Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Finala

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pana la urma... Cine ar fi meritat sa castige?
Ronnie O'Sullivan
22%
 22%  [ 2 ]
Stephen Hendry
11%
 11%  [ 1 ]
Amandoi
55%
 55%  [ 5 ]
Nu stiu
11%
 11%  [ 1 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 0:52    Titlul subiectului: Finala Răspunde cu citat (quote)

Ce pot sa zic?
Am vrut finala visurilor si am avut-o... Cred ca de cand ma uit eu la snooker, nu stiu daca am mai vazut un astfel de meci... Poate intre ei doi, acea finala, sau cca 4-5 meciuri in total, de genul asta, in ultimele doua sezoane.
Sincer, imi pare rau ca n-am inregistrat-o.
Inainte sa fac vreun comentariu la adresa celor doi, ash vrea sa mentionez ca ma simt onorata sa fi vazut o astfel de finala.
Acum...
Cred ca Stephen ar fi meritat sa castige pentru ca a muncit foarte mult si a fost foarte precaut. Pe de alta parte, nu pot sa zic ca Ronnie n-a meritat sa castige. A fost oarecum trist ca a trebuit sa castige unul dintre ei, dar... (nu stiu daca am mai zis asta) Daca ar fi mereu Craciun, n-am mai sti ce-i aia Craciun, nu? Ce-ar fi un meci fara concurentza si care ar dura mereu?
Sincer... Stephen a lucrat foarte foarte mult si am impresia ca aceasta finala e doar penultimul pas din his practice... Mai are foarte putzin si-shi va reveni complet, mark my words!
Evident, ar fi fost frumos sa o castige, dar poate ca dupa aia n-ar mai fi incercat atat de mult sa se redreseze.
Inainte sa continuu, ash vrea sa zic ca sper ca fanii lui Ronnie sa nu-mi sara in cap... Am incercat sa fiu cat se poate de obiectiva si mentzionez, poate pentru a suta oara, ca n-am nimic cu Ronnie si ca he's living poetry (sometimes, many times).
Ce mai pot spune? Ca sper ca Stephen sa castige anul acesta CM? Ca sunt aproape convinsa ca are shanse imense? Ce bucurie pentru el, mine si totzi cei care-l iubesc ar fi atunci... O bucurie care cred ca ar shterge complet unele eshecuri pe care le-am intalnit pe calea spre aceasta bucurie.
Dupa cum scria undeva, in "supa de pui pentru suflet 2", Edison a inventat becul electric dupa ce ratase de 2000 de ori. Intrebat cum a reushit sa reziste tuturor acestor eshecuri, el a raspuns: N-au fost eshecuri... S-a intamplat doar ca al 2000lea pas sa fie ultimul pas spre success. Laughing

Revin si spun: Finala a fost absolut superba. Din partea mea, tristetzea nu este pentru ca Stephen n-a reushit sa castige si acel ultim joc, ci pentru ca a muncit mult si cred ca ar fi meritat trofeul de campion.

In ceea ce priveste intrebarea pusa la sfarshit: Cum te simtzi sa revii aici ca old man?
Cred ca nu era menita sa fie pusa atunci. Era destul de evident ca Stephen era puternic afectat si cred ca n-ar fi putut in acele momente sa o ia ca pe o gluma, deshi s-a descurcat destul de bine, intr-un final...
Cred ca a reprezentat mai degraba in mintea lui: How much time do you think it's gonna take till you will amaze us again by winning? Life doesn't wait for you to win, ya know? in timp ce intzelesul real cred ca a fost unul de genul: OH, Lord, Stephen... Ce sentimente ai acum, la 36 de ani, fatza de ce sentimente aveai prima data cand ai intrat aici? sau You're a living legend, how do you feel... Being here again and amazing us again?

In fine... Deocamdata atat. Daca-mi mai vin idei, am sa mai scriu cate ceva. Rolling Eyes Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 3:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA, a fost o inclestare de titani si ar trebui sa ne simtim cu totii privilegiati ca am putut s-o urmarim. Bineinteles ca Stephen a muncit mult. Păi, imi amintesc ca spunea cindva ca el s-a de-a dreptul omorit pe masa de snooker - cuvintul era cu cel putin o nuanta mai drastic : "to slaughter"!!! Asta la antrenament, dar a muncit si in meci. Nu sunt insa de acord cu afirmatia ta ca a fost precaut. Mie nu mi s-a parut. Dimpotriva, a jucat mai ofensiv ca niciodata. Uneori, chiar riscant. Am avut impresia ca s-a cam saturat de precautie. Tocmai ca parea sa prefere sa marcheze, nu sa joace la siguranta. Intr-adevar, e pacat ca nu putea sa cistige decit doar unul dintre ei ! Chestia cu Edison si rateurile pre-reusita cred ca i s-ar potrivi mai bine lui Jimmy!!!... Laughing ( Dea Domnul! ) Intrebarea la care te referi a fost o gafa monumentala. In cel mai bun caz, o de neiertat lipsa de tact ( ceea ce tine atit de inteligenta, cit si de sensibilitate, dar de unde atita I... si atita S... ?!...). Asemenea atitudini spun mai multe despre persoana care le manifesta decit despre aceea care face obiectul lor.

Sunt convinsa ca Stephen e departe de a-si fi epuizat capacitatea de a ne ... amaze. De fapt, tocmai a facut-o.

PS Tot e bine ca nu a venit nimeni sa-ti prezinte ... condoleante, Mrs.Hendry, ( Embarassed Crying or Very sad ),asa cum am pățit eu ( desi, cum, slava Domnului, Mr.Hendry nu a avut nici o intilnire cu "the big C", in cazul tau, respectiva lipsa de inspiratie ar fi fost mai putin dezagreabila )...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 24 Ian 2005, 15:33, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 14:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o finala mult asteptata si a fost asa cum ne-am dorit: un meci pe masura celor doi mari jucatori.
Desi eu mi-am dorit sa castige Ronnie, ma asteptam totusi ca Stephen Hendry s-o faca. Dar sunt foarte fericita pentru Ronnie.
Si eu cred ca Hendry a riscat la niste lovituri, dar sa recunoastem si ca unele i-au iesit de minune. Dar si Ronnie a riscat. Amandoi au avut niste lovituri fantastice, magnifice, superbe. Chiar daca au si ratat unele lovituri poate chiar usoare.
N-am sa mai spun multe despre aceasta finala si despre cei doi pentru ca au spus altii inaintea mea mult mai bine.
Cred ca nivelul de joc la Welsh Open pe durata intregului turneu a fost cu mult peste cel de la UK Championship.

"I enjoyed this game!", asa cum zic ei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hendry a fost mai norocos... cred ca doar din prisma asta scorul a fost asa de strans... mie Hendry mi s-a parut mai in forma pe parcursul turneului, a inceput bine finala, dar clasa lui Ronnie s-a vazut... cred ca rezultatul a fost unul just...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SINCER ... cred ca amandoi ... Wink Wink ..a fost o finala adevarata .. ma impresionat Wink Wink



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala extraordinara, cum rar ne e dat sa vedem. Ma gandeam..va d-ati seama ce-ar fi insemnat daca in loc de trofeul ala urat castigatorul ar fi primit...titlul de campion mondial. Mmm..mai bine nu-mi fac sperante prea devreme..mai e mult pana atunci..dar totusi.. nu se stie niciodata. Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cosmin
A super fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 88
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super finala. Mie mi-a parut rau de Hendry.



_________________
Walk on, walk on with hope in your heart
And you'll never walk alone,
You'll never, ever walk alone.
Walk on, walk on with hope in your heart
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cosmin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community