Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Sa nu-mi amintesc de oamenii de la ciclism, pe care-i stimez de altfel, dar care vorbesc tot soiul de vrute si nevrute. Iar aici nu cred ca se distanteaza chiar asa de la subiect.


Adevarul este ca la ciclism, programul incepe pe la 12 si se termina pe la 7 asa ca Banciu si Naum sunt obligati sa devieze de la subiect si sa vorbeasca despre: drumurile din Burkina Faso, viteza TGV-urilor, Nicolas Sarkozy, ursii panda, Olimpique Marseille, vinul de Bordeaux,etc. Laughing

Foarte frumoasa si a 2-a semifinala. Very Happy O adevarata placere sa-i urmaresti pe cei doi: pe de o parte Mark Allen, agresiv si sustinut frenetic de public ( si eu tot la Ronnie ma gandesc Rolling Eyes ) si de cealalta parte Fergal O'Brien,ofensiv la randul lui dar mult mai meticulos si mai putin temperamental. 8) 8)
As vrea sa castige Fergal dar nu m-as supara nici daca ar castiga Mark, un jucator pe care l-am apreciat inca de acum 2 ani cand l-am vazut prima data. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că e vorba despre două stiluri destul de diferite : stilul analiză + info și stilul șuetă. Cu avantaje & dezavantaje. Pe mine nu mă deranjează chiar deloc șueta de la ciclism și cei doi vorbitori îmi sunt foarte simpatici. Wink

Back to our topic : prima semifinală mi s-a părut de un nivel tehnic mai bun, Sevvy.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi plac in general cei doi, mai putin insa cand incep sa vorbeasca despre snooker. Twisted Evil ( si in ultimul timp au vorbit destul de des Rolling Eyes )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Serios ?!... Shocked Habar n-aveam ! Laughing Dacă nu ți-au plăcut, înseamnă că trebuie să fi fost belșug de străchini pe-acolo pe unde călcau dumnealor... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am votat tot cu Fergal. Cred ca are sansele cele mai mari sa castige.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma uit la suedezi de nevoie, ca n-am E2. Si din comoditate, sa pot forfeca meciul online.
Eu nu desfiintam ideea de comentariu in sine ci exemplele de genul celui citat de tine, Clara. Pentru ca pe mine ma scoate din papuci ideea unui om cu televizor care prinde Eurosportul si care are suficient acces la internet sa trimita mailuri comentatorilor dar nu destul incat sa se lumineze singur cu privire la niste chestiuni de baza. Si faptul ca acestui om cu televizor si internet i se raspunde pe post.
Poate ca am exagerat in alegerea "exemplelor", din dorinta de a ma face mai bine inteleasa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 2:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, ideea de comentariu nici n-a intrat în discuțiune (decât prin aluzia ta la absența comentatorilor de pe postul suedez, deși, mie mi se pare c-am auzit pe-acolo și ceva vorbe Confused ). Pe de altă parte, da, cred că foarte multă lume e iritată de o asemenea amabilă încurajare a lenei. Evil or Very Mad Aceeași problemă am pus-o și eu : ai și calculator, ai și internet, păi, hai, junețe vioaie (că sigur nu sunt oameni de vârsta seriozității cei care fac asta !), dă-ți, frumușel, elementara osteneală de a te documenta, nu-ți etala impertinența de a fura din timpul de emisie, care se presupune că trebuie umplut cu analize și informații folositoare tuturor, cerând tot felul de precizări stupide ! Rolling Eyes Evil or Very Mad

(Apropo : oare o fi înregistrat Andrei breakul maxim al lui RO'S ?... Confused Cred că mă paște o insomnie din acest motiv... Rolling Eyes Twisted Evil Sau o să aflăm cu toții chestia asta ultrainteresantă din emailul lui de mâine ?... Evil or Very Mad Laughing Laughing Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 5:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



După meci

Stephen Maguire : „A fost unul dintre cele mai bune meciuri la care am participat. De foarte multe ori ai fi zis că unul dintre noi mai are puțin și rezolvă toate problemele, după care celălalt revenea la masă și-i sufla frame-ul. Uneori, nu e prea ușor să accepți așa ceva. Am pățit-o amândoi și știm prea bine cum este. Eu am început meciul foarte prost, am avut emoții și din cauza asta am pierdut primele 2 frame-uri. Trebuia să rezist, fiindcă dacă ajungeam să fiu condus cu 3-0, pentru mine meciul ar fi devenit o continuă cursă de urmărire. I-am furat vreo două frame-uri foarte importante, care, în ultimă instanță, au fost tocmai cele care mi-au adus victoria. Mă simt excelent și intru în finală relaxat, dar pregătit de luptă.

În aceste ultime trei meciuri – cu Ding Junhui, Neil Robertson și Shaun Murphy – nu cu adversarii mei am dat bătălia cea mai grea, ci cu mine însumi, pentru că doream să-mi dovedesc că sunt un jucător la fel de bun ca și ei. Dacă aș fi continuat să joc așa cum am jucat în 2004, când am câștigat Campionatul Marii Britanii, până acum aș mai fi adunat câteva titluri. Însă chiar la sfârșitul acelui sezon, am pierdut cu 9-10, la Crucible, în fața lui Ronnie O’Sullivan și asta mi-a distrus încrederea și siguranța cu care jucam. Sezonul următor a fost un coșmar, dar de atunci încoace am schimbat câte ceva în materie de tehnică – mi-am schimbat până și tacul – și am început să lucrez cu Terry Griffiths, care m-a pus la muncă grea. Sper că de acum totul va merge bine.”


Shaun Murphy : „A fost un meci foarte bun, care cred că ne-a plăcut tuturor, nu numai nouă, jucătorilor, ci și spectatorilor. Sunt dezamăgit, pentru că am jucat bine, dar trebuie să recunosc că am făcut câteva greșeli și că au fost vreo două situații în care pur și simplu n-am știut cum să mă descurc. Am încercat să rezolv problemele atacând, dar asta nu e întotdeauna cea mai bună soluție. Va trebui să văd înregistrarea meciului și să-mi dau seama cum ar fi trebuit să procedez. Cu toate astea, plec de la Belfast mulțumit pentru că am făcut meciuri bune și jocul meu se dezvoltă așa cum trebuie. Bineînțeles, sunt absolut fericit că am urcat pe locul 1 în clasamentul provizoriu, deși asta nu înseamnă prea mult decât dacă reușesc să mă mențin acolo și la sfârșitul sezonului.”

Fergal O’Brien : „Azi am avut emoții și nu m-am liniștit decât după prima repriză, dar pe urmă am apucat zdravăn meciul de ceafă și am dus scorul la 5-2. Am avut nevoie de vreo două ocazii bune și, în fine, am câștigat. Pentru mine, ultimele câteva sezoane au fost foarte proaste, așa că sunt bucuros că m-am întors printre cei care ajung în aceste faze finale ale turneelor. Mâine, mă așteaptă un meci greu. Îmi amintesc că mă duceam la Stirling ca să mă antrenez cu Stephen. Avea vreo 16-17 ani și făcea breakuri de peste o sută așa, ca în joacă. Se vedea încă de pe atunci că o să devină un jucător de top. Pe de altă parte, orice finală e un meci greu, dar cred că joc mai bine ca oricând și m-am altceva mai bun de făcut decât să ies în arenă și să trec la treabă."

Mark Allen : „N-am jucat suficient de bine – Fergal mi-a fost superior. Am avut mare noroc să închei prima repriză cu 2-2, fiindcă n-am simțit nicio clipă că pot intra în meci. El nu mi-a oferit niciodată situații ușoare, în timp ce eu n-am știut cum să-i fac viața grea. Așa se întâmplă uneori... Totuși, am acumulat ceva puncte și sper că de acum încolo o să mă calific mai des în fazele superioare ale turneelor și o să mă obișnuiesc și cu camerele TV, și cu masa așezată în mijlocul arenei... Le mulțumesc suporterilor mei, dar îmi pare rău că nu le-am oferit mai multe motive de bucurie.” (Lasă, Mark, că și așa ne-au asurzit !... Rolling Eyes Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca si in meciul cu Ronnie, Fergal a fost necrutator dupa pauza. Very Happy Cred ca daca vrea sa aiba o sansa astazi in finala, Stephen ar trebui sa se asigure ca are 4-0 dupa prima repriza. Twisted Evil
Absolut fascinant cat de bine joaca Fergal. Very Happy Cat de frumos controleaza bila alba si cat de sigur este la loviturile de distanta. Surprised 8) Chiar sunt curios de ce de abia acum ajunge intr-o finala dupa atata timp. Confused Stiam ca de ceva vreme este in forma, si il vedeam un jucator redutabil in primele tururi.Dar sa ajunga intr-o finala nu ma asteptam.Si sa-i elimine pe Higgins si Ronnie.Mai ales pe Ronnie. Wink
Sper sa castige astazi, deoarece o merita din plin.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stie cineva daca au mai jucat pina acum in vreun meci oficial Maguire si OBrien ?

cred ca favorit e Maguire, dar poate ca va face o alta surpriza OBrien


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 14:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as risca sa spun ca il vad pe Mags castigator... Razz [Risc , doar pentru ca deobicei nu'mi iasa pronosticurile Razz]

Goo MAGS!!! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Eu as risca sa spun ca il vad pe Mags castigator... Razz [Risc , doar pentru ca deobicei nu'mi iasa pronosticurile Razz]

Goo MAGS!!! Very Happy


subscriu in totalitate! Laughing Laughing Laughing

Haide, Magsu'!!!! Arata disperarea de care vorbeai! Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GO Fergal ! ! ! Very Happy
Vreau ca acesta sa fie al treilea turneu consecutiv castigat de un jucator din afara Top 16 ! Asa, incet, incet, ajungem sa ii cunoastem pe toti jucatorii din Top 64...



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Come'on Fergal!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Noi 2007, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare n-aș vrea să cred că, mental, a și pierdut !... Poate reveni în meci ! Hai, FO'B ! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community