Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Extraordinar finalul meciului Kendo - Hawkins!
Applause


Da... Pacat de bila aia verde... A fo' ca si cum ceva superior i-ar fi refuzat lui Ken victoria, numai pentru ca un moment mai tarziu sa i-o fi refuzat lui Barry. Pacat ca Doherty n-a putut sa profite.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact acceași impresie am avut și eu ! Confused Laughing

După meci

Barry Hawkins. Sevvilla are dreptate : Ken a reușit să-l atragă pe Barry într-un adevărat război de uzură (pe care nu mă îndoiesc că irlandezul l-ar numi “joc pragmatic” ! Wink Laughing ), când cu bătălii în câmp deschis, când cu retrageri înșelătoare în tranșee și riposte tactice rafinate. Și cu destule greșeli, în treacă fie spus. Oricum, gazetarii au remarcat că Barry era epuizat. “Primele patru frame-uri au fost de bună calitate, dar după pauză am jucat foarte prost și am fost foarte tensionat. Acum vreau să mă concentrez asupra finalei. Primul obstacol e meciul cu Jamie. N-o să fie ușor, dar tare aș vrea să ajung și eu mai repede în prima mea finală !” a spus The Hawk. “N-am dormit bine și m-a ajuns oboseala călătoriei și a efortului de adaptare la diferența de fus orar, dar dacă reușesc să mă odihnesc la noapte, sper ca mâine jocul meu să fie de cel mai bun nivel. N-am avut pic de noroc în acest sezon – probabil că l-am pus deoparte pentru sfârșitul sezonului ! Am însă impresia că și rezerva asta e pe cale de a se termina... Am nevoie de puncte, deci sper să câștig turneul.”

Ken Doherty : “N-am avut noroc în jocul decisiv – e foarte greu să înduri o înfrângere de acest fel. Eram convins că reușisem să câștig meciul, dar, deși era condus cu 60-0, Barry a revenit și a învins. Pentru mine e încă una din acele situații de tip “atât de aproape și totuși atât de departe...”

Jamie Cope : “N-am ratat nimic. Cred că a fost unul dintre cele mai bune meciuri pe care le-am făcut vreodată. Nu i-am dat lui Shaun absolut nici o șansă, a fost meciul meu de la început și până la sfârșit. Shaun are un sezon bun, e în mare formă, dar seara asta a fost seara mea. M-am simțit foarte relaxat – poate de aceea am și jucat atât de bine. Pur și simplu, am atacat tot timpul și strategia asta a dat roade. Sunt conștient de ceea ce pot să realizez și cu cât joc mai multe meciuri în fazele televizate, cu atât mai mult progresez.”

Cineva l-a întrebat dacă se simte răzbunat pentru whitewash-ul pe care l-a suferit de la Shaun, la Welsh Open, în urmă cu câteva săptămâni. "Ca să fiu sincer, uitasem cu totul de asta. Nu e vorba de răzbunare, dar e mare lucru să învingi un jucător de valoarea lui Shaun."

Shaun Murphy : “Băiatul ăsta m-a făcut praf și pulbere ! Pur și simplu n-am fost în stare să țin pasul cu el pentru că a jucat mult prea bine. N-am ce face, trebuie să spun lucrurilor pe nume : a fost mult prea bun ca să-i fac față.”

Dar Shaun avertizează : "Nu am cuvinte destul de mari ca să-l elogiez pe Jamie. Este un talent fantastic. Totuși, dacă acum acest tip de joc orientat exclusiv pe atac, dă rezultate, el nu-i va fi de folos în absolut toate ocaziile și o dată cu trecerea timpului. Vorbesc din proprie experiență. Am câștigat titlul mondial atacând orice bilă, oricând, din orice unghi, dar a trebuit să-mi schimb jocul tocmai ca să mi-l dezvolt și ca să devin un jucător constant și serios. Cred că la fel va face și Jamie."

Jamie a răspuns : "Deocamdată nu-mi fac griji. Sunt convins că jocul meu se va îmbunătăți în timp. Oricum, învăț tot timpul și de la toată lumea."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 31 Mar 2007, 13:31, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E 3-0 pentru Dott si Ronnie nu joaca nimic. Mi se pare ca nu poate si nu vrea. Nu`l vad castigand acest meci.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ma nedumereste pe mine e faptul ca Ronnie se contrazice. Acum cateva saptamani spunea ca'si descompune jocul pentru a juca mai bine...de aici am dedus ca inca mai vrea snooker , ca'si doreste sa joace. La ultima lui conferinta de presa spunea ca nu'i mai place cum joaca , ca se chinuie de'adreptul si ca asteapta ca indatoririle lui de jucator de top sa se incheie , ,,sa'si plateasca datoriile'' si apoi sa se retraga. Vazandu'l cum joaca parca nu doreste sa mai joace , il lasa pe Graeme sa faca ce vrea...Sad Nu'mi doresc sa vad atitudinea asta. Sunt sigura ca multi isi doresc sa'l revada pe Ronnie , acela care acum 2 meciuri a revenit superb si a facut un joc decisiv de toata frumusetea...
....da' cine sa'l mai inteleaga? Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, bre, Ronster, acasa...Statistica spune ca nici unul din invingatorii ultimului turneu inainte de Sheff n-a facut nimic la Crucible. Nimic in sensul de castigarea titlului.
A...inca un lucru... Ia si matale un frame ca n-o fi foc... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Ce ma nedumereste pe mine e faptul ca Ronnie se contrazice.


Te mai nedumerește asta, Lady Croft?!... Shocked Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Statistica spune ca nici unul din invingatorii ultimului turneu inainte de Sheff n-a facut nimic la Crucible. Nimic in sensul de castigarea titlului.


Am citit si eu asta pe un alt forum, e o statistică destul de subțirică, pentru că, în general, e greu să câștige cineva două turnee la rând, indiferent care ar fi ele. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incerc sa gandesc pozitiv...a luat un frame.. Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, ca să parafrazez replica tipică de fan O'Sullivan a lui Sandy Bontea (care nu e neapărat un fan O'Sullivan), pe acela n-a vrut Graeme să-l câștige ! Rolling Eyes Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cum (nu) s'a invartit Ronnie astazi la masa...ai dreptate! Razz Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Isi aminteste cineva alea trei jocuri castigate de Ronnie pe cand era condus cu 16-8? Ce fenomenal snooker a facut atunci! Shocked Deja-vu. Si am un gand, dar il pastrez pentru mine. Wink

Da...la inceputul turneului imi doream sa treaca Ronnie de primul tur, sa "sparga gheata" chineza. Check. Apoi, ca fanul tot fan se numeste Wink , sigur ca voiam sa mearga mai departe. Si a facut-o, "ajutat" de faptul ca Ali s-a speriat cam urat. Apoi finalul meciului cu Fu, care pentru mine a fost o incantare. Applause
La cum au jucat amandoi in saptamana asta, nu credeam ca poate sa invinga Ronnie. Nu credeam dar speram. Smile Apoi nu am crezut ca o sa ia un frame. A luat doua, si cu ce lovituri, din categoria nothing to lose. Applause Sau altfel spus, esenta de Ronnie. "Meciul s-a dus dar show-ul de buna calitate sa iasa."
Asa...
Conferinta de presa de dupa meciul cu Marco m-a intristat si pe mine. Uite ca nu vorbeste intotdeauna sa se afle in treaba.
Asa...din nou...
Je m'en fous cine castiga turneul asta dar voi tine cu Copey. 100%.
Si daca reuseste Dott sa-si apere titlul la Sheff... se va instala si el in categoria jucatorilor al caror snooker il admir dar pe care nu pot sa-i suport. Pur si simplu.




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Sâm 31 Mar 2007, 11:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 11:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine Ronnie mi`o placut de tine azi, ce chef de joc ai avut ce sa`ti zic!
Ce conteaza ca toata lumea si`a pus speranta ca poate castigi si tu un turneu de puncte, multumim mult ca ne`ai respectat si ai dat totul!
Ronnie tine`o tot asa ca o sa ajungi ca Alex Higgins!
Si Dott m`a incantat in meciul de azi, ce lovituri grele a reusit , n`am mai vazut in viata mea asa lovituri, Dott iti zic eu lasa`te de snooker ca ai face un mare avantaj sportului! Wink
In sfarsit si`a dat seama si d-l Marius Ancuta de un lucru cand a spus"Ronnie parca nu ar vrea sa castige meciul" Rolling Eyes

Da, Miss Chigwell imi aduc aminte de acele 3 frameuri de care zici, dar imi aduc aminte si de un frame din 2005 de la Crucible cand avea nevoie de 3 snookere ca sa castige jocul contra lui Ebdon....le`a reusit genial, in vreo 2 minute Wink Era in avantaj atuncia, dar bineinteles ca a pierdut pana la urma jocul.
Cu atitudinea asta, Ronnie......eu zic sa te mai gandesti un pic ce vrei sa faci in continuare Wink




Ultima modificare efectuată Razvan TM la Joi 19 Apr 2007, 16:08, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indiferent cât de amuzante sunt izbucnirile mai mult sau mai puțin pătimașe sau de-a dreptul absurde ale fanilor O'Sullivan ( "Dott iti zic eu lasa`te de snooker ca ai face un mare avantaj sportului!" Shocked Shocked Sad ), indiferent câte clișee condescendente se revarsă asupra noastră de la microfoanele Eurosportului, rămâne cert faptul că scoțianul joacă foarte bine. Dotty a făcut un turneu foarte bun : 5-2 cu Wattana, 5-1 cu Robertson, 5-2 cu Higgins, 6-2 cu O'Sullivan. Adică a avut un parcurs mai greu decât O'Sullivan, care "s-a luptat" cu Liu Chuang, un puști de 16 ani și 48 de kilograme, care abia atunci debuta într-un turneu profesionist (5-1), pe urmă cu un Ali Carter (5-4) și cu un Marco Fu (5-3) care pur și simplu s-au pierdut cu firea și au greșit tocmai când nu trebuia.

M-am plictisit de chestia asta cu talentul cel mai cel etc etc. O fi, n-o fi, nici nu mă interesează. Întrebarea e ce faci cu talentul care ți s-a dat ? La cel mai mare talent din lume trebuie să corespundă cel mai mare număr de titluri din lume. Dar nici subiectul ăsta nu mă interesează. Nu despre asta e vorba aici.

Graeme a realizat și cel mai mare număr de breakuri dintre toți jucătorii aflați în turneu (4 breakuri 100(+)) și a avut, într-adevăr, lovituri excelente și o bună gândire tactică. În plus, a și trecut pe primul loc în clasamentul provizoriu. (Excelent moment ca să se lase de snooker, nu-i așa, Răzvan TM?! Wink Laughing )

Da, s-ar putea ca Graeme să reușească ceea ce n-a mai reușit nimeni la Crucible - adică să-și apere cu succes primul titlu. Are și capacitatea tehnică, și capacitatea mentală de a realiza și această performanță.

O fi el pe lista neagră a fanilor O'Sullivan (de ceva vreme ! Wink ), dar bănuiesc că n-o să se sinucidă de tristețe din cauză că ei nu-l iubesc ! Laughing (Asta îmi amintește de ceva legat de George Enescu. Maestrul se afla la un dineu la Roma, în casa contelui Chigi, iar doamna așezată în dreapta sa i-a spus, la un moment dat, plină de ifose : "Vai, maestre, știți, mie nu-mi place absolut deloc Mahler!" La care Enescu i-a răspuns liniștit : "Asta, stimată doamnă, n-are nici o importanță." Wink Laughing )

BRAVO, GRAEME ! 8) Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 31 Mar 2007, 14:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Victorie meritata pentru Dott. Un parcurs remarcabil in China. Si pentru mine pumnii stransi in directia lui Copey, si numai in sensul bun. Laughing
De aia "m-am facut" fan RO'S, ca sa ma bucur cand ma astept mai putin si sa fiu dezamagita ori sa ma 'nervez sau intristez tot cand ma astept mai putin. Parte integranta din felul in care inteleg sa ma raportez la pasiunea pe care o am pentru snooker. Nimic de care sa ma jenez.
Asa.
Ca si al doilea favorit al meu - adica Matthew - numai prostii face in ultima vreme. Nimic nou. Rolling Eyes
Goo, Jamie! Hai cu finala! Si...poate mai departe. Wink Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu mi'as dori sa'l vad pe Barry in finala...daca nu ar fi avut Dott un parcurs asa de bun , meritand sa fie in finala , mi'as fi dorit ca semifinala Jamie - Barry sa fie finala. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community