ma uit la meci. Era cam 3-3 si ma gandeam, decat sa ma enervez, mai bine renunt. Oricum Ronnie il poate bate si cu amnezie. Dar nu m-am asteptat sa fie scorul atat de strans. Ce-o fi in capul lui...? Rolling Eyes



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 9:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bravo,dominic! Smile bafta in continuare Smile
am vazut un sg. frame din meciul lui ronnie. mi-era frica la 4-4. Mad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 11:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand am vazut ieri jocul decisiv a lui Ronnie...parca am crezut ca a jucat slab intentionat ca sa ne arate un joc frumos. Congrats Ronnie...congrats Stuart. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 12:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

go hendry! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

EXCELENTĂ victoria lui Stephen Maguire : 53-62, 12-64, 86-0, 70-15, 92-8, 108(75)-0, 131(131)-0. Trei jocuri luate la zero ! 8) Very Happy Înapoi la Bristol, în MINUNATUL comitet de directori, Mr Dunn !!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

WELL DUNN, STEPHEN ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 16 Aug 2006, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasa revenirea lui Stephen...dupa un 0-2....aproape sa castige 5 jocuri consecutiv. Very Happy
Clara White a scris:

WELL DUNN, STEPHEN ! Wink Laughing

Laughing Laughing ...well ,,dunn'' to both Stephen's... Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011


Ultima modificare efectuată Lady Croft la Mie 16 Aug 2006, 14:26, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 3 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community