Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cum se cumpara un tac de snooker ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 2:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare... Stie cineva unde pot fi gasite informatzii despre tacuri in ceea ce priveste tehnologiile folosite (si ma refer aici spre exemplu la tacuri facute in interior din mai multe bucatzi sau treburi de acest gen) si detalii precum greutatea ideala a tacului sau dimensiunea ideala a pastilei -s-a mai vorbit despre asta, dar vreau sa aflu mai multe- (tipuri de tacuri din acest punct de vedere sau tipuri de pastile)?
Mi-am indreptat intrebarea si spre biliard (nu stiu exact daca exista tacuri de snooker facute din mai multe bucatzi, dar de biliard stiu sigur ca exista), dar am pus-o aici pentru ca era deja pus subiectul tacuri si n-am vrut sa scriu la "unele si altele".

P.S. am cautat pe net si n-am gasit mare lucru. Mai exact, am gasit o gramada de tacuri, dar nici un site care sa vorbeasca despre ceea ce am intrebat. Poate n-am cautat suficient, dar sper sa ma ajutatzi voi. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pastila si greutatea tacului sunt alegerea jucatorului:D... de exemplu jimmy white foloseste un tac de 22 oZ pe cand Stephen Hendry un tac de 16 oZ(180 de grame diferenta) Shocked .. Tehnologiile folosite sunt mai greu de gasit dar am gasit un site pe care daca ai rabdare sa te uiti s-ar putea sa gasesti ceva
http://www.cuesnviews.co.uk/

In sfarsit am aflat si eu k imi iau alt tac .. ce bine.. ii multumesc fratelui meu ( poate citeste ) Smile ...
Teoretic cea mai buna tehnologie de facut tacuri o are john parris dar sunt si alte marci de ex riley , peradon , bce , acuerate care sunt mai ieftine dar fac niste tacuri competitive.

Cat de pastila iti recomand elkmaster sau blue diamond



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Lun 2 Ian 2006, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am primit tacul pe care il asteptam Very Happy . Mi-am luat un Heritage pana la urma si kiar imi place Smile Adica am mult mai multa siguranta in efecte , varful e foarte misto , e blue diamond. Zic k si-a meritat banii:). Dak vrea cineva sa il vada mergem la un snooker:D . Cu Cold am fost deja



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 2 Ian 2006, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poti sa ne dai mai multe amanunute? Eventual o poza? Din cate parti este, ce greutate are, dimensiunea pastilei, cat a costat, cum l-ai primit (prin posta), cat te-a costat transportul, etc?

P.S. Sa-l folosesti cu succes! Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Lun 2 Ian 2006, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai de costat nu stiu k a fost cadou.. Fratele meu a fost in anglia si mi l-a adus:D.. in rest e mijto.. greutate de 18 oz , pastila de 9 blue diamond. E bun:D poza cautati pe www.topcue.co.uk k mie mi-e lene sa fac poza:)) e prea complicat


Sus
Vizitator






MesajTrimis: Lun 2 Ian 2006, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si o sa il folosesc si cu succes.. sper sa .. wish me luck for the next competitions


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 10 Mar 2006, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tac cu secțiune triunghiulară ?!... Păi, da : http://www.fcsnooker.co.uk/tricues/tricues_intro.htm



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 4 Mai 2006, 8:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am si eu o intrebare legata de tac.
care este lungimea minima si maxima admisa pt.un tac?
cred ca tacul lui dott,el fiind mititel,cu tot cu prelungitor ajungea la 3 m! Laughing Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 4 Mai 2006, 11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lungimea minima este 91,4 cm. Nu exista o restrictie privind lungimea maxima a tacului.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 4 Mai 2006, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mersi mult pt. raspuns,zsoltisor! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 1 Mai 2007, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt bune si tacurile de la riley am si eu unul de 28 de lire si sunt foarte multumit de el.. am reusit breakuri mari si sunt multumit de el ... e cel mai bun preten almeu Smile)



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community