Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare la toti , sunt nou aici desi am contul de ceva timp.

In legatura cu transmisiunile pe internet , va sugerez la toti siteul http://myp2p.eu/index.php?part=sports , fiind locul unde gasiti intotdeauna linkuri catre transmisiunile de snooker ale variantelor internationale ale Eurosportului.

In legatura cu semifinala 2 , pe care am vazut-o in intregime fiind fan Ronnie , am ridicat o spranceana nedumerit cand omul s-a decis la a noua bila colorata sa atace albastra Smile , asta e , mai e timp si maine de un 147 Smile .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

free2tedy a scris:

In legatura cu semifinala 2 , pe care am vazut-o in intregime fiind fan Ronnie , am ridicat o spranceana nedumerit cand omul s-a decis la a noua bila colorata sa atace albastra Smile , asta e , mai e timp si maine de un 147 Smile .

Salutare! Very Happy
Sincer eu m-am bucurat cand am vazut ca a renuntat la 147. Era mult prea riscant sa mai incerce o iesire la bila neagra. Rolling Eyes Cred ca a fost o dovada de maturitate din partea sa. Very Happy Va mai avea si alte ocazii. Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da , s-a vazut tot meciul cat de calm , nu foarte grabit si calculat a fost. Dupa asemenea meci e cam greu sa mai spui ceva...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 2:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : „Nu sunt sigur dacă ăsta a fost cel mai bun meci al meu de săptămâna asta – și cu Judd Trump am jucat destul de bine. Am ratat câteva bile și tocmai astea sunt loviturile pe care le ții minte. Pentru meciul cu Shaun a trebuit să scot pe masă un snooker de nivel, fiindcă și el joacă bine. Cu Mark Selby am avut un meci greu la Campionatul Marii Britanii, dar meciurile nu seamănă între ele și lucrurile pot evolua fie într-un sens fie într-altul. Mă bucur că m-am califical în finală și o aștept cu nerăbdare.”

Shaun Murphy : „Singura diferență reală a fost că eu i-am creat lui Ronnie mai multe șanse decât mi-a creat el mie. În locul lui, la fel aș fi făcut și eu. Ascundea bila albă în cele mai dificile zone ale mesei, ceea ce arată că m-a respectat ca adversar și n-a luat meciul în ușor. Nu, nu cred că mi-am făcut un obicei din a mă poticni în semifinale – tocmai am câștigat finala din Malta și, la urma urmei, oricare jucător ar fi mulțumit să ajungă în patru semifinale consecutive. Sunt în Top 4 și asta mă bucură foarte mult. Aștept Openul Chinei, dar, ca și ceilalți, mă pregătesc mai ales pentru Campionatul mondial. E bine că începe să dea rezultat toată munca depusă la antrenamente pentru rezolvarea unor aspecte tehnice ale jocului, așa că sper să ajung în următoarea finală.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnul Bontea: "E bun".
Domnul Ancuta: "Nu bun, e mare. E mare."

Eu altceva nu mai am ce sa spun. Decat THANK YOU, RONNIE! Smile


Citat:
Shaun Murphy : „Singura diferență reală a fost că eu i-am creat lui Ronnie mai multe șanse decât mi-a creat el mie. În locul lui, la fel aș fi făcut și eu.


Incredibil cat de impermeabil la realitate poate sa fie omu' asta! Explodeaza daca recunoaste ca a fost adversarul mai bun? Ce chestie, "i-a creat mai multe sanse"... Rolling Eyes O aberatie similara a nascut si dupa semifinala GP-ului, cand cica "n-a avut nici o sansa de la 5-2". Mai lasati-o jos, domnu' Murphy, ca macane. Rolling Eyes
A avut Ronnie un joc de siguranta mai bun. Asta in conditiile in care lui Murphy i-au reusit la un moment dat 50% din loviturile de distanta, pe cand lui Ronnie abia 33%.
Si a avut mai multa rabdare.
Asta e.
Very well done, Mr. O'S! Pentru pofta de joc si conectarea la meci.

Later edit:
La Multi Ani micutei printese Lily-Jo O'Sullivan, care tocmai ce a facut 2 ani.
Sper sa-i aduca tata un cadou si din Newport Wink ; daca nu, nu-i asa mare bai, le are pe astea.
Party Happy B-day!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 8:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNIE! Astazi o sa fie un meci in care eu ma voi aseza in fotoliu si voi urmari relaxata meciul deoarece nu pot spune ca am un favorit la castigare. Very Happy Poate inclina putin balanta spre Slebs [ GO SELBS *se aude o urare din spate* Laughing Laughing ]



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 8:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ronnie!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 11:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci magnific.Un snooker de mare clasa.Sincer,daca Roonie joaca ca aseara Mark nu are sanse.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

wow... nu credeam ca o sa vad o finala : Mark Selby - Ronnie O`Sullivan Very Happy
va fi super interesant meciul de dup-amiaza...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 13:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma tot gandeam ca cei doi vor ajunge in finala... ce pot spune Felicitari Ronnie un devarat stopper credeam ca in meciu cu Shaun Murphy va fi meci decisiv... ! Sa speram ca in finala Ronnie ne va arata un snooker de un niverl foarte ridicat si ca va catiga finala !! Party



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:


Later edit:
La Multi Ani micutei printese Lily-Jo O'Sullivan, care tocmai ce a facut 2 ani.
Sper sa-i aduca tata un cadou si din Newport Wink ; daca nu, nu-i asa mare bai, le are pe astea.
Party Happy B-day!


La multi ani, Lily! Very Happy Party Cat despre cadouri de la Newport, nu stiu ce sa zic. Confused Nu prea cred ca o sa fie incantata de celebra bucata de ardezie. Rolling Eyes Laughing

Despre finala... Mark a capatat foooarte multa incredere de la ultimul meci cu Ronnie. Rolling Eyes Iar Ronnie a reusit aseara de abia primul joc bun din acest an. Confused La Masters a avut un meci in care a alternat momentele spectaculoase cu ratarile penibile, culminand cu bila albastra din decisiv( Zid ), in Malta nu s-a dus, iar aici a vazut toata lumea meciurile cu Trump, Carter si Davis. Asadar, problema este daca Ronnie poate sa joace ca aseara. Confused Pentru ca daca nu, atunci ardezia va merge la Selby...

In orice caz, GO RONNIE!Majoreta




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa 3 frameuri , 2-1 pt Selby si greseli imense de ambele parti Zid


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, free2tedy. Wink Laughing La toate turneele, scorurile LIVE Arrow secțiunea Meciuri și rezultate.

În acest caz Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=18299#18299 Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La felul in care se joaca va fi o finala lunga.....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

^ cam asa-i Laughing

@Clara - faci o treaba foarte buna ! felicitari ! Razz



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 7 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community