Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LA MULTZI ANI !!!



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 22:46    Titlul subiectului: o victorie frumoasa si mult asteptata Răspunde cu citat (quote)

prima victorie in uk champs...anul asta e randul lui Ronn...he's the champ anyway:) YEEEY...



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie isi pierde (din) instinctul ofensiv

Tot ce se intampla acum in viata mea ma face fericit si nu ma doare daca sunt invins. Asta de fapt nu-i un lucru bun si nu-i ceva de care sa fiu mandru dar simt ca sunt intr-o situatie in care nu am cum sa castig." (Guardian)
Nu stau sa ma gandesc ura, ura, iote-ma in turul urmator. As fi fost la fel de multumit sa pierd meciul si sa-l vad [pe Ricky Walden] ca se califica.
Poate ca imi pierd instinctul ofensiv care te face sa castigi meciuri. Toti din jurul meu imi tot spun tre' sa castigi asta, aia si cealalta pe cand mie-mi vine sa zic calmati-va, bre. Tot ce se intampla in viata mea ma face fericit iar snookerul nu e decat un joc.
Sunt fericit ca sunt aici. Duc o viata buna acum. Inca mai vreau sa castig meciuri dar n-as fi fost prea dezamagit dac-as fi pierdut in fata lui Ricky pentru ca e baiat bun si trebuie sa-ti doresti ca adversarii tai sa se descurce bine."
(BreakingNews.ie)

Da. Aceleasi lucruri le-am auzit la Mondialele 2005, imediat dupa victoria impotriva lui Carter. Ce s-a intamplat apoi...
Poftiti, domnule ROS, papucii imblaniti, halatul de molton, ziarul, vesta tricotata si fesul. Aveti grija sa dati pisica afara, mergeti sa dati o tabla cu prietenii in parc si exprimati-va parerile incepand in mod obligatoriu cu "pe vremea mea..."
Ma bucur pentru evenimentele pozitive din viata personala a lui Ronnie. Cum as putea sa nu?
Dar sper sa nu se faca prea radical de rusine cand l-o demola Maguire, duminica si luni. Daca nu pui suflet si nu lupti cu toate fortele, cum ***** sa-ti iasa ceva frumos?
Chiar daca de cele mai multe ori stimabilul vorbeste exact ca sa se afle in treaba, o astfel de evolutie era de asteptat. E in firea lucrurilor, pana la urma. Trece vremea...
Da, cum a ajuns un forum de snooker gazda unor consideratii pseudo-meditative de doi lei. Embarassed Embarassed Pardon.

Poate m-am grabit cu declaratiile si pentru asta imi cer scuze. Dar mi-ar fi parut rau sa se risipeasca atata vehementa Wink ...
Later edit
Varianta condensata si mai eleganta a acestor declaratii se afla pe pagina de General a topicului UK CH oferita noua de Mrs. White. Aici e doar prima reactie.




Ultima modificare efectuată Miss Chigwell la Vin 8 Dec 2006, 18:26, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e interesant....sunt complet de acord cu tine si nu cred ca te-ai grabit cu declaratiile. Este stiut ca intotdeauna vorbeste gura fara el. Acum se afla pe un norishor sus si pluteste: "Tot ce se intampla acum in viata mea ma face fericit si nu ma doare daca sunt invins"...sper sa nu cada.

Nu mai are rost sa comentez ca se prosteste, ca nu stie sa aprecieze ce are si bla bla bla .... asta e ronnie.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 18:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai nostime comentariile decât declarațiile, față de care am niște obiecții etice & tehnice, Miss Chigwell. Cea mai importantă e că ai cam scos frazele din context și, ca de obicei, ai cam cedat tentației de a alege doar ceea ce-ți convenea din textele citite. Wink Laughing Cât despre faptul că declarațiile post meci obișnuiesc să le postez eu, cât de repede pot, la threadul cuvenit, iar ignorarea acestui fapt ar cam fi o impolitețe față de mine, ce să zic... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu asta a fost intentia, catusi de putin, Mrs. White. (Dar stim cu totii cu ce e pavat iadul, nu?) Am cedat si unui impuls de moment, pe care mi-l asum. Embarassed
Ca de n-ar fi, nu s-ar povesti...
Sa vedem ce s-o mai intampla. Apai daca pe el nu-l doare sa piarda, fanii ce sa mai zica? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 22:17    Titlul subiectului: ACELASI RONNIE,UNIC IN FELUL LUI:) Răspunde cu citat (quote)

ei,acum sa nu exageram! stim ca Ronnie se pripeste cu niste declaratii,dar asa e el,impulsiv din fire.nu-i putem reprosa asta,face parte din farmecul lui !! si mi se pare si normal sa se simta implinit si fericit...se poate vedea usor din placerea si pasiunea din glasul lui cand vb de Lilly.eu personal sunt mandra de tot ce a reusit,iar faptul ca < isi pierde instinctul ofensiv> este o expr de moment,ca multe altele.il luam ca atare pe Ronnie,fara pretentia exagerata de a-i intelege intreaga perspectiva si modul de gandire !
acum nu mai are stresul meciului,doar placerea pt joc si asta poate fi si un lucru bun,nu ??? si nu e < doar un joc>, e un mod de viata si el stie asta la fel de bine.mai stati un pic si o sa vedeti...o sa joace si o sa lupte,chiar fara sa-si dea seama pt k e in firea lui ! mereu a avut cate-o lupta de purtat...de aceea il admir atat Embarassed acum incep si eu cu parerile mele Laughing
oricum, eu ii dau prima sansa in meciul cu maguire de dum si luni, poate nu un scor drastic,dar oricum...doar e < the man with the talent to burn>... Very Happy



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
the man with the talent to burn

...asta mi'a placut...

...sunt de acord...este in firea lui Ronnie sa lupte si nu cred ca de data asta prefera sa mearga sa mance ,,o friptura''.... Smile
Oricum...abia astept sa'l vad jucand...orice ar face la masa de joc , mi'e pur si simplu dor sa'l vad pe Ronnie O'sullivan jucand.. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
mi'e pur si simplu dor sa'l vad pe Ronnie O'sullivan jucand.. Wink


cui nu-i este? mi-e dor de meciurile alea lungi, in care si el si adversarii (Hendry, Higgins etc) erau in forma...mai tineti minte? meciuri lungi, complicate, cu momente in care iti venea sa musti din perna. Cand jucau atat de bine incat era imposibil sa-ti dai seama cine castiga...

i miss old time snooker..........



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:

mi-e dor de meciurile alea lungi, in care si el si adversarii (Hendry, Higgins etc) erau in forma...mai tineti minte? meciuri lungi, complicate, cu momente in care iti venea sa musti din perna. Cand jucau atat de bine incat era imposibil sa-ti dai seama cine castiga...

i miss old time snooker..........

Grupul Nostalgicilor Snookerologi saluta...m-am blocat. Embarassed Wink
Da' mie...
Sa musti din perna, din degete...sa te uiti printre "zabrele"...sa uiti cu cine tii si sa-ti aduci subit aminte...sa urmaresti cum creste breakul...sa indraznesti sa respiri mai convins pe la 50 si ceva...sa-ti amintesti de nemilosul kick sau de mereu posibila ratare...
Eu am gasit vinovatul pentru mesajele-mi din ultima vreme, pline de revarsari subiective. Este stimatul Sir Walker si ai sai merry men. (copyright Mrs. W. Wink ) Pai da, ca daca ar fi fost mai multe turnee in sezon poate as fi reusit si eu sa ma detasez oleaca. It's just a game, for Pete's sake! Rolling Eyes (Chiar e?)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Grupul Nostalgicilor Snookerologi saluta...m-am blocat


Ma inscriu si eu... Sad


Dar eu nu cred ca e atat de grav....isi revin baietii nostrii , ca doar de aia sunt champs nu? Wink Ne arata ei ca stiu ce au de facut Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 9 Dec 2006, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
It's just a game, for Pete's sake! Rolling Eyes (Chiar e?)


Chiar e? Confused
Atunci de ce ne frecam mainile de nerabdare si emotii, de ce scoatem praful din canapea de atata fataiala, de ce ma intorc cu spatele si zic ca nu mai vreau sa vad nimic atunci cand rateaza incredibil, de ce suntem atat de fericiti cand preferatul nostru castiga meciul? Confused Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 9 Dec 2006, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Miss Chigwell a scris:
It's just a game, for Pete's sake! Rolling Eyes (Chiar e?)


Chiar e? Confused
Atunci de ce ne frecam mainile de nerabdare si emotii, de ce scoatem praful din canapea de atata fataiala, de ce ma intorc cu spatele si zic ca nu mai vreau sa vad nimic atunci cand rateaza incredibil, de ce suntem atat de fericiti cand preferatul nostru castiga meciul? Confused Wink


Question Question Question Idea
Pentru ca nu e doar un joc, ci este pur si simplu "boala" curata. Rolling Eyes
Daca de boala obisnuita te mai vindeci cu medicamente, regim si alte asemenea remedii, in cazul "infestarii" cu snooker nu mai exista speranta de vindecare. Evil or Very Mad Confused Wink Laughing
Simptomatologia este in mare parte aceeasi la toti subiectii infestati, cu manifestari atat la nivel somatic, cat si pe plan psiho-emotional. Razz



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Dec 2006, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mult succes pentru Ronnie maine...
Majoreta Applause Majoreta Applause Majoreta Applause Majoreta Applause Majoreta Applause Majoreta Applause

din cauza aluia mic ^ care aplauda imi vine sa cant (si cred k se si potriveste): " We will, we will......ROCK YOU!!!!! " Laughing .

Rock us, Ronnie! Yeah



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Dec 2006, 0:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Rock us, Ronnie! Yeah
...foarte bine spus... Laughing
good luck,ronnie! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 67 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community