Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 16:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

costi_atomic a scris:

Era de asteptat sa avem un meci cu multe ratari... Poate ca unii se asteptau sa vada break-uri mari din partea lui Cope, ei bine nu a fost sa fie...
Cei doi nu au castigat pana acum niciun turneu din circuitul profesionistilor, si poate erau si speriati de miza cea mare. Asta s-a vazut la Robertson cand la scorul de 8-2 si-a pierdut concentrarea... pt el meciul se jucase, castigase, (frica de victorie, ni se intampla tuturor) poate ca se gandea cum o sa fie intampinat in Australia dupa ce castigase turneul, nu vom sti niciodata ce a fost in mintea lui atunci cand Cope a reusit sa mai castige 3 jocuri consecutive, poate ca daca il castiga si pe cel de-al patrulea consecutiv Robertson se putea panica iar Cope sa capete incredere si sa ne mai arate cum construieste el break-uri inalte... la doar 21 ani...
Acum vom astepta cu nerabdare urmatoarele turnee, vor reusi cei doi sa intre in primii 16, si mai ales cui ii vor lua locul...
Ramane de vazut... pana atunci sa ne mai antrenam si noi...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil a avut destul noroc în privința asta (din declarația lui reiese că, la 8-2, se și vedea cu trofeul în mână ! Probabil se gândea la ce va spune în primul său interviu de campion - mare greșeală ! Știm că li s-a mai întâmplat și altora ! Wink Laughing ) : și-a adunat "zdrențele" de concentrare și a refăcut, cât de cât, "haina", ca să-și poată duce meciul până la victorie. Ce superbă victorie pentru el ! BRAVO, NEIL !

(Bineînțeles că nu e el primul jucător din afara granițelor Regatului Unit + cele ale Republicii Irlanda care să câștige un turneu profesionist. Doar dacă uităm de Cliff Thorburn, de exemplu - iar cu acesta intrăm în cercul al doilea : al dominioanelor - atât Canada cât și Australia au tocmai acest statut, de dominioane britanice.) Singurul jucător non-britanic, non-irlandez, non-dominionar care să fi câștigat un turneu profesionist desfășurat pe teritoriu britanic este Ding !) Neil a făcut istorie mai ales pentru Australia , fiind primul snookerist provenit din Down Under care să câștige un titlu profesionist.

Încă o dată "bineînțeles" : ceasurile primite de Neil și Jamie sunt fabricate de sponsori, adică Royal London Watches !... Rolling Eyes Laughing

Ce părere aveți despre noul Top 16? Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=146&sid=0de28e724c01bc9319e2cdf0dc43766f (Nu sunt sută la sută sigură de el, fiindcă încă există discuții referitoare la punctele de acordat - sau nu - lui Mark Williams, care, vă amintiți, s-a retras din competiție.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 30 Oct 2006, 17:05, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

4. Ding Junhui
6. Shaun Murphy
7. Neil Robertson
12. Barry Hawkins
14= Jamie Cope

Aceste nume dovedesc idea schimbului de generatii... Smile
Ce sa spun...imi pare bine de pozitia lui Higgie , si pacat de pozitia lui Ronnie....eram obisnuita cu el conducand ostilitatile.. asta e...mai e pana la finalul sezonului. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Constat că WSA NU i-a acordat lui Mark Williams nici un punct pentru meciurile din GP. Prin urmare, pe locul 5 e Shaun, cu 20 250 de puncte, iar Mark e pe locul 6 cu 20 200. Totuși, galezul ar putea să conteste această decizie. Să vedem ce se mai întâmplă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 19:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
4. Ding Junhui
6. Shaun Murphy
7. Neil Robertson
12. Barry Hawkins
14= Jamie Cope

Aceste nume dovedesc idea schimbului de generatii... Smile
Ce sa spun...imi pare bine de pozitia lui Higgie , si pacat de pozitia lui Ronnie....eram obisnuita cu el conducand ostilitatile.. asta e...mai e pana la finalul sezonului. Razz


Apropo de Ronnie,el inainte de NIT era pe locul 12 in clasamentul provizoriu asadar pana acum a recuperat destul in clasament.Este dezamagitoare pozitia lui Hendry iar daca va juca asa in continuare nu il vad prea bine la finalul sezonului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2006, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Este dezamagitoare pozitia lui Hendry iar daca va juca asa in continuare nu il vad prea bine la finalul sezonului.


Fara a incerca sa apar pe cineva... Eu nu cred ca o sa joace asa in continuare si mi se pare o bazaconie treaba cu "S-a terminat cu Hendry, venitzi de luatzi O'Sullivan sau, mai stiu eu ce, poate chiar Robertson.Twisted Evil " Ce? Pen' ca are 30 si treaba lui spre 40 inseamna ca s-a terminat? Pentru simplul fapt ca joaca 4 frames gorgeously si 4 ca un spectator inseamna ca s-a terminat? Nu inteleg de ce nu se intreaba cineva spre exemplu: Ce s-a intamplat cu Anthony Hamilton. Sau unde a disparut Peter Ebdon. Stephenelu' e inca aci, din cate am vazut eu. Sigur, asha e si Ebdon (desi nu s-a prea vazut) si, undeva in fundal, o sta pe un scaun si Hamilton. Vorba ceea... Asta e ca publicitatea aia negativa... Tot publicitate se cheama. Esti acolo, deci existi.

Scuze, sevilla, nu s-a menit a fi ceva la adresa ta ce-am scris mai sus, si nici n-a fost indreptat catre cineva anume... Totushi ma fascineaza cum toata lumea-l compatimeste pe Hendry si-i prevad toti sfarsitul competitional. Ia mai compatimiti-i si pe restu', ca mai sunt jucatori de compatimit. Evil or Very Mad Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 8:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da! Total de acord Mrs. Hendry...sunt alti jucatori pe care ar trebui sa'i sustinem [datorita formei lor mai slabe]...Hendry probabil trece doar printr'o pasa in care nu e foarte incalzit , snooker-istic vorbin. Eu nici nu ma indoiesc ca Stephen o sa revina in peisaj! No dobt in my mind. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de acord cu voi...toata lumea are uneori niste perioade mai proaste. Asta nu inseamna ca his time is up.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

costi_atomic a scris:
Dap cum spunea Lady Croft (aceste nume dovedesc idea schimbului de generatii...)
Eu zic ca in top 16 vor fi multe schimbari neasteptate si uimitoare, pt ca sunt putini cei ca Steve Davis, Hendry sau O'Sullivan care sa ramana mai mult timp acolo in top 16.
Cum lasa putin garda jos si nu se antreneaza serios, cineva tanar si cu mai putina experienta le poate lua locul...
Ca sa te menti in top 16 trebuie sa te antrenezi si sa faci multe sacrificii...
Trecand peste toate... orice jucator care reuseste performanta de a ajunde in top 16, este un adevarat jucator, care numai el stie cate ore in sir s-a antrenat... "Pentru ca degeaba ai talent daca nu te antrenezi in fiecare zi" (spunea odata Sandi)
Deci va rog frumos... RESPECT pt TOP 16!!!...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

costi_atomic , mai avem pana la finele sezonului...se mai pot schimba multe pana atunci...respect pentru Top 16 o sa'l spun numai atunci. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aș zice că noii membri n-ar trebui să încerce să le dea lecții de respect (sau de orice alt fel) celor cu vechime Wink Laughing ! Mai ales că, înainte de orice, ar trebui să învețe ei înșiși să respecte regulile forumului - între care pe aceea de a posta acolo unde trebuie. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respect pt. toti jucatorii,chiar dc. sint sau nu in top 16 sau 32 sau nu mai sint deloc in top! ...toti imi sint dragi! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 31 Oct 2006, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
sevvilla86 a scris:
Este dezamagitoare pozitia lui Hendry iar daca va juca asa in continuare nu il vad prea bine la finalul sezonului.


Fara a incerca sa apar pe cineva... Eu nu cred ca o sa joace asa in continuare si mi se pare o bazaconie treaba cu "S-a terminat cu Hendry, venitzi de luatzi O'Sullivan sau, mai stiu eu ce, poate chiar Robertson.Twisted Evil " Ce? Pen' ca are 30 si treaba lui spre 40 inseamna ca s-a terminat? Pentru simplul fapt ca joaca 4 frames gorgeously si 4 ca un spectator inseamna ca s-a terminat? Nu inteleg de ce nu se intreaba cineva spre exemplu: Ce s-a intamplat cu Anthony Hamilton. Sau unde a disparut Peter Ebdon. Stephenelu' e inca aci, din cate am vazut eu. Sigur, asha e si Ebdon (desi nu s-a prea vazut) si, undeva in fundal, o sta pe un scaun si Hamilton. Vorba ceea... Asta e ca publicitatea aia negativa... Tot publicitate se cheama. Esti acolo, deci existi.

Scuze, sevilla, nu s-a menit a fi ceva la adresa ta ce-am scris mai sus, si nici n-a fost indreptat catre cineva anume... Totushi ma fascineaza cum toata lumea-l compatimeste pe Hendry si-i prevad toti sfarsitul competitional. Ia mai compatimiti-i si pe restu', ca mai sunt jucatori de compatimit. Evil or Very Mad Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... Laughing Laughing Laughing


Mrs.Hendry eu nu imi doresc sfarsitul competitional al lui Stephen si nici nu am prezis acest lucru Laughing Am fost doar dezamagit de evolutiile lui de la primele turnee.Sincer chiar imi doresc sa isi revina si sa joace finala urmatorului turneu cu Ronnie O'Sullivan Wink Este bun si Neil Robertson insa parca eu prefer sa vad o finala ca aceea de la Welsh 2005. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pagina 13 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community