Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O veste grozava. Applause Yeah Multumim pentru informatii! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare plăcere. Smile

Așa cum anunțam la threadul respectiv, finala acestei ediții a Masters-ului va fi oficiată de Michaela Tabb. Eirian Williams mi-a promis că o să-mi trimită în e-mail cele două-trei vorbe spuse de ea și tipărite în programul de sală al competiției. N-a putut s-o facă mai devreme pentru că după ce a arbitrat meciul Davis–Fu, a intrat ca scorer la meciul Hendry–Selby. Iată ce a spus Mrs McInness : „Este o mare onoare să arbitrez finala unuia dintre cele mai mari turnee din circuitul profesionist. [Prima finală arbitrată de ea a fost cea a Openului galez 2007.] Va fi cel mai important moment al carierei mele de pînă acum. Sper că ceea ce am realizat eu în snooker va constitui un exemplu care va fi urmat și de alte femei – în toate sporturile.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Turneul invitațional Under-17 de la The Apple Snooker Club, Bugibba, Malta ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=2130 ) s-a încheiat cu victoria englezului Ryan Clark, care l-a învins în finală pe belgianul Luca Brecel (5-4). Cel mai mare break, un 112, a fost realizat de către Luca.

"Pierderea locului în Main Tour ar însemna pentru mine o mare tristețe. Ar fi ca și cum aș pierde pe cineva drag sau ca și cum aș divorța..." Scurt interviu BBC cu Tony Drago – maltez și el, dar stabilit la Londra (în West End, ca să spun tot adevărul Wink Laughing ) Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=17890#17890

Aniversări
15 ianuarie – împlinește 57 de ani irlandezul înlondrit Patsy Fagan, primul câștigător la UK Championship, în sezonul 1977-8. Patsy și-a ratat cariera din cauza imposibilității de a-și depăși blocajul mental care îl paraliza ori de câte ori trebuia să execute o lovitură cu sprijinul... În prezent, este antrenorul lui Alfie Burden și a renunțat la „dolce far niente”-le pensiei pentru a concura în ultimele două turnee PIOS.
16 ianuarie – canadianul Cliff Thorburn MOC (Member of the Order of Canada), campionul mondial din anul 1980, autorul primului break maxim cruciblian și triplu campion al Masters-ului, va împlini 60 de ani.
17 ianuarie – thailandezul James Wattana OCT (Order of the Crown of Thailand), fost Număr 3 mondial, va împlini 38.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Ian 2008, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noutăți de la Barry Hearn. Championship League Snooker (CLS) e gata să facă primul pas. Am explicat sistemul atunci când am anunțat competiția, la începutul lunii decembrie 2007 ( NEWS, pag 139 http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=2070 ).

* Locația – aceeași pentru toate meciurile CLS : Crondon Park Golf Club, din Stock (Essex).
* Vor fi șapte grupe a câte 7 jucători. Grupele intră în scenă una după alta, primul meci din grupa a doua venind după (semifinalele și) finala primei grupe, adică după ce s-au încheiat toate socotelile și s-au limpezit toate apele grupei precedente. Tot așa, primul meci din grupa a 3-a urmează semifinalelor și finalei grupei a 2-a etc.
* Jucătorii deja selectați pentru Premier League NU vor lua parte la CLS.
* Primii 4 clasați în fiecare grupă se califică în semifinalele respectivei grupe.
* Ultimii doi clasați în fiecare grupă (adică numerele 6 și 7 în clasamentul grupei) vor fi eliminați din competiție.
* Primul de sub linia calificării în semifinale (adică numărul 5 în clasamentul grupei) plus semifinaliștii învinși plus finalistul (în total 4 jucători), alcătuiesc grupa următoare, unde li se vor alătura alți trei jucători „noi”. Această nouă grupă de șapte o va lua de la capăt cu round robin-ul + semifinalele & finala, iar acest proces se va repeta până se vor alcătui și confrunta 7 grupe, la care vor participa, în total, 25 de jucători.
* Cei 7 campioni ai celor 7 grupe vor alcătui o grupă finală (a 8-a) – grupa campionilor. Campionul acestei grupe sau "campionul campionilor" va avea un loc rezervat în Premier League, la toamnă.
* Difuzarea : exclusiv pe internet.

Formatul meciurilor din round robin-ul grupelor : 4 frame-uri (nu best of 4, ci se vor juca toate cele 4 frame-uri)
Punctajul : câte 2 puncte pentru victorie, 1 pentru meci egal
Premiul : câte 100 de lire pentru fiecare frame câștigat

Formatul semifinalelor fiecăreia dintre cele 7 grupe : best of 7
Premii : câte 200 de lire pentru fiecare frame câștigat.
Semifinaliștii învinși ai fiecăreia dintre cele 7 grupe : 1000 de lire

Formatul finalei fiecăreia dintre cele 7 grupe : tot best of 7 (dar e posibil să se ia decizia de a se trece la best of 9)
Premii : câte 200 de lire pentru fiecare frame câștigat.
Campionul fiecăreia dintre cele 7 grupe : 3000 de lire
Finalistul fiecăreia dintre cele 7 grupe : 2000 de lire

Calendarul CLS :
Grupa 1 : 25 – 26 februarie
Grupa 2 : 27 – 28 februarie
Grupa 3 : 10 – 11 martie
Grupa 4 : 12 – 13 martie
Grupa 5 : 14 – 15 aprilie
Grupa 6 : 16 – 17 aprilie
Grupa 7 : 12 – 13 mai
Grupa 8 (grupa campionilor celor 7 grupe) : 14 – 15 mai

Lista scurtă din care vor fi selectați jucătorii care vor alcătui prima grupă : Shaun Murphy, Ken Doherty, Neil Robertson, Mark Williams, Mark Selby, Ryan Day, Ali Carter, Barry Hawkins, Matthew Stevens și Joe Perry.

Cât despre Premier League, Barry Hearn a dat publicității datele meciurilor de la toamnă (locațiile vor fi stabilite ulterior).

Calendarul Premier League :
Septembrie : 11, 18 și 25
Octombrie : 2, 9, 23 și 30
Noiembrie : 13, 20 și 27
Decembrie : 6 – semifinalele și 7 - finala

Uite cum trage fotbalul foloase de pe urma celebrităților din snooker : ieri, cei de la FC Liverpool, care știu prea bine că Ding Junhui este suporterul lor arhidevotat, l-au invitat să le facă puțină publicitate – mai exact, l-au îmbrăcat cu faimosul lor tricou roșu și i-au spus „smile !” pentru o ședință foto de promovare. Alături de trofeul Premiership-ului brit (împodobit cu panglicile alea de botez rural de care n-a scăpat nici trofeul cruciblian Rolling Eyes ), tânărul star chinez pare să fi stat mai bine la capitolul „Propuneri de afaceri” decât la cel cu zâmbitul : „Am auzit că mulți dintre jucătorii de la Liverpool sunt fani ai snookerului. Eu mă ofer să le dau lecții gratuite dacă-mi dau și ei mie bilete la meciul cu Internazionale Milano.” (Foto)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vești cam proaste pentru York : așa cum anunțase la sfârșitul lunii decembrie, compania Absolute Leisure – adică noul proprietar al Centrului Barbican, urma, în fine, să înceapă de trei ori amânatele lucrări de modernizare imediat după Anul Nou, pe data de 3 ianuarie. Numai că nu s-a-ntâmplat nimic ! Sau da : “s-a-ntâmplat”... o a patra amânare !!! Twisted Evil Azi, Tony Knox (directorul general al AL) a dat cu declarația-n york-ezi zicând că începutul lucrărilor este “iminent” (The Press) ! Tot e ceva... Acum e sigur că UK Championship va rămâne la Telford pentru cel puțin încă un sezon... (Foto : Actualul Barbican & viitorul Barbican)

Activi maltezii : după turneul invitațional Under-17 despre care am relatat anterior (și în aceeași locație, la The Apple Snooker Club, Bugibba), a avut loc, ieri, un meci amical între doi jucători suedezi – Douglas Appleberg & Christopher Koba – și trei jucători maltezi – Duncan Pisani, Thurston Grixti & Kevin Grech – toți încadrabili la categoria de vârstă Under-19. Deci 2 contra 3, cum ar veni. Wink Laughing Fiecare maltez a disputat câte un meci de 4 frame-uri în compania fiecăruia dintre cei doi suedezi. Rezultat general : 7-5 pentru nordici. Totuși aș zice că nu rezultatul contează, ci ideea bună a gazdelor de a le oferi tinerilor maltezi ocazia de a mai juca și cu altcineva decât „ai lor”, cei cu care se întâlnesc la toate turneele interne. O idee pe care, cum ar zice Petrică cel Roman, am putea-o implementa și noi...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Acum e sigur că UK Championship va rămâne la Telford pentru cel puțin încă un sezon...


Eu ma bucur. Very Happy Tinand cont de ce s-a intamplat in ultimii ani la York si ce s-a intamplat acum o luna la Telford, sper ca UK sa se joace mult timp la acesta din urma. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 22:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter Ebdon, la fel de pasionat de muzică pe cât e pasionat de snooker, se pregătește să înregistreze un nou single. Se știe că Peter cântă la pian și la oboi, dar se amuză și cu muzica vocală. Primul său single n-a rupt gura târgului, dar se vede că asta nu l-a descurajat... “N-aș respinge ideea de a mai face un single sau poate chiar un album. Iubesc mult muzica și cu toate că, din păcate, n-am glasul lui Andrea Bocelli, tot sunt în stare să “țin o notă”, cum zicea fostul meu manager, Troy Dante, care a cântat și el cu o formație pop. N-am lansat single-ul acela și până la urmă l-a dat pe post BBC-ul, dar toată munca pentru pregătirea lui la el m-a amuzat foarte mult”, declara el într-un interviu publicat în The Independent, acum aproape doi ani ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=22&postdays=0&postorder=asc&start=0 ).

De data asta, e vorba de o piesă pe care o va interpreta împreună cu Steve Ellis – o nouă versiune a cântecului Everlasting Love. Fondurile obținute din vânzări vor intra în conturile Fundației Teenage Cancer și vor fi folosite pentru a ajuta un spital din Harrow.

În The Daily Mail de azi, snookeristul-muzician spune : “L-am întâlnit pe Steve la petrecerea dată de un prieten comun. A cântat pentru noi, oaspeții și cred că are o voce absolut fenomenală. Sunt foarte încântat că am șansa de a colabora cu un artist atât de talentat.”

THE MASTERS - scorurile live Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=17912#17912



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 18:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a anunțat că producătorii de mașini Honghe vor continua să sponsorizeze Openul Chinei, drept care acesta va avea denumirea oficială 2008 Honghe Industrial World Snooker China Open.

Aniversări
19 ianuarie – Dennis Taylor împlinește astăzi 59 de ani
19 ianuarie – arbitrul maltez Terry Camilleri împlinește 34.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy oooo!Happy ,happy ,happy birthday,Dennis! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2008, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cele 110 000 de lire sterline câștigate la Crucible 2007 plus cele 155 000 de la Masters 2008, Mark Selby se gândește să-și ia, în sfârșit, o mașină. Un singur lucru îl încurcă : presiunea finalelor e cum e – treaba grea e presiunea sub care se simte atunci când e la volan.

Mark : „Încă n-am cheltuit prea mulți din banii luați ca premiu. Apartamentul meu e în centru, așa că până la club merg pe jos. Am început să iau lecții de șoferie și, după ce o să obțin permisul, o să-mi cumpăr și mașină, și o casă într-o zonă mai liniștită. Numai că am mari emoții la lecțiile astea ! E uluitor, dar parcă fac față mai bine unui frame decisiv decât unei ore de conducere auto !... Încă nu știu când o să dau examenul pentru permis – n-am făcut decât vreo două ore. Instructorul e un prieten de-al meu și folosim mașina lui. O să-i fac cadou niște bilete la Crucible, pentru meciurile mele. Sper să fie vorba de bilete la cinci meciuri !... ”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 26 Ian 2008, 2:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kurt Maflin, englezul stabilit la Oslo (dap, tot așa cum Dominic Dale e stabilit la Viena : iubirea-i lucru mare ! Wink Laughing ), a fost eliminat din cursa pentru Beijing, dar e foarte fericit și bănuiesc că nu prea i-a stat gândul la calificări, pentru că tocmai a devenit tătic. Săptămâna trecută, prietena lui, jucătoarea norvegiană Anita Rizuti a dat naștere primului lor copilaș. E un băiețel și o să mă abțin de la a comenta inspirația onomastică a tinerilor părinți : și-au numit moștenitorul „Neon” !... Confused Laughing

S-a refăcut echipa Pat & Patachon : Graeme Dott a revenit la fostul său antrenor, Del Hill.

Interviu proaspăt cu proaspătul campion al Masters-ului, Mark Selby Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=18012#18012 Ieri, Mark a plecat în Irlanda, unde susține trei seri demonstrative.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Sâm 26 Ian 2008, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kurt e un jucator foarte bun si are un stil de joc si o lejeritate de-a dreptul impresionante. Am avut placerea sa-l vad live la Campionatul European de la Constanta din 2006. Tin minte ca a avut meci cu Cornel Dirmina si meciul s-a terminat in mai putin de 40 min (3-0) cu 3 break-uri de peste 100 foarte fain construite.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Ian 2008, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aseară, Mark Selby a fost invitatul de onoare al clubului Leicester City. În pauza dintre reprize, noul campion al Masters-ului și-a prezentat trofeul cucerit la Wembley Arena. Mark : “Este o mare onoare. Întotdeauna am fost suporterul acestei echipe. Acum câteva săptămâni, am trecut pe la club și mi-au oferit un tricou inscripționat cu numele meu și numărul 4. Mai știi, poate ajung și-n echipă – asta dacă știu ce au de făcut pentru a obține rezultate bune !”

Buddhist & vegetarian : într-un interviu (kilometric ! Rolling Eyes Laughing ), pentru dumneavoastră, Marco Fu Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=18048#18048 !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 30 Ian 2008, 15:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PRIMUL BREAK DE PESTE 100 AL UNUI JUCATOR ROMAN.


BABKEN MELKONIAN

103

30 IANUARIE 2008

TURNEUL KING'S CLUB




BRAVO BABKEN !!!! Moment istoric marcat pentru snooker-ul din Romania.

(a ratat o ultima bila neagra... putea fi un maxim de 137 !!! )



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Ian 2008, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause FELICITĂRI, BABS ! La cât mai multe breakuri 100(+) & la cât mai mari ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 144 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community