Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Campionatul Regatului Unit ?
Stephen Hendry
50%
 50%  [ 10 ]
Peter Ebdon
50%
 50%  [ 10 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos din partea lor Evil or Very Mad . Sincer,c are are chef sa vada curling??



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Foarte frumos din partea lor Evil or Very Mad . Sincer,c are are chef sa vada curling??


Eu. Embarassed Smile
Chiar ma uit la curling.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat cu Peter. Desi cred ca si Hendry poate castiga, Peter mi se pare mai constant.
Sper sa nu ne faca Dott vreo surpriza! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihaela a scris:
Irina a scris:
Foarte frumos din partea lor Evil or Very Mad . Sincer,c are are chef sa vada curling??


Eu. Embarassed Smile
Chiar ma uit la curling.


In loc de snooker? Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi fost frumos sa fi facut o caracterizare mai ampla a respectivelor curente, dar n-am avut timp. Very Happy

Eu ma asteptam sa vad ceva snooker pe Eurosport (Eurosport 2 nu prind), dar e OK si de la 22.00, vedem finalul meciului. Detest curlingul, oribil sport. Imi aduc aminte ca aveam o parere nasoala si despre snooker initial pentru ca apoi sa-l apreciez asa de mult. Tin sa precizez insa ca sportul asta cu pietrele pe gheata n-o sa-l agreez vreodata. Efectiv n-are niciun sens, lovesti pietrele una de alta si nici nu inteleg si nici nu vreau sa inteleg cine si cum castiga. Groaznic! Evil or Very Mad



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 18:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:

In loc de snooker? Laughing


Daca nu prind Eurosport 2, nu am ce face. Rolling Eyes



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca Stephen e in stare sa mature pe jos cu Dott acum. Nu pot spune nimic despre calitatea meciului, ca n-am E2, dar ma uit la breakuri si la cum arata scorul. 2-2, 4-2, 5-3. Dar imensul lui orgoliu vrea sa demonstreze niste lucruri.
Si Dott e poate prea stresat de perspectiva legendarei duble. WCH si UK in acelasi an. Confused

Au mai spus comentatorii nostri ceva despre abandonul lui Ronnie? Confused Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista vreo prevedere regulamentara care sa interzica cedarea unui meci? In GO se considera jignire la adresa adversarului continuarea unui meci pierdut. Daca diferenta pe tabla e prea mare, politetea iti cere sa cedezi... Poate il judecam prea aspru pe Ronnie. E impulsiv si nu a vrut sa mai continue un meci in care mental nu avea cum sa faca fata. Exista zile si zile. Eu joc si tenis de masa. Sunt miscari pe care le am in sange. Dar sub presiunea unui concurs, randamentul scade foarte mult. Nu mai intra la fel ca in meciurile amicale. Daca la nivel mental nu faci fata concursului, nu mai iese nimic. Eu sunt sigur ca la antrenament Ronnie ar fi bagat oricand acea bila rosie ratata. Dar...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

scor strans in prima jumatate, dar dott a cam zbarcit-o p la sfarsitul celei de a doua repriza... 5-3 pt hendry. din cate am inteles, graeme nu a castigata niciodata in fata lui stephen. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici n-o sa inceapa acum... Rolling Eyes Very Happy o sa fie finala Ebbo-Hendry,cu victoria cu Peter,care e meticulos si asta o sa faca diferenta...



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 16 Dec 2006, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Go Stephen!!! Majoreta

sevvilla86 a scris:
Personal ,sper sa castige Hendry Majoreta


Asha ziceam si eu... Interesant, mai draga! Very Happy Subscriu. HIhihihih.

Si, de-aceasta data, imi voi permite si eu o mica rabufnire:
BINE, PISIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!

Nimic nu putea fi mai aiurea, pentru mine cel putzin, decat o finala Ebdon-Dott. NU MAI VRIAU!!!!!!!!!!!! MI-ajunge! Nu ma judecatzi!

NU-mi vine sa cred ca pentru prima data dupa... Nu stiu cat a trecut de la Malta... Stephen e in finala!!!!!!!!!! NU te lasa, scumpule! Very Happy GOD! CE frumos ar fi sa iei trofeulllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Dec 2006, 2:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (11)

Graeme Dott : “Nu cred că jocul mi-a mers prea bine în seara asta, dar nici prea mult noroc n-am avut...”

Stephen Hendry : „Sunt foarte mulțumit că, după ce fusesem condus cu 7-5, am reușit totuși să-mi revin. În jocurile anterioare, practic nu avusesem ce să fac. Mă bucur tare mult că am jucat atât de ofensiv.”

În legătură cu despărțirea de Terry Griffiths, scoțianul a fost întrebat dacă succesul de acum se datorează tocmai revenirii la vechile sale metode de pregătire, la ceea ce el numește elementele de bază ale snookerului. „Absolut ! Este incredibil : acum câteva săptămâni am pierdut cu 5-1 meciul cu Jimmy White, în Premier League și eram într-un hal fără de hal, iar acum sunt foarte fericit că am ajuns în finală. Știu că Peter este într-o formă excelentă, dar eu mă bucur că mi-am regăsit atât forma cât și încrederea în mine însumi. Simt că mai pot câștiga câteva turnee – poate chiar ăsta, poate următorul.”

Este cea de-a zecea finală a Campionatului Regatului Unit pe care o dispută de Stephen – un record. I s-a cerut să spună ce gânduri are referitor la această cifră rotundă. „Credeți-mă că nu-mi pasă absolut deloc de acest record : ceea ce contează pentru mine în clipa asta este faptul că mi-am reintrat în formă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 17 Dec 2006, 3:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca Stephen si-a regasit increderea in sine. A avut cateva lovituri incredibile! Sper sa o tina tot asa!

Well done Stephen! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Dec 2006, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bv Stephen!! c revenire....recunosc ca am avut ceva emotii la 7-5 Dott,dar Hendry nu se lasa asa usor in fata lui < Punct>! Very Happy
urmeaza o finala interesanta...sa speram ca-l mai tine ceva forma asta pe Stephen,desi Ebbo nu e de neglijat !!! eu personal reau sa vad un meci frumos, nu foarte tacticizat... Smile



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 17 Dec 2006, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Merg pe Ebdon. Sper sa nu ajunga Dott in fnala. By the way, Clara. Mi-a placut aia cu ebdonismul. Surprised Un adevarat curent snookeristic. Laughing
Ar trebui sa face cate o caracterizare a curentelor si a influentelor existente in snooker:

1. ronnismul - arta pura la cote ridicate. Un spectacol de miscari si culori. Maiestrie si virtuozitate. A aparut ca reactie la hendrism, curent pe care l-a si depasit.Smile
2. hendrismul - un curent pe cale de disparitie, in puternic contrast cu ronnismul. Caracterizat prin munca asidua si mecanica dusa la perfectiune.
3. higgie's academy - combinatia perfecta intre tactica si spectacol. Se deosebeste de cele doua curente anterioare prin sportivitatea absoluta si cultivarea respectului pentru adversari.
4. scoala galeza - reprezentanti de seama Mark Williams si Matthew Stevens. Adeptii acestei scoli alterneaza evolutiile impresioniste cu esecurile surpinzatoare. Inconstanta - principala caracteristica a scolii galeze.
5. fenomenul Doherty - aparut in Irlanda, se caracterizeaza prin intuitie, tactica si rareori spectaculozitate. A mai fost supranumit "sahism".
6. scoala asiatica - principalii reprezentanti sunt Marco Fu si Ding Jun-Hui. Au fost educati in Regat si au preluat un amalgam de obiceiuri ale celorlalte scoli si curente. Carcterizat prin eclectism.
7. ebdonismul - un curent controversat, axat pe intimidarea adversarului si pe perfectionarea metodelor de erodarea psihologica.
8. "noul val" - reprezentat Shaun Murphy, Stephen Maguire, Neil Robertson, Jamie Cope. Caracterizat prin putere de lupta, ambitie si curaj, noul val tinde sa se impuna treptat, accentuand concurenta cu mai vechile curente.

Laughing


Cute! Wink


Am avut parte de doua semifinale superbe....lovituri excelete , pierderi de pozitie , lovituri ratate , reveniri mari si intr'un final de dans de bucurie Laughing
Finala sper sa fie si ea un spectacol...
Eu n'am un favorit dar mai in forma si mai concentrat mi se pare Ebdon. Oricine ar castiga , well done guys pentru jocul de pana acum!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Următoare
Pagina 20 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community