Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ding : “Sunt bucuros că am jucat bine și că am început bine noul sezon. Mă simt foarte bine la Belfast.”

Ken Doherty : “În seara asta, zeița norocului n-a vrut deloc să-mi zâmbească. Sunt foarte dezamăgit că am pierdut. Jocurile-cheie au fost primul și al patrulea. Am ratat două bile importante și asta m-a costat scump. Tare mult îmi place să joc aici, la Belfast și toată săptămâna m-am bucurat de o foarte mare susținere din partea publicului. Azi, însă, mă tem că mi-am dezamăgit fanii, pentru că, practic, nici măcar n-am reușit să intru în meci. Ding este un jucător foarte bun. N-aș putea spune totuși că a jucat strălucit, iar în loc de 3-1, scorul ar fi trebuit să fie 2-2. Asta e : faptul că n-am intrat în semifinale nu înseamnă sfârșitul lumii. Ar fi putut fi mai bine, dar n-a fost să fie. Un lucru e sigur : până la turneul următor, trebuiesă-mi îmbunătățesc jocul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 8:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai,ai,ai!imi pare rau pt . ken Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Țin enorm la Ken, dar aseară, practic, nici n-a existat !... Evil or Very Mad Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

Dominic Dale : „Nu există alternativă – vreau să-l înving. O să ies la luptă cu toată artileria pregătită de tragere. În întâlnirile noastre de până acum, de obicei eu eram cel care pierdea meciul, dar nici nu se mai pune problema să mă întorc la o asemenea atitudine negativă. Ronnie O’Sullivan trebuie ținut sub presiune. Dacă ai ca adversari jucători buni, nu-ți permiți să-i lași să ia un avans de două jocuri, pentru că astfel capătă încredere că te pot bate. N-ai de ce să le dai o asemenea mână de ajutor și o să încerc să aplic această regulă și în meciul de azi.

Un asemenea meci trebuie ținut sub control de la bun început, fiindcă altfel se poate spune că o cauți cu lumânarea ! Totuși meciul împotriva lui Graeme a fost și cel în care am jucat cel mai bine. Sunt într-o formă superbă și, spre deosebire de alte sezoane, sunt plin de încredere. Foarte mulți au fost jucătorii care mi-au tot zis că ar trebui să am rezultate mai bune. Te simți bine când auzi spunându-ți-se că ești mai talentat decât o arată locul tău în clasament, dar acum chiar a venit timpul să trec la fapte. Poate că am exagerat cu exigența față de mine însumi, dar n-ar fi primul turneu pe care-l câștig și acum cred că sunt în stare să merg până la capăt. Am mare încredere în mine însumi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toata saptamana le-am ridicat osanale si grup statuar celor de la TG4 ca acum sa ma lase cu...diverse in balta. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
http://grab.dkm.cz/EurosportNews.html
Aici aveti fotografii din meci, actualizate la fiecare minut. Tot e ceva. Cu scor cu tot. Wink
GO RONNIE! *majoreta Irinei* Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, Ronnie is on fire. Treaba asta cu I don't care se pare ca-i prinde de minune. Apai tot asha s-o tzie then!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

GO RONNIE! *majoreta Irinei* Laughing


He he... te sustin...HAI RONNIE!!!!
He's hot...the Rocket is on fire !!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

312 puncte fara replica. Aidi, Ron-Ron, ca pana la recordul lui Higgie-ala de peste 400-mai este. Wink
Astept sa vad meciul. Doar atat, deocamdata. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Cam trist, intr-o oarecare masura. Zicea Dom ca se teme de Ronnie. Sper totushi sa nu-l afecteze prea rau aceasta invingere, oricat de categorica ar parea ea. Ar fi mare pacat tzinand cont de his great game these days.
Ciudat ca a fost un singur break de peste 100, la un asemenea scor.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci


Ronnie O’Sullivan : „Îmi dau seama foarte bine că snookerul are nevoie de spectatori. De aceea fac sacrificiul de a renunța la jocul tactic, pentru că oamenii preferă jocul ofensiv. Ăsta-i genul de snooker care umple sălile. De acum încolo, numai așa o să joc, fiindcă stilul ăsta e cel care mi-a redat entuziasmul pentru acest sport. Vreau să însemn ceva în snooker și să-mi aduc contribuția la efortul de a-l readuce pe culmile de altădată. Nu vreau să se spună despre mine că am distrus acest sport. Ceva trebuie făcut pentru ca oamenii să nu schimbe canalul când se transmit meciurile noastre. Există multe personalități puternice ca Mark Williams, Shaun Murphy și John Higgins. Publicul vrea să vadă meciuri palpitante.

Vreau să am un turneu al meu. E vorba despre un snooker de viteză și de spectacol. Trebuie să renunțăm la felul ăsta lent de a juca și la meciurile lungi. Finala de anul ăsta n-ar trebui să depășească 2-3 ore și nici să aibă 2 sesiuni – una e suficientă. Trebuie să scurtăm meciurile. Am stat de vorbă cu câteva persoane, o să ne mai sfătuim și sper să punem lucrurile în mișcare. Cred că publicul este deja pregătit pentru o asemenea schimbare, fiindcă așa niște meciuri te țin lipit de televizor. Meseria mea e să distrez oamenii și asta e ceea ce vreau să fac.

L-am pus pe John Parris să-mi facă 6 tacuri. Patru dintre ele nu sunt chiar așa cum le vreau eu, dar pe unul l-a nimerit la fix. Nu-l folosesc decât de vreo 3-4 săptămâni, dar, ca să fiu sincer, cred că tacul nu contează chiar așa de mult. La urma urmei, am putea juca și cu coți de mătură !”


DD : “A fost spectacolul perfect. Nu se poate juca snooker mai bine decât atât.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 19 Aug 2006, 18:17, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie!!!

Rocket's baaaack!! Very Happy



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de acord cu tine,irina! Laughing
s-a intors ronnie! nu ma asteptam sa cistige chiar cu 6-0. a jucat extraordinar. Laughing dom nu a avut nici o sansa. Sad asta-i ronnie pe care il iubim Laughing Wink
multumiri pt. traduceri,clara! Smile
frumoase cuvintele lui ronnie. Smile dar nu mi-ar place o finala doar de 2-3 ore. Crying or Very sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incantator a jucat Ronnie astazi. Very Happy Sunt perfect de acord cu declaratia sa de dupa meci.Asa trebuie jucat snookerul.Ma bucur ca in sfarsit si-agasit echilibrul.Sa vedem cat va tine aceasta stare de spirit.
Merita felicitari si Dominic pentru cum a jucat la acest turneu Very Happy
Cred ca Ding va ahunge in finala.Am observat ca are problemele mari in tururile preliminarii.Atunci cand ajunge in fazele superioare este foarte greu de oprit.
Maine insa nu va avea nicio sansa Wink




Ultima modificare efectuată sevvilla86 la Dum 8 Oct 2006, 20:17, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 19:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aveam in minte o multime de consideratii "teoretice" despre semifinala de azi, privind excesul de incredere in sine si riscurile asumate si pericolul de a cadea din nori si a se lovi greu de pamant. Wink Dar le voi ignora. Pentru ca am vazut ceva foarte frumos astazi. Ceva care mi-a amintit de ce "am cazut in dragoste" cu snookerul acum vreme buna. Ceva care mi-a adus bucurie.
Nu am idee cat va dura dar...stiti si voi cum se spune. A fost frumos cat a durat.
Si chiar cred ca Dominic ar fi putut sa il infrunte mai convingator. Dar nu azi.

*Domnul Ancuta: "Nu l-am vazut niciodata pe Ronnie jucand asa..." (citez din memorie). Ba da. L-am vazut cu totii. In finala 2005 a Mastersului. Si ce mult a trecut de atunci... Era si cazul.
*Salut gif-urile Irinei. Bestiale. Laughing As vrea unul de la NASA. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 19:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

^ he he...mersic, miss chigwell...

Fara sa fiu rea...trebuie sa recunosc ca Ronnie a cam sters cu Dale pe jos, if u know what i mean...

Sper sa fie o finala frumoasa maine...fie Ding, fie Lee...cred k o sa ne placa meciul



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 8 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community