Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CAMPIONATUL MONDIAL IBSF 2007
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 24 Noi 2007, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, excelentă performanță. Și un singur frame pierdut în 10 meciuri (adică un singur frame pierdut din cele 35 de frame-uri) jucate !

Dar (până acum, cel puțin) numai campionului seniorilor i se asigură intrarea în Main Tour...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 24 Noi 2007, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MECIURILE PENTRU LOCUL 3

Seniori
Mohammed Shehab (Emiratele Arabe Unite) 4-1 Bjorn Haneveer (Belgia)

40(+)
Geet Sethi (India) 0-2 Worawit Suriyasriwan (Thailanda)

Feminin
Michelle Sherwin (Irlanda) 2-3 Ip Wan-In (Hong Kong)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 24 Noi 2007, 17:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LIVE Prima sesiune a finalei seniorilor Arrow http://www.ibsf.info/ibsf-tv.shtml

Scorul la sfârșitul primei sesiuni :
Passakorn Suwannawatt (Thailanda) 5-5 Atthasit Mahitthi (Thailanda)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2007, 9:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am regasit.

Am sa incerc in citeva cuvinte sa sintetizez ceea ce s-a intimplat in Tailanda, cel putin cum am perceput noi, ca si participanti, acest eveniment. In primul rind vreau sa remarc si sa laud capacitatea federatiei thailandeze, modul si felul in care au organizat aceasta competitie a fost pur si simplu remarcabil. Alegerea locatiei, primirea delegatiilor, deschierea oficiala si desfasurarea turneului au mers ca un ceas elvetian, totul a fost pus la puct in cel mai mic detaliu. Dealtfel, am avut deosebita placere ca dintr-o discutie cu un oficial tailandez sa aflu ca au avut un buget alocat de aproximativ 500.000 USD.

Referitor la jocurile delegatiei noastre ( subsemnatul, Marcel Bera, Ionut Chircu si Cornel Dirmina), tot ceea ce pot spune e faptul ca am incercat sa reprezentam Romania cit si cum am stiut noi mai bine. Chiar daca din punct de vedere competitional inca suntem la un nivel scazut am incercat ca prin protocol, conduita precum si celelalte aspecte subsidiare (nu mai putin importante) sa ne reprezentam tara cit mai bine. Revenind la partea cu rezultatele, personal, am avut in grupa numai jucatori care din punct de vedere valoric erau peste capacitatile mele. Ca si exemplu, in meciul cistigat cu reprezentantul Finlandei am "incasat" doua break`uri de peste 70 iar in general participarea in numar mare a jucatorilor asiatici (vezi rezultatele) a facut ca valoarea si calitatea jocurilor sa fie mult mai ridicate decit la campionatele europene. Un exemplu in acest sens este esecul in a trece de grupe a multimplului campion european Alex Borg, eliminarea prematura a lui David Lilley (favorit a reprezentantilor ragatului unit) precum si a finalistul de anul trecut Daniel Ward.

Faptul ca ne-ati urat de bine si urmarit evolutiile, pe linga ca ne-au bucurat, ne-au conferit si un suport moral. Va multumim si speram ca pe viitor acest catalizator sa-si faca simtita prezenta si sa se materializeze in rezultatele competitiilor urmatoare la care vom participa.

o poza de grup de la deschidere

http://www.globalsnookercentre.co.uk/images/events/2007-8/2007-IBSF-World/open/romania3791.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2007, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim mult pentru relatare! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2007, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru relatare, Denis. Suntem și vom fi întotdeauna alături de voi, cu drag și cu încredere. Wink Smile Mulțumim și pentru fotografie. (Dacă tu, Cristian (Ionuț), Marcel și Cornel mai aveți și alte poze pe care vreți să ni le arătați, cu atât mai bine. Wink Laughing Poate că mai aveți și alte impresii sau istorioare de povestit, on & off the table, despre voi și/sau despre ceilalți competitori. Le așteptăm cu bucurie. Smile Aici vă aflați printre prieteni.)

Sărbătoarea snookeristică de la Korat s-a încheiat.

FINALELE

Seniori (best of 21 : 10/11)
Passakorn Suwannawatt (Thailanda) (5-5) 7-11 Atthasit Mahitthi (Thailanda)

40(+) (best of 9)
Kanchai Wongjan (Thailanda) 1-5 Darren Morgan (Țara Galilor)


.


Campionii 2007 : Atthasit Mahitthi, Reanne Evans și Darren Morgan.


. . . . . . . . . . . . . . . . .


Trofeul pentru cel mai mare break al Campionatelor IBSF 2007 i-a revenit lui Alex Borg (140).

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Noi 2007, 2:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atthasit Mahitthi a declarat, ieri, ziarului The Bangkok Post : “Este cea mai mare realizare din cariera mea. În ultima vreme, n-am jucat prea bine, așa că m-am înscris în această competiție cu speranțe și cu obiective destul de modeste. Anul trecut, am ajuns în semifinale și tot asta doream să realizez și acum. După ce mi-am atins scopul și l-am învins pe Bjorn Haneveer, adică după ce m-am văzut în finală, am început să cred că pot într-adevăr să câștig titlul. Numai că semifinala cu Bjorn a durat opt ore și în prima sesiune a finalei m-am simțit foarte obosit. Abia în a doua sesiune am fost în stare să-mi fac jocul și să preiau controlul asupra meciului. E o zi mare atât pentru mine, cât și pentru snookerul thailandez.”

Passakorn Suwannawat : “Sunt trist. Am muncit foarte mult și am jucat bine pe tot parcursul turneului. Am sperat să câștig trofeul, dar, după cum a jucat Atthasit în sesiunea a doua, nu cred că ar fi putut cineva să-l mai oprească ! A fost un cu totul alt jucător față de cel pe care l-am avut în față la prima sesiune. Dar cred că o să vină ea și ziua victoriei mele și atunci o să fac lumea să uite de înfrângerea de azi...”

Dacă noul campion mondial Atthasit Mahitthi a împlinit 29 de ani, Passakorn Suwannawat (campion Under-21 al Asiei, în 2006), n-are decât 19, așa că de ce n-am crede că va reuși ?!... Poate chiar la anul, în Austria. (Unde și noi tragem speranțe în ceva motive de bucurie... națională. Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 26 Noi 2007, 3:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ati revenit acasa domnilor. Multumim pentru relatari si mult succes in continuare.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community