Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Probleme cu ISP-ul. Solicit asistenta.

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 20 Sep 2006, 10:49    Titlul subiectului: Probleme cu ISP-ul. Solicit asistenta. Răspunde cu citat (quote)

S-a lansat ieri site-ul oficial al lui Ronnie, www.ronnieosullivan.biz
Nu pot accesa forumul, desi mi s-a confirmat ca functioneaza. Am incercat curatarea fisierelor temporare si a cookies, urmata de restart. Am inscris adresa pe lista celor ale caror pop-up-uri sunt acceptate. Am incercat chiar si optiunea de curatare a fisierelor temporare la inchiderea browser-ului. Nu a mers nimic.
Mentionez ca folosesc IE si Windows XP 2002. Astfel de probleme nu am mai intampinat cu nici unul din forumurile pe care le vizitez. Mi s-a sugerat ca ar putea fi o problema de provider, si mai exact de eroare DNS, si aici vine rugamintea mea. Daca mai exista printre voi utilizatori ai serviciului Romtelecom Clicknet Express, as dori sa stiu daca ati avut aceeasi problema si ce s-ar putea face.
Multumesc mult.
You can't imagine just how frustrating it is! Rolling Eyes Rolling Eyes Nu e de la mine, nu e de la website, e de la...ei. Rolling Eyes Multumesc inca o data.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 20 Sep 2006, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca este o eroare de DNS, se poate rezolva in felul urmator: Deschide cu un editor (Notepad) fisierul HOSTS (C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\HOSTS). Adauga la sfarsitul fisierului aceste linii:

66.98.160.88 ronnieosullivan.biz
66.98.160.88 www.ronnieosullivan.biz
65.39.176.134 pub34.bravenet.com
65.39.176.96 www.bravenet.com
65.39.176.100 bravenet.com

Incearca dupa aceea daca merge, daca nu mai asteapta putin sau eventual da un restart.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 20 Sep 2006, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc muult, Zsolt. Very Happy Incerc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 20 Sep 2006, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu placere! Very Happy Sper sa functioneze. Daca nu, spune-mi exact ce se intampla ca sa te pot ajuta mai departe. Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community