Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 17:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ți-l îprumut pe al meu, Miss Chigwell. Laughing

Uite că Ali s-a trezit ! Măcar un frame să ia și el înainte de pauză... Rolling Eyes

Scorurile LIVE Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=13750#13750



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 17:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc foarte, Mrs. W. Laughing Sper sa functioneze mai bine la Newport, ca mi se pare ca nu merge deloc in afara Regatului.
Intr-o alta ordine de idei..Eurosport Angry Taz Cat de mult mi-o placea mie biatlonul si cat de Campionate Mondiale or fi.
Si si maine din...snooker Mr. Green sesiunea de dupa-amiaza a finalei live. Taz Deocamdata.

Later edit
Pardon. Acu' am vazut ca se difuzeaza. Scuzati, nenea Eurosport. Embarassed


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca daca ar fi o finala Ebdon-Murphy ar fi dureros de vazut...murphy nu imi place, iar ebdon...well, sa speram ca e intr-o forma de Speedy Gonzales.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 18:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, Ali Carter nu bea vodcă, iar Shaun nu bea gin. Wink Laughing Ceea ce beau jucătorii în timpul meciului este apă minerală îmbuteliată de Highland Spring, firma scoțiană care are contract de sponsorizare cu WSA.

Pentru cei interesați și de rugby : pe TVR 2, Scoția - Anglia : 10-12.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 20:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Shaun Murphy : “Anul trecut, când am pierdut finala Openului galez, nu stăteam prea bine la capitolul pregătirii mentale. Pe de altă parte, nici punct de vedere tehnic nu eram capabil să-i față lui Stephen Lee. Acum mă simt mult mai puternic și repertoriul meu de lovituri s-a îmbogățit, așa că nu mă mai bazez doar pe jocul ofensiv. Mă bucur să văd că munca grea de la antrenament dă rezultat. Am făcut breakuri mari și l-am pus pe Ali cu spatele la zid. Am refuzat să mă lansez în lovituri riscante – o tentație la care cu șase luni în urmă n-aș fi fost în stare să rezist ! Dar mi-am zis că dacă tot sunt la conducerea meciului, n-are nici un rost să fac pe interesantul. Am preferat să mă duc la fotoliul meu, pentru că, de foarte multe ori, atunci când reveneam la masă mă aștepta o lovitură ușoară.

Nu-mi fac probleme în legătură cu adversarul din finală, deși dacă o fi să fie Peter Ebdon, care m-a eliminat din sferturile Campionatului mondial 2006
[12-6 !], tare mi-ar plăcea să-mi iau revanșa !...”

Ali Carter : “Mă bucur că am ajuns în semifinale, dar sunt dezamăgit de felul în care am jucat. Am reușit să-i smulg lui Shaun trei jocuri, dar mai mult de atât n-am putut să fac : joacă foarte fluent și rareori i se întâmplă să rateze câte o lovitură. Ca să fiu sincer, nu văd cum l-ar putea opri cineva să câștige turneul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se profileaza schimbari puternice in clasamentul provizoriu Shocked . Stiu ca e prematur, dar totusi. Daca Ebdon pierde semifinala atunci clasamentul este 1)Doherty 30000 2) Dott 29475 3) Higgins 29050. Daca Peter ajunge in finala se va instala pe pozitia a treia iar daca isi adjudeca trofeul urca pe locul 1. Apoi Hendry, Ding, Murphy, Williams, O'Sullivan si Lee.
Sa i se fi facut lui Ebdon pofta de locul 1? Laughing De ce nu? In rest...vai s-amar pentru unii daca nu-si revin iute. Crying or Very sad
Ah, si go Ryan. The last dark horse standing. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai mare break reușit într-o competiție oficială a fost (la Travis Perkins UK Championship 2004) cel al lui Jamie Burnett : un 148. Lista completă a breakurilor maxime marcate în competițiile oficiale Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=261



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semifinala asta incepe sa semene cu alta. De la cel mai recent Masters. Wink Ca si acolo se petreceau ratari exact cand curgea mai frumos breakul. Si tot ca acolo am avut si centuries. Mai prind si altii zile proaste...
Iar episodul cu free ball mi-a displacut total. Rolling Eyes

La final, pe cand schimba doua vorbe cu Verhaas, Ryan parea de-a dreptul naucit, aerian total. Cat de mult s-a vazut dincolo de masca de profesionist!
Pana una-alta, avem o finala intre doi "atacanti". Yay! Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 4:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ryan Day : “La Crucible, în 2004, am pierdut în fața lui John Higgins în jocul decisiv, cu 10-9, după ce avusesem ocazia să câștig meciul cu scorul de 10-7, dar am greșit o lovitură esențială la bila roz. La Campionatul mondial de anul trecut, în meciul cu Ronnie O’Sullivan, am făcut o greșeală elementară și am ratat tot la bila roz, într-un alt moment-cheie. Multe ironii am avut de înghițit de la prieteni pentru aceste două înfrângeri ! În seara asta, după ce am pierdut jocul al 7-lea – din nou din cauza unei ratări la bila roz ! – m-am dus la toaletă, m-am uitat în oglindă și m-am întrebat : oare se va repeta același scenariu ? Dar am încercat să mă liniștesc, iar în jocul următor, am făcut cel mai frumos și mai important break din viața mea. Mulți dintre galezii mei de-acasă inclusiv cronicarii sportivi mi-au spus că joo suficient de bine ca să câștig turnee, de aceea sunt foarte fericit că, în sfârșit, am ajuns și eu într-o finală.”

Peter Ebdon : “Momentul de cotitură al meciului a fost cel din al doilea frame, când am ratat lovitura la ultima bilă roșie. Pe urmă, la scorul de 4-3, am crezut că pot reintra în meci, dar Ryan și-a revenit foarte bine din șocul suferit după ratarea la bila roz. Este un jucător foarte bun. Sunt convins că este suficient de bun pentru a-și găsi un loc printre primii opt din clasamentul mondial. Are un stil de joc ofensiv și spectaculos, cu toate că uneori se lansează în unele lovituri riscante pe care, atunci când va căpăta ceva mai multă experiență, va învăța să le evite.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 8:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai trebuie sa spun ca o sa tin cu Day? Cred ca merita pustiul daca tot a ajuns pana aici. Gooooooooo, Ryan!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 9:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut ieri vreo 4 frame-uri din meciul Day-Ebdon. A jucat foarte fain galezul, chiar daca a riscat de multe ori. Eu il vad favorit in finala.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult ca Murphy si Day s-au calificat in finala. Very Happy Shaun pare favorit prin prisma evolutiei din semifinale,insa nici nu a avut un adversar atat de dificil.
Sunt fericit ca Ryan a reusit sa reziste razboiului psihologic cu Ebdon. M-a enervat foarte mult modul cum s-a comportat englezul in finalul jocului 4 Evil or Very Mad .Mi-a adus aminte de meciul cu Ronnie O'Sullivan de la Campionatul Mondial Zid
Nu stiu cu cine sa tin astazi.Imi place foarte mult stilul lui Shaun Murphy, insa si Ryan Day m-a impresionat la acest turneu. Confused
Important este sa avem un meci frumos. Mult succes celor doi jucatori! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 12:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dintre Murphy si Day chiar n`am preferinte, cred ca o sa castige Murphy totusi


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cel mai mare break reușit într-o competiție oficială a fost (la Travis Perkins UK Championship 2004) cel al lui Jamie Burnett : un 148. Lista completă a breakurilor maxime marcate în competițiile oficiale Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=261


Deci se contabilizeaza si breakurile de peste 147? Ancuta si Bontea or zis ca maximul break de care se tine tot tot 147 este.

...si imi pare rau daca am postat prea devreme a doua oara consecutiv...is nou pe forum pana ma obisnuiesc Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum murphy ma Angry am sa tin cu day.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 10 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community