Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Campionatul Regatului Unit ?
Stephen Hendry
50%
 50%  [ 10 ]
Peter Ebdon
50%
 50%  [ 10 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 1:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

It was the best of times, it was the worst of times... Wink
A fost in opinia mea cel mai frumos turneu din sezonul acesta, in care capii de serie si-au facut datoria si au ajuns in fazele superioare, in care am avut sase campioni mondiali in ultimii 8, in care au fost 2 146 si nici un maxi, in care am avut o multime de centuries, in care cel ce urma sa castige a facut un meci foarte bun impotriva detinatorului titlului si unul extraordinar contra celui mai constant si stralucitor jucator al sezonului trecut, Higgins...Sa respir. Wink Un turneu care mie imi spune ca vechea garda inca mai are un cuvant greu in snookerul actual si ca lupii tineri mai au de muncit.
Iar cei doi finalisti au iesit dintr-un lung con de umbra.
Frumoasa victoria lui Peter! Iar o tacere inlacrimata spune tot.

Sunt deja nostalgica, s-a terminat. Pana la anul. Sad
Si numai de un lucru imi pare tare, tare rau. Dar nu vreau sa-i stric triumful si bucuria lui Peter.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 7:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (12)

Stephen Hendry : “Dintre toate zilele săptămânii ăsteia, tocmai azi n-ar fi trebuit și nu mi-aș fi dorit să joc așa cum am jucat !... Toată săptămâna m-am simțit bine și am avut încredere în mine însumi, dar azi n-am simțit nimic sau mai degrabă m-am simțit fără energie. Am fost lăsați să așteptăm atât de mult, că n-am mai putut să intru în meci. (Întârzierea de 20 de minute cu care a început finala a fost cauzată de dăștepții de la departamentul de programe al BBC.) Șanse am avut în aproape fiecare frame, dar tocmai azi s-a nimerit să joc cel mai prost snooker din întreaga săptămână. Asta nu înseamnă că vreau să diminuez cu ceva meritele lui Peter. Nu știu de ce, dar nu mi-a reușit nici măcar o lovitură de distanță și pur și simplu m-am chinuit. Nici el n-a jucat chiar atât de bine. Așa se întâmplă uneori în acest sport. Amândoi am făcut meciuri cu mult mai bune decât ăsta, însă trebuie să joci și să câștigi, deci, cinste lui Peter. La 3-1, am avut o șansă solidă de a duce scorul la 4-1, dar după aceea el a fost de departe jucătorul mai bun și a dominat finala. Măcar știu că în acest turneu am jucat și snooker de valoare.

Sunt foarte mulțumit de felul în care îmi merge jocul, e sută la sută mai bun decât înainte și abia aștept restul sezonului. Mai sunt încă patru turnee de puncte plus Masters-ul, iar jocul meu nu va avea decât de câștigat în calitate."


Peter Ebdon : “Mă simt în al nouălea cer ! Nu sunt așa de mulți jucătorii care au câștigat atât Campionatul mondial, cât și Campionatul Regatului Unit. (Adică Alex Higgins, Terry Griffiths, Steve Davis, John Parrott, Stephen Hendry, Ronnie O'Sullivan, John Higgins și Mark Williams.) Pentru mine, faptul că am reușit să mă alătur acestui grup select înseamnă foarte mult. Sunt foarte mândru de mine, fiindcă am muncit din greu ca să mă pregătesc.

Am învins jucători formidabili și am rezistat la atâta presiune ! Ce adversari puternici am avut ! Mai întâi, Mark Selby, care a făcut un meci incredibil, ceea ce m-a ajutat și pe mine să joc cel mai bun snooker din întreaga mea carieră în meciul cu John Higgins – un meci extraordinar. John a aruncat în luptă toate armele – mai puțin chiuveta din bucătărie !... Cu Stephen știam că mă aștepta un meci foarte greu, care, până la urmă, a cam dezamăgit, mai ales pentru că amândoi jucasem așa de bine toată săptămâna. Dar presiunea era enormă și am început să ratăm loviturile de mai mare râsul. Simțeam că-mi pierd concentrarea și n-ai voie să faci una ca asta atunci când joci cu el. Am reușit totuși să mă adun și am depășit pericolul.

Întotdeauna m-am simțit cel mai bine în meciurile lungi, dar abia pe la jumătatea turneului mi-am dat seama că vreau să câștig trofeul acesta mai mult decât am vrut să câștig orice alt trofeu din cariera mea. Mă pun întotdeauna sub o foarte mare presiune ca să înving, iar acum mi-am mobilizat întreaga mea putere de concentrare și toată hotărârea de care eram în stare, de aceea mă bucur că am avut capacitatea, calmul și curajul de a lupta până la capăt. Este o victorie care mă emoționează foarte mult.

Sunt foarte mândru și foarte fericit pentru cei de acasă – pentru soția și copiii mei, care au urmărit meciul pe internet. Mi-e dor de ei și-mi pare tare rău că n-o să ajung la timp ca să-i văd pe cei mici jucând mâine în piesa de teatru despre Crăciun... Trofeul acesta le este dedicat lor."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 18 Dec 2006, 11:09, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 8:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doi jucatori extraordinari, amandoi in forma....pacat ca Hendry nu s-a putut concentra. Oricum, felicitari, Peter!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Peter!

Un meci foarte frumos, desi ma asteptam mai mult de la Stephen.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 13:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Felicitari, Peter!

Un meci foarte frumos, desi ma asteptam mai mult de la Stephen.


total de acord!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ca Stephen nu s-a regasit in acest meci. Sad Daca ar fi jucat si in finala asa cum a jucat in semifinala sunt convis ca ar fi castigat-o. In meciul cu Dott si cel cu Williams i-au intrat foarte bine loviturile de distanta. A reusit multe lovituri foarte grele. Acum nu a mai reusit aproape nimic. Sad In acest meci Peter a fost jucatorul mai bun si a meritat sa castige.

Felicitari Peter! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 14:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Citat:
... cred că cel mai frumos meci al turneului a fost semifinala Peter Ebdon - John Higgins.


Semifinala Hendry-Dott, pe locul 2.

De acord!

Citat:
A fost in opinia mea cel mai frumos turneu din sezonul acesta, in care capii de serie si-au facut datoria si au ajuns in fazele superioare, in care am avut sase campioni mondiali in ultimii 8, in care au fost 2 146 si nici un maxi, in care am avut o multime de centuries, in care cel ce urma sa castige a facut un meci foarte bun impotriva detinatorului titlului si unul extraordinar contra celui mai constant si stralucitor jucator al sezonului trecut, Higgins...

Frumos spus! Si dupa opinia mea asa a fost.. Smile


Citat:
John a aruncat în luptă toate armele – mai puțin chiuveta din bucătărie !...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Felicitari amandurora!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 18 Dec 2006, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, celor doi eroi.
A fost un meci plin de incarcatura emotionala.
Nu a fost un meci formidabil -presarat cu multe greseli, cred ca semifinalele au fost mai tari.
Ebdon s-a stapanit cat a putut dupa finalul meciului, atat de mult si-a dorit acest trofeu pentru care s-a pregatit intens.
Acum pe Eurosportul se reia meciul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Pagina 22 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community