Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa este. Să vedem ce efect vor avea victoria lui Shaun și (în fond, semi-)eșecul lui Ryan asupra performanțelor celor doi jucători la Welsh Open.

Deocamdată, Shaun intră pe lista celor cu mai mult de o victorie (de turneu de puncte) în palmares Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=161&sid=bcbf0836b1aad76cd76d9a02c7f4ddb2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 2:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Shaun! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 2:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Shaun pentru victorie!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 5:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ryan Day : “Sunt dezamăgit de jocul meu din prima sesiune. Șanse am avut în aproape fiecare frame. În cel de-al doilea, am prins un kick imens la bila verde, tocmai în momentul în care aș fi putut egala și gândul la ratarea asta nu mi-a dat pace timp de alte două frame-uri. Pe urmă, m-am trezit condus cu 4-0, ceea ce n-a fost deloc de natură să-mi refacă moralul. Totuși, mă simțeam în meci chiar și atunci când eram condus cu 6-1, iar în sesiunea a doua am jucat mai bine. Dacă aș fi putut să-i suflu lui Shaun și ultimul frame, ca să duc scorul la 8-5, l-aș fi pus sub presiune... Dar chiar și așa am avut o săptămână formidabilă și am făcut câteva meciuri bune. Până la Openul galez nu mai sunt decât câteva zile. Este turneul la care sunt pe teren propriu și întotdeauna l-am așteptat cu nerăbdare.”

Shaun Murphy : “Știu că n-au trecut nici doi ani de la victoria din Campionatul mondial – seceta n-a durat chiar așa de mult – dar abia azi mă simt eliberat. Am dus pe umeri o povară foarte grea și sunt fericit că acum nimeni nu mai poate să spună că sunt omul unei unice sclipiri. Din câștigător al unui singur turneu, am devenit câștigător de turnee – este un plural care mă face să răsuflu ușurat. La Welsh Open, când o să mă uit în programul de sală, o să văd că alături de numele meu, apare cifra 2 – două turnee, adică.

Sunt total de acord cu jucătorii care spun că al doilea titlu e mai greu de câștigat decât primul. După ce am ajuns campion mondial, lumea se aștepta s-o țin tot într-o victorie. Brusc, m-am trezit că la toate turneele eram cotat printre favoriți, însă acest fapt nu corespundea nivelului meu real ca jucător. La Campionatul mondial din 2005, s-a întâmplat să descopăr filonul de aur, numai că nu știam prea bine ce să fac cu el. Oamenii aveau pretenții mari, însă eu îmi dădeam seama că mai am foarte mult de învățat. De atunci încoace, am muncit foarte serios și mi-a trebuit ceva timp ca să ajung din nou la un trofeu. N-a fost o perioadă ușoară, pentru că după ce ai trăit euforia succesului, e cam greu să te mai împaci cu rezultatele mediocre.

M-am pregătit foarte bine și cred că am reușit să-mi dezvolt și să-mi diversific jocul. Am câștigat Cupa Malta practicând un alt stil de snooker decât cel care mi-a adus titlul mondial. De aceea pot să spun că, într-un fel, succesul meu de aici este mai semnificativ decât cel de la Sheffield. Am muncit mult pentru el și nu numai la masa de snooker : în fiecare zi alerg câte patru-cinci kilometri, după care intru în bazin și înot. Dar cât de mare e satisfacția de a culege roadele pregătirii ! Efectul asupra încrederii în sine e absolut fantastic.

În prima sesiune, niciunul dintre noi n-a jucat bine – aveam emoții amândoi. Deși scorul ajunsese la 6-1, știam că meciul nu e încheiat, iar când Ryan a avut acea revenire, am început să doresc cu disperare să trec mai repede linia de sosire. Numai că trebuie să reziști și să-ți aștepți ocazia favorabilă.

Claire și cu mine o să dăm o parte din premiu parohiei de care aparținem iar o altă parte o s-o trimitem în Zimbabwe, la copiii de care am avut grijă astă-vară, fiindcă ei au mai mare nevoie de bani decât noi. În afară de asta, cu atâta exercițiu fizic, îmi trebuie și mie niște adidași !”


Unul dintre ziariști l-a întrebat pe Shaun unde este Steve Prest, fostul lui antrenor, care s-a remarcat prin absența de la toate turneele din acest sezon. "Nu m-am mai întâlnit cu Steve de ceva vreme. Am avut o colaborare foarte productivă, dar ne-am despărțit în termeni amicali. Acum sunt pe cont propriu, dar mă ajută jucători precum John Higgins, Dennis Taylor și Willie Thorne."

O altă întrebare a vizat eventualele proiecte ale lui Shaun în legătură cu primul loc din clasamentul mondial. „A fi Numărul unu mondial este o performanță și mai mare decât aceea de a fi campion mondial, așa că da, acesta este obiectivul meu pe termen lung. Îndată ce ajung acasă, o să stau să mă gândesc pe îndelete la ce anume trebuie să fac pentru a mi-l realiza. Un lucru e sigur : că nu mi-am pus în gând să mă mulțumesc cu locul doi !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 9:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Shaun!
Dar si lui Ryan...si la mai mare!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 10:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Shaun! Very Happy
Nu a fost la fel de spectaculos ca la Sheffield 2005 dar a fost foarte eficient 8) .Este interesanta declaratia sa deoarece recunoaste ca a fost presat de postura de detinator al unui singur trofeu.
Imi pare rau ca nu a fost o finala mai disputata dar Ryan a jucat mult mai slab decat in semifinale si pe deasupra a fost si mai ghinionist decat Shaun . Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 11:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasa finala!
Felicitari Shaun , felicitari Ryan!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 5 Feb 2007, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau pentru Ryan, poate daca ar fi jucat cum a facut-o cu Ebdon, era altceva. Felicitari pentru Shaun, a meritat victoria, (cum a spus-o si el) a demonstrat ca mai poate castiga si alt turneu. Laughing
Waiting for the Welsh Open... Very Happy



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Pagina 12 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community