Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007, 1:11    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, nicio știre despre premii...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 10 Noi 2007, 3:25, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Oct 2007, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, am adăugat și premiile. Așa niște premii !... Nici nu-i de mirare că nu le-au anunțat cu surle & tobe. Numai Sandi Bontea ar putea citi cifrele astea cu încântare ! Adăugând, probabil, că "nu sunt foarte mari, dar nici chiar așa de mici". Laughing Ba sunt cam mici ! Mai ales pentru un turneu de puncte. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 24 Oct 2007, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar santaj cu punctele...30.000 de lirisoare... Rolling Eyes
Oricum nimic nu bate imensa jena a celor 11000 si ceva pe care le-a incasat Hendry in Malta in 2005... Evil or Very Mad
Ia sa ia NIT unu' amarat din strafundu' calificarilor, pentru care suma asta reprezinta casa-masa pe un an. Ar fi frumos.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 24 Oct 2007, 0:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O rușine ! Evil or Very Mad

Bine că a trecut Mișulică White de primul meci. Apropo de puncte. Wink Oare o să-l elimine și pe Robin Hull ?... Iar Liu Song, care l-a bătut la zero pe galezul Gareth Coppack, o să-l poată scoate din joc și pe masivul Jimmy Michie ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 24 Oct 2007, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
.Numai Sandi Bontea ar putea citi cifrele astea cu încântare !


Laughing Laughing Laughing

Si eu care inca speram sa se gaseasca resurse pentru turneul din Germania sau pentru Malta...Ei de abia au gasit bani sa organizeze turneele deja anuntate. Evil or Very Mad Este o rusine ce se intampla de 2-3 ani incoace si jucatorii ar trebui sa ia atitudine pentru ca asa ceva nu se mai poate.

*Jimmy... Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 24 Oct 2007, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

jimmisor! Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 4:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PROGRAMUL (probabil ! Wink ) EUROSPORT 1 & 2

și

PROGRAMUL www.tg4.ie (Snúcar Beo înseamnă Snooker Live Wink )



Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=432&sid=f447779e97bc50ceb43953b37cb0e1ff



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 3:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câteva gânduri înainte de NIT:

Marco Fu : „După Marele Premiu de la Aberdeen, m-am uitat cu atenție la casetele pe care am imprimat meciurile mele de acolo și asta m-a ajutat să-mi corectez câteva greșeli tehnice. Mă bucur că, în sfârșit, am arătat și eu ce pot. Acum, privesc restul sezonului cu o mult mai mare încredere în mine însumi. Mai ales că, de obicei, încep sezonul mai la pas și iau viteză abia după al doilea sau al treilea turneu, așa că e mare lucru pentru mine că am câștigat tocmai una dintre aceste prime competiții ! Obiectivul meu în toți acești ani a fost să câștig și eu un titlu, iar acum mi-am luat o mare piatră de pe inimă și mă simt mult mai relaxat.

Anul trecut, la NIT, am pierdut chiar primul meci – în fața lui Dominic Dale – dar arena mi-a plăcut foarte mult și aș dori ca în sezonul ăsta să am o ședere ceva mai lungă la Belfast. Primul meu adversar aici va fi Adrian Gunnell, care a câștigat meciul de calificare cu 5-0, deci presupun că este în formă, ceea ce înseamnă că o să am un meci greu...”


Mark Selby : „Aș dori să construiesc pe temeliile puse la Crucible ! Ca să fiu sincer, acolo pur și simplu m-am bucurat că urma să devin vicecampion mondial ! N-am sperat la titlu – n-am dorit decât să mă simt bine și să profit de ocazie ca să-i fac pe oameni să mă cunoască ceva mai bine și să vadă că sunt băiat simpatic !... Sper să fi reușit. Știu doar atât : că am savurat fiecare secundă din acel meci și din întregul turneu ! Tare mă mai bucur că acum sunt și eu în lumina reflectoarelor și că lumea mă cunoaște ! Întotdeauna am visat să ajung celebru !

Poate că, înainte de Crucible 2007, eram prea crispat și, din cauza asta, jucam mai degrabă în ideea de a nu pierde decât în ideea de a câștiga, adică nu aveam acea stare pozitivă, atât de necesară. Acum o am și, cu toate că n-am reușit să realizez prea mult în acest sezon, sper ca la NIT să am un parcurs bun. Obiectivul meu pentru acest sezon e să câștig un turneu și să-mi consolidez poziția între primii 8 din clasament. Acum sunt pe locul 4, dar pentru locurile 2-7 se va da o mare bătălie și ea abia a început.”


Mark Allen : „În ultimele două turnee, au devenit campioni doi jucători din afară de Top 16 (Dominic Dale și Marco Fu), iar în sezonul trecut, singurul care a câștigat două titluri a fost tot un jucător considerat, pe atunci, ca outsider (Neil Robertson). Asta demonstrează bogăția filonului de talent din snookerul de azi. Absolut oricine poate să învingă pe absolut oricine. Acum, nimeni nu se mai miră dacă jucători precum Stephen Hendry, Ronnie O’Sullivan sau John Higgins nu mai ajung de fiecare dată în semifinale și finale, nu pentru că nivelul lor ar fi scăzut, ci fiindcă a crescut foarte mult nivelul celorlalți. Nu mai există diferențe de valoare care să rămână de nerecuperat.

NIT-ul e al treilea turneu și cred că deja ne-am intrat cu toții în ritmul noului sezon, ceea ce înseamnă că vor fi meciuri bune și luptă aprigă.”


Acum câteva zile, Mark a dat un interviu în Sunday Life, suplimentul săptămânal al ziarului The Belfast Telegraph, unde a spus : „Nu doresc decât să joc snooker. E mai mult decât dorință, e pasiune. Sunt foarte, foarte motivat și hotărât să câștig meci după meci. Să nu credeți că mi-am pierdut simțul realității : pasiunea asta mă ajută să-mi păstrez concentrarea și să-mi corectez greșelile. Nu pot să sufăr ideea că aș face de două ori aceeași greșeală !

NIT-ul e turneul unde mă simt ca acasă și mă bucur de o mare susținere din partea publicului. În plus, sunt sigur că o să vină să mă încurajeze și o mulțime de rude și de prieteni. Vi-i amintiți că au fost, astă-primăvară și la Crucible, unde s-au făcut așa de bine auziți încât s-au ales și cu un avertisment din partea arbitrului !

Aș dori ca, la sfârșitul sezonului, să ajung în Top 16. Acum sunt pe locul 29, așa că aș avea nevoie de rezultate bune în mai toate celelalte turnee...”


Joe Swail : „Sezonul trecut n-a fost cine știe ce... Mă rog, nu sunt decât 6-7 turnee – nici n-ai timp să-ți găsești ritmul că te și trezești în ajunul Campionatului mondial !... După ce, la Crucible, am ajuns în optimi, am sperat să intru în Top 16, dar nu s-a întâmplat așa și am fost foarte, foarte dezamăgit. Lupta e teribil de dură. Am revenit la elementele de bază al tehnicii, mi-am reanalizat jocul și... vom vedea care vor fi rezultatele.

NIT-ul se dispută la câteva sute de metri de casa în care m-am născut, așa că mi-ar plăcea să le ofer concetățenilor mei un spectacol frumos. Cred că va fi un public mai numeros decât anul trecut, când turneul a fost programat în august, adică în luna concediilor, când orașul e aproape pustiu. Mai ales că snookerul nu este un sport de vară.”


Neil Robertson : „Am șansa de a ajunge pe prima poziție a clasamentului mondial – un obiectiv mare și important ! Acum sunt pe locul 6, dar în situația punctelor diferențele sunt destul de mici, așa că nu este o țintă de neatins. O să lupt din toate puterile și o să muncesc pe rupte.

NIT-ul este unul dintre turneele la care mă simt cel mai bine. La prima ediție, când era un turneu invitațional, am ajuns în semifinale, dar anul trecut, am pierdut al doilea meci în fața lui Shaun Murphy. Sper că de data asta să am rezultate mai bune. Arena e absolut superbă – una dintre cele mai bune în care am jucat vreodată.”


John Parrott : "La Aberdeen, unde am fost doar în calitate de comentator al BBC, am avut tacul lângă mine, așa, ca să-mi aduc aminte că urmează NIT-ul. Bine că am mai ajuns și eu să joc în fazele finale ale unui turneu..."

Ian McCulloch : http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=413



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se joacă și la masa a 2-a, dar, după 42 de minute, scorul din primul frame e Ian 37-8 Alan !... Shocked

Scorurile LIVE, ca de obicei Arrow Meciuri și rezultate http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=16802#16802

Revin & adaug : primul frame din meciul McCulloch v McManus a durat 53 de minute !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa un prim frame maraton, Ian a resit in frame-ul 3 un 136 Very Happy ! ! !
BRAVO Ian ! Laughing In ultima vreme break-urile lui mari sunt tot mai rare.



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chestiune de vârstă - 36 de anișori împliniți în iulie...

Poți să-l și feliciți Arrow http://www.macsnooker.co.uk/contact/ Wink Laughing

Da, meciul e lent, dar Ian rămâne autorul primului break mare de la NIT 2007. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ian n-are în palmares breakul maxim, adică nu în competițiile WSA. Dar, spunea el într-un interviu, a reușit 3 asemenea breakuri în competiții oficiale și un total de 55 de breakuri maxime cu tot cu cele marcate în ProAm-uri și meciuri demonstrative.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ian n-are în palmares breakul maxim, adică nu în competițiile WSA. Dar, spunea el într-un interviu, a reușit 3 asemenea breakuri în competiții oficiale și un total de 55 de breakuri maxime cu tot cu cele marcate în ProAm-uri și meciuri demonstrative.


55 maxime !!!!????? Surprised Mi se pare enorm !!! Bravo lui Applause !
Dar, daca el are atatea, un jucator de calibrul lui Ronnie cate are in total ? In jur de 100 ?



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 15:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO IAAAAAAAAAAAAAAAAAN ! ! ! Very Happy Very Happy Very Happy
McCulloch a facut prima victima ! Urmeaza Stephen Lee !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vladch_93 a scris:
55 maxime !!!!????? Surprised Mi se pare enorm !!! Bravo lui Applause !

Presupun că cele mai multe max-uri îi aparțin lui Stephen Hendry (mă refer la totalul "general" Wink ), dar mai sunt și alții. De exemplu, Willie Thorne declară un total de 198 de breakuri maxime - cu tot cu cele din meciurile de antrenament, dar toate aceste breakuri au fost realizate cu martori (inclusiv cel reușit în ciuda faptului că avea ambele picioare în ghips Laughing ). "198 , cu tristețea de a nu mai ajunge niciodată la totalul de 200," cum le spunea Willie celor de la The Guardian, acum doi ani... În palmares, n-are însă decât un singur max în competițiile WSA.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 1 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community