Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Rezultate
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevarul este ca nu eram decisa la inceputul meciului cu cine tin exact. Stupid, stiu, dar adevarat. Rolling Eyes Initial imi parea rau ca unul dintre ei trebuia sa piarda.. dar in meciul de snooker exista intotdeauna un invingator si un invins, nu-i asa? Si ma bucur nespus ca am avut dreptate apropo de acea putere de evaluare si de mobilizare a lui Ronnie. intr-adevar face mai mult decat toate loviturile perfecte ale lui Hendry. Nu ca stimabilul nu a ratat destule sanse... unele dintre ele chiar prezentate pe tava (ma pot gandi cel putin la 2 lovituri de semidistanta lasate de Ronnie la discretia Scotianului... Embarassed ), si nu poti sa iti dai seama foarte exact de numarul de ratari decat daca faci/citesti o statistica... dar cred ca Stephen pur si simplu a ratat in momentele cu greutate mai mare, pe cand Ronnie a facut cam ce trebuia, cand trebuia... inclusiv a zambit si s-a amuzat atunci cand trebuia...
Puteti sa-mi sariti in cap, dar cred ca, per total, dintre cei doi, a castigat cel care merita cel mai mult victoria (asta lasand toata istoria la o parte, stand stramb aplecati peste tastatura si judecand drept Laughing )



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 1:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar a fost un meci extraordidnar! Very Happy Amandoi au facut un meci foarte bun dar totusi mi-as fi dorit sa castige Hendry. Stiu ca nu sunt in masura sa-i dau sfaturi lui Hendry, dar parerea mea e ca a riscat prea mult. Trebuie de asemenea sa remarc si excelentul joc tactic al lui O'Sullivan. Loviturile sale de siguranta au fost mult mai bune decat ale lui Hendry (care desi normal executa bine loviturile de siguranta astazi unele le-a executat chiar prost). Aici cred ca a castigat O'Sullivan meciul. Se vede clar schimbarea stilului sau de joc de cand mentorul sau este Ray Reardon. Desi Hendry a fost mai sigur in lovituri avand un break-building mai bun cred ca pierdut meciul din cauza loviturilor de siguranta si poate si din cauza faptului ca a riscat prea mult. Remarc de asemenea si fair-play-ul de care a dat dovada O'Sullivan. Nu as fi putut sa cred ca voi auzi vreodata din gura lui O'Sullivan ca din punctul sau de vedere Hendry este cel mai bun jucator de snooker! Pacat ca dupa meciul de astazi a trebuit sa existe un invins. Crying or Very sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 1:34    Titlul subiectului: :)) Răspunde cu citat (quote)

Da... Totushi ash mai avea ceva de zis...
De aceasta data voi fi din nou subiectiva... Nu ma ajtept sa fitzi de acord cu mine pentru ca este o opinie personala.
Am avut impresia, in acest campionat, ca foarte putzine persoane ar fi vrut si ar fi meritat cu adevarat sa-l castige.

Multzi jucatori, incluzandu-l aici pe John Higgins si nemaivorbind de unii care au ieshit in primele tururi (cum ar fi Mark Williams sau Matthew Stevens care... Nici macar nu mai stiu exact care e treaba lor intr-ale snookerului, iar Mark a mai si declarat ca daca ar avea suficientzi bani nici n-ar mai pune mana pe tac... Din punctul meu de vedere, daca tot pui mana, apai pune-o bine beyyyyyyyyyy, daca tot te plangi de finantze), mi-au parut a juca hai sa zic numai pentru ca erau acolo la timpul potrivit. Imi scapa acum sinonimul classy pentru un cuvant mai urat pe care l-ash putea folosi aici.

Da, unii au problemele lor personale... Cu toate astea nu pricep de ce atat de multzi mi-au parut a se ridica de pe scaun cu o privire de genul: Da, hai sa dau si bila asta, ca tot sunt aici...

Luandu-l drept exemplu pe John Higgins (la care tzin si pe care il apreciez in mod deosebit), pentru ca-mi pare unul dintre cele mai relevante... S-a vazut clar ca mintea lui era oriunde numai acolo nu si ca loviturile pe care le reushea erau mai mult mecanice decat gandite, de genul: "I can play well so I play well... If I can." Rolling Eyes

N-am sa ma feresc sa zic aici ca si Ronnie mi-a parut plecat pe apa Sambetei, la inceputul finalei. Dupa aia, evident, si-a revenit si am incetat sa mai consider prezentza lui acolo aiurea. Mentzionez din nou ca asta nu inseamna ca n-am apreciat toate loviturile bestiale reushite in timpul finalei sau ca nu-l apreciez pe el ca jucator extrem de mult.

Totushi, dintre totzi cei pe care i-am vazut jucand, mi-a parut ca cel mai mult si-ar fi dorit (nu neaparat ar fi meritat) sa castige Ken Doherty (pe care sincer m-am bucurat sa-l revad), Stephen Hendry, Ronnie O'Sullivan (intr-un final), Neil Robertson, Peter Ebdon (care a tot tras de meciuri, revenind de la scoruri incredibile), si Mark King (care, parerea mea, momentan se situeaza intre doua ape: A fi prost/a fi bun... Cu putzin practice cred ar trece in apa 2 Razz)...

Bine barem ca am avut o finala de vis si sper in cat mai multe astfel de finale si in cat mai putzine aparitzii la masa "pentru ca tot sunt unul dintre jucatorii din acest meci"... Rolling Eyes Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 1:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
... dar parerea mea e ca a riscat prea mult. Desi Hendry a fost mai sigur in lovituri avand un break-building mai bun cred ca pierdut meciul din cauza loviturilor de siguranta si poate si din cauza faptului ca a riscat prea mult.

* Intr-adevar !!! Un alt Hendry ?!... Au fost momente cind a jucat de-a dreptul aventuros. Oare sa se fi plictisit de stilul mai cerebral cu care eram obisnuiti ? M-a surprins si declaratia lui, conform careia el si Ronnie ar juca "acelasi gen de snooker", doar cu viteze usor diferite. Sa fi incercat s-o confirme practic? Pe alocuri, am avut impresia ca Stephen e Ronnie si invers. Mai ales in cazul loviturilor de siguranta. Cu ... maturizarea/cumintirea lui O'Sullivan suntem pe cale sa ne obisnuim, dar "tinerescul" din jocul scotianului, marturisesc, m-a cam luat pe nepregatite. In fine, pacat, intr-adevar, ca a trebuit sa existe un invins, fiindca ar fi meritat amindoi sa cistige... Ce meci!!! Ce meci!!!
* Fair-play-ul lui Ronnie se inscrie in traditia de comportament a (mai ales)marilor jucatori si e vorba si de curtoazia ceruta in imprejurari ca acelea. Se cade sa-ti omagiezi adversarul infrint. Ca doar n-o sa dansezi extatic in fața lui !!! Păi, nu ? E, vorba mai recenta a politicienilor nostri, "un act de normalitate" Laughing Laughing Laughing !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 15:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mie sincer mi-a placut mult mai mult finala UK Championship de sezonul trecut parca dintre cei doi...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 25 Ian 2005, 0:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
mie sincer mi-a placut mult mai mult finala UK Championship de sezonul trecut parca dintre cei doi...


Tz, tz... Shi eu care credeam ca daca nu castiga Ronnie te dai de ceasu` mortzii... Multe fetze ai, mai omule. Razz Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mar 25 Ian 2005, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da... sunt geaman Mr. Green
btw, ma refeream la calitatea snookerului nu la rezultat Razz



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 25 Ian 2005, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
mie sincer mi-a placut mult mai mult finala UK Championship de sezonul trecut parca dintre cei doi...

Mie mi-a placut mai mult finala aceasta. Nici nu stiu de cand nu am mai vazut un meci asa de frumos. Finala UK de anul trecut a fost intre Matthew Stevens si Stephen Hendry (10-8). British Open a fost intre Stephen Hendry si Ronnie O'Sullivan (9-6).



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
da... sunt geaman Mr. Green
btw, ma refeream la calitatea snookerului nu la rezultat Razz


Am facut afirmatzia in cunostintza de cauza... Stiam la ce te referi. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:

Mie mi-a placut mai mult finala aceasta. Nici nu stiu de cand nu am mai vazut un meci asa de frumos. Finala UK de anul trecut a fost intre Matthew Stevens si Stephen Hendry (10-8). British Open a fost intre Stephen Hendry si Ronnie O'Sullivan (9-6).


bun si google-ul la ceva Wink



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community