Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 1:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Optimist rau Dale, inainte de meci Very Happy. Ce se intampla atunci cand tu esti in cea mai bun forma, esti plin de incredere si vine un jucator si iti acorda privilegiul sa-l vezi 52 de minute cum se distreaza cu tine si cum castiga la 0...white wash Very Happy ?...pai in primul rand, trebuie sa te mai gandesti un pic inainte sa faci asemenea declaratii, pt ca in fata lui Ronnie, nu prea conteaza forma ta...atata timp cat lui ii merge jocul Twisted Evil

Sper ca maine sa-l bata pe Ding, pe care eu unul nu prea il agreez, este de tipul Steve Davis in tinerete, cand este la masa, nu scoti de la el un zambet, o gluma sau ceva de genul asta. Mai pe scurt...robot Very Happy

PS_Bine v-am regasit si sper ca sezonul asta, sa fie al rachetei Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 1:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Bine ai revenit, Racheto ! Very Happy Mă bucur că n-ai uitat drumul până aici. 8) Very Happy Laughing Într-adevăr, amuzante rău "cocoșelile" astea dinainte de meciuri !... Rolling Eyes Laughing

* După meci

Ding : „A fost cel mai bun meci al meu de săptămâna asta. Am avut noroc la acea bilă albastră, în jocul al 5-lea, dar mă bucur că pe urmă am trimis în buzunar și bila roz. A fost o lovitură bună, pentru că presiunea sub care mă aflam era foarte mare.”

Ding se pregătește pentru a 3-a sa întâlnire cu Ronnie. Primul lor meci (la Masters, în sezonul 2004-2005) s-a încheiat cu un scor favorabil englezului (6-2), iar al doilea a fost o remiză (3-3, în Premier League, în sezonul 2005-2006) : "Îmi place să joc cu Ronnie. Este un mare jucător și mai e și idolul meu, dar mâine va trebui să uit acest lucru și să mă concentrez asupra situației de pe masă. Vreau să joc din ce în ce mai bine, astfel încât fiecare meci să fie mai bun decât precedentul. Pentru moment, nu țin să mă gândesc la clasament.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 7:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici mie nu-mi este simpatic ding-prea rece si calculat.cum ai zis si tu un robot.
gooo ronnieee Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 10:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu mai am rabdare pana diseara... ....Go Ronnie!!!!! Gimme an R...Gimme an O...Gimme a N...Gimme another N...Gimme a I...Gimme an E...what does it spell? RONNIE !!!!




_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 11:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Go Ronnie!!!!! Gimme an R...Gimme an O...Gimme a N...Gimme another N...Gimme a I...Gimme an E...what does it spell? RONNIE !!!!

tare nebunatica mai esti Wink as vrea sa te vad cum ii faci tu galerie lui ronnie Laughing Laughing Laughing Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
Irina a scris:
Go Ronnie!!!!! Gimme an R...Gimme an O...Gimme a N...Gimme another N...Gimme a I...Gimme an E...what does it spell? RONNIE !!!!

tare nebunatica mai esti Wink as vrea sa te vad cum ii faci tu galerie lui ronnie Laughing Laughing Laughing Wink


mie mi-ar placea sa ma vada el facandu-i galerie... Laughing Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am cam plictisit de clișeul ăsta cu "robotul". Comentatorii țin să-l repete ad nauseam, dar nu se știe sau se uită că, la vremea respectivă, atât Steve Davis cât și Stephen Hendry au fost primit aceeași poreclă. Ei, și ce ?!... Ding este un puști foarte timid și atât. Nu le putem cere tuturor jucătorilor să se dea în spectacol. Cât despre a face spectacol, well, pentru cine e interesat de snooker, majoritatea loviturilor lui reprezintă o încântare.

Acum, Ding se bucură că o are alături de el și pe mămica, aflată la prima ei vizită în Irlanda. "Ce bine că-i aici ! Sunt foarte fericit ! În afară de asta, gătește și asta e grozav." Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma uitam pe teletextul de la eurosport...nu pot sa cred ca transmit abia diseara... Sad



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ding este un puști foarte timid și atât. Nu le putem cere tuturor jucătorilor să se dea în spectacol. Cât despre a face spectacol, well, pentru cine e interesat de snooker, majoritatea loviturilor lui reprezintă o încântare.


Sunt perfect de acord.De cele mai multe ori este o incantare sa-l urmaresti jucand.
Am vazut meciul sau cu Ronnie din 2005.Imi amintesc ca a condus cu 1-0 si 2-1.Probabil astazi va fi mult mai greu pentru Ronnie insa cred ca va castiga.
Mare pacat ca Eurosportul nu incepe sa transmita mai devreme deoarece nu mai am rabdare.

Go Ronnie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Miami ploua, deci nu e tenis. Eurosport 1 da prima sesiune a finalei! Grabiti-va, pana nu se opreste ploaia! Wink
GO RONNIEEEEE!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
La Miami ploua, deci nu e tenis. Eurosport 1 da prima sesiune a finalei! Grabiti-va, pana nu se opreste ploaia! Wink
GO RONNIEEEEE!!!

Yey! Ploaie la Miami = sesiunea de dupa-amiaza transmisa! Weeeeee... Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda...Ding e cel cu care ne-a obisnuit. N-ar trebui decat sa se mai gandeasca putin inainte sa atace orice bila, indiferent de dificultatea loviturii, si are foarte mari sanse. Foarte mari.
Iar Ronnie a iesit clar din "starea de gratie" inceputa in meciul cu Matthew, continuata in acela cu Ryan si incheiata -si in ce fel Wink -in semifinala cu Dom. Se arunca pe lovituri combinate, rateaza safety-urile si...rezultatul e cel de pe tabela.
Orice da' nu decisiv! Shocked Shocked (E inca devreme pentru asta dar...nici chiar asa devreme. ) Pentru ca nu cred ca sunt singura care uraste jocurile decisive. Asa, din principiu. Mi se par la fel de nedrepte precum penaltiurile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Orice da' nu decisiv! Shocked Shocked (E inca devreme pentru asta dar...nici chiar asa devreme. ) Pentru ca nu cred ca sunt singura care uraste jocurile decisive. Asa, din principiu. Mi se par la fel de nedrepte precum penaltiurile.

Nici eu nu vreau decisiv.....de fapt...imi plac jocurile decisive numai cand le castiga cel cu care tin eu. Sad
C'mon Ronnie...chiar imi doresc sa castige finala....si chiar imi doresc sa revina la forma lui ,,holyday-iana''. Mie'mi placea cand juca asa relaxat...fara nici o apasare sau presiune.
Ceea ce ma intristeaza si mai tare , este legat de declaratia lui de acum cateva zile [nu stiu exact citatul...so excuse me] ....cand a spus ca decat sa se chinuie intr'un meci mai bine merge si mananca o friptura. Nu stiu daca isi doreste asa tare sa castige finala...si nu vreau sa renunte la a mai oferi spectacol.
Unde esti , Irina? Mai ofera cateva incurajari...asa cum stii tu. Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca vrea sa continue in ritmul asta...mai bine iese la o friptura...

dar...asa de incurajare...




_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Break de 140 !!!!!!! Bravo Ronnie !!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community