Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Magsu!!! Era si timpul!

Majoreta Magsimus Majoreta Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Magsimus


"Magsimus" Super ! Grozavă găselniță, Mrs Hendry ! Super ! 8) Laughing

Bravo, Mags !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 12 Noi 2007, 0:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Bravo, Mags !



Super smiley! Laughing Laughing Laughing

Bravoooo MAGS!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 0:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Thanks!

Si... Bravo, Terry Griffiths!
Pentru cei doi campioni pe care i-a scolit si care au castigat impreuna doua turnee consecutive. Laughing Laughing Thank you, Terry! De-abia astept sa-i mai ridice pe amandoi, caci sunt convinsa ca pot mai mult. Very Happy

Si Thank you, Clara, pentru toate informatiile si scorurile oferite si pe parcursul acestui turneu!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Lun 12 Noi 2007, 0:59, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Si Thank you, Clara, pentru toate informatiile si scorurile oferite si pe parcursul acestui turneu!


Subscriu in totalitate! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 2:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stephen! Applause

Am crezut ca Fergal poate sa castige acest turneu, dar cum spunea si Clara, cred ca nu a avut puterea mentala sa castige. Maybe next time! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 2:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din motive obscure am tinut cu Fergal, pentru ca intr-adevar a meritat sa ajunga in finala. Unde s-a pierdut si, probabil ca Higginson, si-a dat seama in a doua sesiune ce ar putea realiza. Si...s-a dus pe apa sambetei concentrarea.
Felicitari, Stephen, dar finala a punctat doar la meritul tehnic si mai putin la impresia artistica, prin 136-le lui Maguire. In rest, tensiune, emotii, "sarabanda de ratari" (se aude, domnu' Miki? Mr. Green) si cate-o lovitura superba din cand in cand.

Iiih, ce bine! Si-a adus aminte unu' din Top 16 sezonu' asta sa castige un trofeu. Deci, se poate! Mr. Green
Si si cineva care intrase intr-un con de umbra prelungit rau.
Foarte bine, ca m-au cam obosit luptatorii astia de guerilla care localizeaza tinta, ataca fulgerator, cuceresc obiectivul si se retrag in jungla pret de 4-5 turnee dupa aia.

Vine Liga...vine si o pauza...vine si UK-ul...UK-ul... Confused

Hai c-a fost deosebit. Bila albastra lui Ford, whitewashurile in serie, semifinala irlandeza, decisivul scotian din cealalta semi, bila maro a lui Ronnie, limba celta, recolta de sutare la hectar...
Dar trofeul tot urat mi se pare.

Ah, si, desigur, ca de fiecare data, multumiri Clarei. Applause Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 19:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari celor doi finalisti in principal lui Stephen care salveaza onoare jucatorilor din top 16. Laughing Adevarul este ca a fost un meci frumos dar parca nu s-a ridicat la nivelul celor 2 finale de pana acum. Confused Nu o data s-a intamplat sa vedem finalisti care au jucat mai bine decat a facut-o Stephen ieri.Oircum nu stiu daca asta conteaza foarte mult pentru el ci ca si-a regasit increderea de acum 3 ani ( prost moment si-a gasit sa isi revina mai ales ca la Masters va juca in primul tur cu Ronnie Rolling Eyes Wink ).
Turneul a fost frumos si atmosfera placuta( desi s-a intrecut uneori limita Rolling Eyes ). Sper sa vedem si in anii ce vor urma NIT tot la Waterfront Hall.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



După finală

Fergal O’Brien : „La urma urmei, a învins jucătorul mai bun. Am avut o săptămână excelentă, așa că n-am de ce să mă plâng. Sincer, nu cred că am făcut prea multe greșeli. Da, am avut câteva ratări, dar n-aș zice că am jucat prost. Frame-ul cu care am dus scorul la 7-5 a fost realmente bine jucat, păcat că n-am profitat de ocazia de a lua și frame-ul următor, fiindcă de la 7-6 aș fi reintrat în cursa pentru victorie. Foarte bun breakul cu care Stephen a majorat diferența la 8-5 ! În plus, i-a dat ocazia de a-și crea propriul ritm și de a se mobiliza pentru asaltul hotărâtor. M-am simțit extraordinar. Mi-a plăcut întreg turneul și sper să rămân în această stare de spirit măcar până la sfârșitul sezonului. N-aș vrea să mai am de așteptat alți 8 ani până la finala următoare !...”

Stephen Maguire : „Nu-mi vine să cred, e extraordinar, e un nou vis împlinit. Mă simt obosit, dar sunt în al nouălea cer. Mult am mai avut de așteptat până la victoria asta ! Aproape 3 ani. Săptămâna asta, n-am avut un parcurs ușor și i-am învins pe unii dintre cei mai buni jucători ai momentului : Ding, Robertson și Murphy. Sunt foarte mulțumit. Faptul că, astă-primăvară, am ajuns în semifinalele Campionatului mondial mi-a demonstrat că joc suficient de bine ca să pot câștiga orice competiție și am intrat în noul sezon plin de încredere.

Acum 3 ani, după ce am câștigat Campionatul Marii Britanii, am cam luat-o pe arătură : am băut prea mult, am mâncat prea mult, mi-am irosit timpul aiurea. Toate astea m-au costat ratarea unui întreg sezon – poate chiar un sezon și jumătate. A fost o vreme când mă întrebam dacă o să mai câștig vreodată un turneu. Știți ce m-a schimbat ? Faptul că urma să devin tată. Asta m-a determinat să muncesc mult mai serios și acum sunt un alt om. Am șansa de a face o mulțime de bani din snooker și vreau ca băiatul meu să nu ducă lipsă de nimic. Fiindcă dacă n-ar fi snookerul, nu știu zău ce m-aș fi făcut. Cred că n-aș fi fost în stare să câștig un ban... Sunt hotărât să trag tare la masa de antrenament pentru că mai vreau încă un titlu, chiar în acest sezon.

În prima sesiune, m-a enervat propriul meu joc și la pauză mă simțeam învins cu toate că eu eram cel care conducea cu 4-3 ! Am ratat lovitura la o bilă roșie, fiindcă altfel scorul ar fi devenit 5-2 și asta chiar m-a scos de tot din fire ! Așa se întâmplă uneori : sunt propriul meu dușman. Bine că am avut o oră și jumătate ca să mă calmez și să stau un pic de vorbă cu tata. După aceea m-am simțit de o mie de ori mai bine...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru declaratii! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2007, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare plăcere. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pagina 10 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community