Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua trofeul UK 2007 ?
Stephen Maguire
13%
 13%  [ 2 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
66%
 66%  [ 10 ]
Mark Selby
13%
 13%  [ 2 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 17 Dec 2007, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant este ca anul a inceput cu o victorie a lui Ronnie si se termina tot la fel. Very Happy
A fost, dupa parerea mea, cel mai frumos turneu din ultimul timp in care jucatorul considerat cel mai talentat a reusit sa demonstreze ca inca mai poate avea un cuvant de spus. Applause Notworthy
Si ce inceput de sezon are Ronnie: finala la Aberdeen, sferturi la Belfast dar si mai important 5 break-uri de peste 100 intr-un meci best of 9 dintre care unul un 147, victorie in Premier League, victorie la UK, plus inca un 147 realizat in joc decisiv. Very Happy 8)
Si pe deasupra locul 1 in clasament. Surprised

Da, o sa fie foarte interesant ce se va intampla la Masters. Sper sa nu reuseasca Stephen sa-i strice lui Ronnie seria de finale de la Londra . Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 17 Dec 2007, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fain avatar Sevvilla86... Razz Wink

Sunt curioasa de evolutia lui Ronnie in continuare , dar sper ca si Higgie sa'si revina , ca tare mi'as dori sa'l vad si pe el ridicand trofeu in brate. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 18 Dec 2007, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

But, Lady Croft, the man just became World Champion for the second time. Very Happy Are si 'mnealui dreptul la ay break, non? Laughing Laughing I'm kidding. May he win soon! Very Happy Laughing Laughing Laughing

Eu, pe de alta parte, mi-ash dori in continuare sa-l vad pe Joe Swail ridicand un trofeu al unui turneu de puncte. Cred ca el este jucatorul caruia ii doresc cel mai mult asta.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 18 Dec 2007, 0:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Niciodata un jucator de snooker nu are prea multe turnee. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Intr'adevar pentru Joe ar fi super! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 18 Dec 2007, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate ,nu am putu urmari finala si nici net nu am avut Mad
Felicitari Ronnie! Very Happy Frumoase poze la final! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2007, 2:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scurt interviu cu o persoană mai puțin “vizibilă”, dar foarte importantă : directorul de turnee Mike Ganley

Cum și în ce moment vă implicați în organizarea unui turneu ? Mai întâi, mă informez asupra locației : ce facilități oferă, de cât spațiu dispune, care va fi amplasamentul meselor, cât de comod este accesul jucătorilor la cabine, la sala de antrenament și la arena de concurs etc. Este foate important și cum funcționează instalația de aer condiționat, pentru că felul în care bilele „aleargă” pe masă depinde și de sistemul de încălzire/răcire din sală, ca să nu mai vorbim și de asigurarea unor condiții care să nu pună în pericol sănătatea jucătorilor. Dacă e cazul, punem la punct și un plan de ameliorare a condițiilor existente. Verific lista jucătorilor care s-au înscris în turneu și repartizarea lor pe meciuri. Pun în practică planul de promovare – lansarea mediatică. Pe urmă, aleg și verific instalarea în arenă a decorului asupra căruia am convenit cu sponsorul și cu gazdele și, împreună cu echipa de la BBC, stabilesc programarea meciurilor la mesele de joc, adică ce meciuri vor fi transmise live și care dintre ele vor fi transmise sub formă de înregistrare. Tot în atribuțiile mele intră și să am grijă de arbitri, precum și de tot personalul tehnic care asigură buna desfășurare a turneului. De spațiul destinat jucătorilor se ocupă directorul tehnic al turneului – la UK Championship, John Exon.

Cu câteva ore înaintea începerii turneului, fac o ultimă verificare a întregii locații și mă asigur că vom putea face față riscului ca venirea unui număr foarte mare de spectatori la un meci anume să creeze probleme majore sub aspectul evacuării publicului în caz de alarmă de incendiu sau alte situații de urgență.

Pe urmă, am grijă ca jucătorii și arbitrii să ajungă la timp și să fie pregătiți pentru începerea meciurilor. Bineînțeles că, în condițiile în care avem mai multe meciuri simultane, pauzele dintre reprize nu coincid, iar dacă meciurile nu sunt programate la ore fixe, ci în sistem roll-on roll-off, adică unul după altul, întreruperea sau sfârșitul unuia dintre ele poate tulbura desfășurarea celorlalte. La fel, prelungirea excesivă a unui meci dă peste cap programarea meciurilor următoare. Prin urmare, am treabă tot timpul.


Cum ar decurge o zi tipică pentru Mike Ganley ? Nu există zi tipică !... De pildă azi, cu doar două minute înainte de a intra BBC-ul în transmisiune directă, o femeie a căzut în arenă, peste panoul care delimitează spațiul de joc și a trebuit s-o ridicăm și s-o scoatem din sală. Nu am „zile tipice” ! Trebuie să fiu pe fază tot timpul, mai ales în cazul meciurilor transmise live. BBC-ul trebuie să știe că poate conta pe noi. Asta e cheia problemei : să fim pe fază.

Ce părere aveți despre noua locație a Campionatului Marii Britanii ? Arena de la York a fost o locație excelentă, dar cea de aici este încă și mai bună. Cred că și publicul este mai cald aici. S-a creat o mare efervescență. Cu un singur bilet, poți vedea evoluând 24 de jucători într-o singură zi.

Ce calități trebuie să aibă omul care ocupă postul dv ? Cheia este să ai în mod constant un randament bun – să fii mereu pregătit. În afară de asta, trebuie să iei decizii corecte și imparțiale, de aceea nici nu am jucători preferați – mă port cu toți la fel.

Vă mai și relaxați din când în când ? Turneele nu seamănă între ele, unele sunt mai dificile decât altele și se întâmplă să rezist contând numai și numai pe influxul de adrenalină. Pentru mine, o zi de muncă înseamnă 12 ore de concentrare și de efort, cu telefonul mereu la îndemână și, în cea mai mare parte a timpului, la ureche. Chiar și seara, după ce s-au încheiat toate meciurile și mai intru și eu într-un bar, lumea vine la mine și mă bombardează cu întrebări ! Prin urmare, răspunsul e nu : nu-mi pot permite niciun moment de relaxare...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 24 Dec 2007, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

felicitari Ronnie !!! Party



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde as putea gasi meciul decisiv cu brea-kul maxim din semifinala cu Mark Selby ,cu comentaruiul in limba romana?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 16:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Unde as putea gasi meciul decisiv cu brea-kul maxim din semifinala cu Mark Selby ,cu comentaruiul in limba romana?

Poftiti, stimate fan! E comentariul de live si...face toti banii.
"Haide, Ronnieee!" "Absolut fabulos!" "Hai, hai...hai! Estee! Nu poate sa rateze!" (un Marius Ancuta ragusit si surescitat)
Wink Laughing 8)
http://www.filesend.net/download.php?f=0e02c9e55320c00dc7d6ad01c7074358


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Pagina 14 din 14

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community