Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Malta Cup 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
John Higgins
11%
 11%  [ 1 ]
Ken Doherty
11%
 11%  [ 1 ]
Shaun Murphy
55%
 55%  [ 5 ]
Ding Junhui
22%
 22%  [ 2 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat KenDo Very Happy . Sper sa fi nimerit...



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 10:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper sa avem o finala intre Kendo si Ding. Very Happy Au jucat cel mai bine pana acum si chiar daca nu ar fi fost asa, tot pe ei i-as fi preferat in finala. Rolling Eyes Am votat cu Ding. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ce a făcut, Răzvan ? (Adică în afară de a sta la câte o mică tacla + câte un mic râs cu arbitrul și de a executa loviturile de deschidere în dorul lelei Wink ) ?


Nu vad nici o diferenta de atitudine intre ce a facut Mark aseara si ce a facut Ronnie atunci cand a cedat meciul cu Hendry. Chiar daca a pierdut, ar fi trebuit sa faca spectacol, sa incerce lovituri mai dificile, macar din respect pentru fani, daca la obrazul lui nu s-a gandit...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am revăzut meciul. Ai dreptate, Răzvan, dar o diferență tot ar fi : O'Sullivan n-a încercat să-și bată joc de adversar așa cum pare să fi făcut Williams, nu i-a "așezat" bile pe marginea buzunarelor deschizând așa cum deschid profesioniștii frame-urile jucate cu ageamiii, în meciurile demonstrative...

Ce deosebire față de atmosfera simpatică & jucăușă a meciului Doherty v Robertson !...

Later edit : Ken pare foarte bine dispus și azi.

Cum se face, oare, că nu este la meci și Excelența Sa (formula de adresare catolică într-o țară în proporție de 98 la sută catolică Wink Smile ) Arhiepiscopul Maltei, mare fan al snookerului (și al lui Tony Drago) ?... Dacă e să-l credem pe prezentator, aseară înalta față bisericească era în sală.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ken ! Applause
Mai nimic n-a făcut Higgo...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ken! Very Happy Ce mult ma bucur ca e in finala! Very Happy Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau ca Higgie nu a reusit mai mult... Sad Bravo KenDo! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Higgins : „E-n ordine, nu sunt chiar așa de dezamăgit... M-am simțit bine la masă – ceea ce, uneori înseamnă că ai câștigat jumătate de bătălie. Am avut câteva ratări, dar Ken m-a trimis la podea încă de la începutul meciului, iar asta m-a blocat definitiv. Dar nu pot să-mi fac reproșuri din cale afară de mari fiindcă de greșit n-am greșit chiar așa de mult... E clar că a învins jucătorul aflat într-o zi mai bună. Am avut și eu o șansă : la 4-2, bilele roșii erau risipite pe toată masa, dar am ratat la buzunarul din mijloc. Fusese o lovitură grea, însă dacă aș fi reușit-o, scorul ar fi devenit 4-3. Ken își merită cu prisosință victoria. A jucat foarte bine. Îmi dau seama cum îi merge jocul, că doar ne întâlnim de atâția ani, în atâtea turnee : e în formă și asta o să vă spună și el.

Multe meciuri am mai jucat împreună – și multe au fost și întrecerile de pahare ! Bine că n-am ajuns amândoi din nou în finală ! Asta, pentru unii, ar fi fost de rău augur !...”


La care Ken Doherty a precizat : „Nu, în acest sezon n-o să ne întoarcem acasă cu același avion ! Și organizatorii, și compania Air Malta pot fi liniștiți : de data asta o să avem grijă să stăm o zi în plus, ca să aibă când să ne treacă mahmureala !...”

Și a continuat : „Azi am jucat foarte bine. Nici măcar o ratare timp de trei frame-uri ! Loviturile au fost ușoare și line, breakurile destul de mari, iar eu m-am simțit excelent. Cel mai bun snooker pe care l-am jucat în ultimele 3 luni. A fost fantastic : nici nu vă puteți imagina cât de minunat te simți atunci când îți merge jocul atât de bine ! Mai ales sub presiunea calificării în finală. Mai bine nici nu se poate – decât dacă reușești breakurile de peste 100 unul după altul. Mă bucur că am făcut un meci atât de bun tocmai în compania lui John. Îmi place să-l am ca adversar – te ține în priză și e foarte greu de învins chiar și atunci când nu-i în cea mai bună formă. Probabil că e o victorie mai mare decât cea pe care am obținut-o la Masters, asupra lui Shaun Murphy !

Mâine e o altă zi, dar tot trebuie să ies în arenă convins că pot câștiga turneul, iar după cum joc în acest moment, nici nu e greu să am o asemenea convingere. Nu mă îmbăt cu apă rece : mă gândesc la finală ca la un meci oarecare și-mi dau seama prea bine că după o zi excelentă poate urma alta în care să joci ca ultimul dintre idioți, numai că în clipa asta nu-mi vine a crede că va fi și cazul meu, așa că mă simt plin de încredere și relaxat.”


Shaun Murphy : “Ding a început meciul în forță, dar, ca să fiu sincer, nu m-am speriat, fiindcă nici eu n-am jucat rău până acum, iar la prima ocazie serioasă, am făcut un break de 137. M-am simțit bine, iar după pauză am reintrat în arenă cu convingerea că pot câștiga meciul. Am mai avut o șansă în frame-ul al 9-lea, dar am lansat atacul un pic prea devreme, iar el m-a lăsat în snooker și mi-a creat o groază de probleme, dintre care una a fost că n-am reușit să iau acea bilă roșie : aș fi câștigat cu 6-4.

Intru în finală în formă bună și plin de încredere. Ken este un fost campion mondial – un mare jucător. Un mare, mare jucător. Cine cunoaște cu adevărat toate subtilitățile acestui sport nu poate să nu-l considere pe Ken drept unul dintre cei mai mari jucători din toate timpurile. Joacă snookerul așa cum ar trebui el jucat : face breakuri mari, iar finețea gândirii lui tactice rămâne inegalabilă. Mă așteaptă un meci foarte dificil.

Singurul necaz e că la acest turneu nu se acordă puncte... Am petrecut aici o săptămână foarte plăcută, am realizat câteva breakuri frumoase și aștept să plec la Newport foarte încrezător în șansele mele.”


Tot Shaun : "Dacă o țin tot așa ca și până acum și dacă ar fi să ne luăm după numărul de semifinale jucate, sunt pe cale să devin o legendă a snookerului !!!... Numai că nu asta contează. Contează să câștigi turnee și dacă aș reuși să-mi păstrez trofeul aș considera că mi s-a mai împlinit un vis." (Scotsman)

"Îmi place foarte mult cum arată trofeul ăsta și dădea bine în vitrina clubului meu. Mă uitam la el cu mare plăcere și tare aș dori să-l duc înapoi. Altfel, o să ajungă pe mâna altui jucător care nu știu dacă o să aibă grijă de el așa cum trebuie...” (Sporting Life) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 10 Feb 2008, 3:15, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2008, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca John a pierdut trenul in jocul al doilea, cand, la inceput, a ales sa faca un snooker in spatele bilei galbene, in loc sa continue pe bila maro.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2008, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima oră Wink Laughing :

Aseară, după semifinala "sa", irlandezul a fost invitat să participe la o emisiune a postului de radio RTE 2FM, unde a câștigat și un concurs-fulger, al cărui premiu au fost două bilete la un concert al celebrei cântărețe și compozitoare country Dolly Parton. (Numai că lui Ken îi place muzica de operă... Wink ) Ken : "N-o să mă mulțumesc numai cu victoria asupra lui John Higgins – vreau să câștig și finala, așa cum vreau să câștig fiecare turneu la care iau parte. Asta doresc : să joc cât de bine pot și să plec cu trofeul. Numai că nu întotdeauna se întâmplă așa... Ba chiar aș zice că nu s-a mai întâmplat așa de foarte mult timp..."

Shaun : "La noapte o să-ncerc să dau lovitura : o să descopăr care e camera lui Ken și o să-i sabotez pantofii ! De când i-a primit cadou de la Sarah e într-o formă excelentă ! Poate ar fi mai bine să-i fur, fiindcă dacă-i fur, e foarte probabil să câștig finala !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2008, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Shaun : "La noapte o să-ncerc să dau lovitura : o să descopăr care e camera lui Ken și o să-i sabotez pantofii ! De când i-a primit cadou de la Sarah e într-o formă excelentă ! Poate ar fi mai bine să-i fur, fiindcă dacă-i fur, e foarte probabil să câștig finala !"


Lasa ca se saboteaza Ken singur, cu sau fara pantofi norocosi! Asa, domnu' Doherty, mai lasati-i bile fix pe buzunar lu' Murph, ca poate-poate l-o prinde rusinea si nu le-o baga! Twisted Evil
Yeah, riiiiiiiight!...
Jocul 5 e primul pe care il vad si, uitandu-ma la scoruri, cam fragmentat, cam fragmentat. Mai fluent, domnilor, hai cu breaku' consistent, hai ca e ultimu' si as pleca si eu acasa! Twisted Evil Laughing
In timp ce scriam asta a mai lasat Ken o rosie pe buzunar.
Pana la urma cineva TOT i-a sabotat pantofii. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2008, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că în acel moment, Shaun avea nevoie de snookere, de aceea îl îmbia Ken cu bilele lăsate pe marginea buzunarelor. Laughing Oricum, am impresia că ei, Ken și Shaun )alături de Ding), au fost cei mai buni jucători din turneu.

O veste foarte bună : încă nu se știe dacă în acest format sau într-altul, dar Cupa Maltei va figura în calendarul MT și în sezonul viitor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 10 Feb 2008, 21:05, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2008, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
O veste foarte bună : încă nu se știe dacă în acest format sau într-altul, dar Cupa Maltei va figura în calendarul MT și în sezonul viitor.


Super veste! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2008, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Shaun Murphy pentru victorie!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2008, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Shaun! Imi pare rau de Kendo...cat de increzator era si din pacate de fiecare data cand te urci prea sus, cazi de la inaltime. Sper, totusi, sa nu il afecteze aceasta infrangere. Ma bucur ca vom avea placerea sa urmarim acest turneu si anul viitor.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Malta Cup 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community