Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Participare PIOS și la seria Pontin's Pro-Am 2007
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2007, 3:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aha Very Happy...deci aproximativ 2500 de lire cu tot cu taxa de inscriere si daca nu vii cu mancarica de acasa se mai adauga ceva sute. Acum nu vreau sa ma hazardez...stiu ca nu fac fata nivelului de acolo (inca Very Happy ). Cred ca in cativa ani voi fi pregatit. Ce ma incanta si ma linisteste este ca nu exista limita de varsta.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2007, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru toate cele 8 etape ale PIOS-ului, eu as zice ca trebe vreo 5000-7000 Eur( zic in eur ca e mai comod).

Ca idee, poate isi mai ia cineva inima in dinti dupa asta, eu deja am trimis mail de ieri, pentru a-mi anunta participarea Laughing Daca chiar o sa pot participa, oi mai vedea, mai este mult pana atunci...depinde de bani, de timp pt antrenamente....si de altele. Si ca sa se inteleaga clar cine sunt eu: am jucat doar de 2 ori snooker Rolling Eyes Dar .... imi place sa visez. E adevarat ca de vreun an si jumatate joc biliard destul de des, iar de la inceputul anului chiar mai des, adica cam 5-10 ore/saptamana ( stiu ca e inca putin, dar nu am de gand sa ma opresc aici)

Ronnie, daca esti dispus, ne apucam amandoi de antrenamente si daca adunam si banii necesari, mergem impreuna!!! Ce zici?! Razz

Deocamdata trimite un email la adresele pe care le-o scris Clara, si in plus si la Pontin's@globalcuesportscentre.com ( adresa asta am gasit-o pe www.globalcuesportscentre.com, la Contacts), ca sa nu iti para rau mai tarziu( peste cateva luni, cand or sa se termine inscrierile). Si apoi mai vedem.

Cat despre Pro-Am, de fapt mie mi-ar placea mai mult decat PIOS, pt ca se joaca doar in vikend( eu am un job, din care traiesc de altfel), e mult mai ieftin, si nu in ultimul rand, dupa cum a zis si Clara, ai ocazia sa joci cu baietii grei!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2007, 12:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata si raspunsul celor de la Pontin's:

Hi
Thank you for your enquiry
We have added you to the mailing list and in a few weeks you will
receive an information pack and entry forms.
The series is Eight events, starting in July 2007 and running
throughout the season, an event approximately once a month.

The entry fees for the entire series is £900 - last season this was
payable in two instalments and I believe they are following the same procedure for the coming season.

We will very much look forward to welcoming you to Pontin's and please
contact us at any time with your questions.

You might also be interested in some of the other major events hosted
here at Pontin's.
The Spring Festival runs from 18-25 May and is the biggest Snooker
Festival in the World with non-stop involvement throughout the week
Also there is the 2007 Pontin's World Pro-Am series - this is a series
of six events, with a grand finals weekend. It is a wonderful chance to
play against some of the World's leading professionals, as well as amateur
and junior players.

Kind regards

Janie E. Watkins
Editorial Director
Global Cue Sports Ltd
info@globalcuesportscentre.com
http://www.globalcuesportscentre.com


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2007, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am primit de la Pontin's si "Pro-Am 2007 Information/Entry Pack". E un .doc file, cred ca e acelasi ca si cel de pe http://www.globalcuesportscentre.com/main.htm, si nu contine multe in plus fata de ce a zis deja Clara( in afara de formularul de inscriere).

Daca il doreste cineva, il rog sa-mi dea un PM( nu stiu cum sa-l pun aici, pt download).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 18 Apr 2007, 4:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sch a scris:
Ronnie, daca esti dispus, ne apucam amandoi de antrenamente si daca adunam si banii necesari, mergem impreuna!!! Ce zici?

E foarte frumos ce spui, dar daca suntem realisti... Sad
Nivelul de joc este foarte ridicat si trebuie sa fim constienti de procentajurile reusitei noastre. Ai spus ca nu ai jucat decat de doua ori snooker, iar eu care joc de aproximativ doi ani sunt mai pesimist decat tine Laughing Laughing Laughing Este foarte greu si am ajuns la concluzia ca oricat de mult a-i munci sansele sunt minime, iar dezamagirea de dupa aceasta munca asidua este devastatoare si am simtit-o pe pielea mea la Pontin's.
Poate doar cu o munca continua de cativa ani si bani aruncati in stanga si in dreapta se poate face performanta. Insa deocamdata in ceea ce ma priveste, o pauza este solutia, o pauza cu prieteni si scoala...off ce dor imi e de scoala Rolling Eyes .



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mie 18 Apr 2007, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt perfect de acord cu ce spui tu. Din pct meu de vedere, nici nu se pune problema sa sper la ceva mai mult decat bucuria de a juca snooker cu niste profesionisti( eventual chiar cu cineva din main tour Laughing , daca vorbim despre Pro-Am). Dar si mai important e faptul ca m-as "obisnui" un pic cu atmosfera de acolo....si cine stie, la anu, sau peste 2 ani sau..., poate o sa pot si sa castig cateva meciuri.

Eu cred ca depinde numai de mine. E adevarat ca snooker am jucat doar de 2 ori( cand cred ca nu am fost chiar jenant Rolling Eyes ) dar biliard joc de mai multi ani, iar de vreun an si jumatate joc destul de mult pt un amator. Inca nu-s multumit de nivelu la care am ajuns, dar nici nu disper, stiu ca o sa vina si momentu cand o sa pot sa zic ca joc suficient de bine incat sa ma bat cu cineva din top ten-ul romanesc...pt inceput 8)

Diferenta dintre mine si tine( pe langa cele cateva clase de snooker Smile ) e faptul ca eu sunt mult mai increzator ca tine, si am trecut si eu prin infrangeri atat de usturatoare, incat abia mai puteam sa merg...dar de fiecare data m-am apucat si mai serios de treaba, si am sperat ca intr-o zi am sa-mi pot lua revansa!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 18 Apr 2007, 13:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu iti doresc sa ti se intample ca mie. Dupa trei luni de antrenamente a cate 8-10 ore pe zi, sa nu reusesti decat castigarea unui meci Sad . In plus, biliardul nu prea se compara cu snooker-ul...de fapt as putea spune ca nu au prea multe in comun. Fara sa am intentia de a te jigni, cred ca increderea ta este bazata pe lipsa experientei.
Doua intrebari: cand ai spus ca in acele doua dati cand ai jucat snooker nu ai fost chiar jenant inseamna...legam si eu trei-patru bile sau faceam break-uri de 40-50? Very Happy ; crezi ca top ten-ul romanesc este asa de puternic? Eu am ajuns acolo fara sa ma zbat prea mult:roll: Rolling Eyes
Si ca un sfat prietenesc, daca vrei sa reusesti ceva din snooker, nu mai pune mana pe un tac de biliard. Very Happy No offence pool players Wink



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mie 18 Apr 2007, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Increderea mea se bazeaza pe felu meu de a fi. La fel am incredere cand vine vb despre orice altceva, sa zicem ca sunt genu optimist incurabil Razz Sincer...de f multe ori a dat rezultate Smile

Cand am zis ca nu cred ca am fost jenant, ma refeream binainteles la a "lega" 3-4 bile. Pt mine e un inceput ...

Fata de alte natii, top ten-ul romanesc nu e f bun, asta stiu. De altfel o zic rezultatele, desi e un pic mai complicat, si ma gandesc la faptu ca la noi sunt si mai putini bani si nici nu avem o federatie, iar cand am avut a fost mai mult impotriva decat pentru performanta. Eu am prins doar ultima jumatate de an de viata a vechii federatii de pool si snooker, si iti spun din experienta pe care am trait-o cu ei. Felicitari pt ca ai ajuns in top ten asa usor, si bafta in continuare!!!
Pt mine inca e o provocare pool top-ten-ul romanesc! Smile

Mersi de sfat, dar deocamdata nu o sa-l urmez... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007, 17:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Trebuie spus totuși că există o disproporție frapantă între ceea ce primește campionul și ceea ce primește finalistul – la cele 6 eventuri ale seriei : 1000 de lire pentru campion, dar doar 200 pentru finalist.


La ediția 2007 din Pontin's ProAm se vor mări premiile celor care nu devin campioni de event (nu vorbesc de campionul seriei sau de premiile de la Grand Finals).

Campionul va rămâne cu mia sa de lire, dar finalistul va primi 500 de lire (în loc de 200, ca anul trecut), semifinalistul 250, sfertistul 100, optimi(stul) 50.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Mai 2007, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până acum, la Pontin’s Pro-Am 2007 s-au înscris : Ken Doherty, Shaun Murphy, Stephen Lee, Steven Maguire, Ryan Day, Jamie Cope, Joe Swail, Ricky Walden, Michael Holt, Barry Hawkins, Joe Perry, Fergal O'Brien, Michael Judge, Dave Harold, Judd Trump, Andrew Norman, Anthony Hamilton, Mark King și Stuart Bingham.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 1 Iun 2007, 9:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uaaau 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Iun 2007, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa am zis și eu. Laughing Dar, la primul turneu din seria Pro-Am-urilor, au fost destule absențe și, implicit, destule șanse de calificare în runda următoare. N-au avut toți norocul ăsta. Joe Swail abia-abia a trecut de primul meci, pentru că noul campion al Openului + al eventului 20-40 din Festivalul de primăvară de la Pontin’s, Leo Fernandez, a fost cât pe ce să-i sufle frame-ul decisiv. Problema e că acum, când mai sunt trei săptămâni și ceva până la primele calificări – cele pentru Shanghai Masters – jucătorilor profesioniști nici nu le tihnește vacanța, nici mare chef de pregătire n-au și, după cum au recunoscut câțiva dintre ei, n-au avut timp să se deconecteze ca să se poată apoi reconecta și nu pot să-și găsească ritmul. Sezonul e mai lung pentru că e mai lăbărțat. Evil or Very Mad

Sferturi
Andrew Norman – Matthew Couch 4-1
James Leadbetter – Stephen Welsby 1-4
Judd trump – Jimmy Robertson 1-4
Craig Steadman – Daniel Wells 4-2
Semifinale
Andrew Norman – Stephen Welsby 4-2
Jimmy Robertson – Craig Steadman 1-4
Finala
Andrew Norman – Craig Steadman 4-2
.

M-am bucurat foarte mult că la acest turneu a participat și tânărul Adam Wicheard, ceea ce înseamnă că se simte bine. Povestea lui am spus-o la News, pagina 106 ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=1575 )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community