Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Rezultate
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 16:02    Titlul subiectului: Rezultate Răspunde cu citat (quote)

Laughing
Pentru a nu mai face eu 1000 de topicuri, ma multzumesc sa postez aici sentimentele mele pentru meciurile de astazi:

Go Stephen!
Go Jimmy!
Si... Eh... Higgie cu Ebdon... Interesanta partida... Oare se va lasa intimidat baietzelul cu fatza de portzelan zis si "wizard of wishaw"? Eu ash merge pe Higgie, si sentimental, si pentru ca am impresia ca e intr-o forma mai buna decat Mr. Ebdon... Cu toate astea se anuntza o partida very interesting, dupa cum spuneam. Laughing Laughing
Vedetzi www.eurosport.com pentru orele de difuzare.
Pupi si fortza-n tac everyone!

P.S. Tanarul Maguire sh-o lua de la domnu` McManus... Opinii? Laughing Laughing
Asta chiar ca e surpraiz. HUGE ONE!
Stephen Maguire 3 - 5 Alan McManus
(89) 98-0, 0-77, 13-74 (62), 29-77 (50), 93-36, 35-70, 76-21, 0-103 (83)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*Cred ca Stephen-cel-(mai mult ca oricind)Mic nu si-a prea revenit dupa ce Stephen-cel-Mare l-a invins/pus la locul lui. Surprised Surprised? Well, yes!

* Ma bucur ca Matthew Stevens mai cistiga si la altceva decit la poker. Mai salvează cîte ceva din onoarea nițeluș cam șifonată a galezilor. Nu e surprinzator, totusi, ca l-a invins pe Mike Dunn.

* GO, Jimmy ! Laughing GO, Stephen ! Laughing GO, Higgie mmmmm (... si Peter ?!...) Confused !? Ia mai DON'T GO Stuart ! Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andrei
Fan


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 16
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
*Cred ca Stephen-cel-(mai mult ca oricind)Mic nu si-a prea revenit dupa ce Stephen-cel-Mare l-a invins/pus la locul lui. Surprised Surprised? Well, yes!

* Ma bucur ca Matthew Stevens mai cistiga si la altceva decit la poker. Mai salvează cîte ceva din onoarea nițeluș cam șifonată a galezilor. Nu e surprinzator, totusi, ca l-a invins pe Mike Dunn.

* GO, Jimmy ! Laughing GO, Stephen ! Laughing GO, Higgie mmmmm (... si Peter ?!...) Confused !? Ia mai DON'T GO Stuart ! Twisted Evil
STUART????


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andrei Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well, that was that. Sorry, Jimmy, bad season. Am mai vazut noi "de toutes les couleurs" la viata noastra... Crying or Very sad Laughing Crying or Very sad Laughing Congrats, Stephen, Neil, Higgie ! Sorry, Peter ! (Cam emotional, cam emotional ... Rolling Eyes )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 3 Feb 2005, 20:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andrei a scris:
Clara White"
* GO, Jimmy ! Laughing GO, Stephen ! Laughing GO, Higgie mmmmm (... si Peter ?!...) Confused !? Ia mai DON'T GO Stuart ! Twisted Evil


STUART????

... Pettman Laughing ! Cel care l-a eliminat pe Hunter !... Where have you been, my friend ?!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa observam ca DOTT aplica punct cu punct reteta lui WILLIE THORNE despre cum trebuie batut RONNIE!!! (vezi la "Stay in Touch etc" ) INCREDIIIIIIIBIL !!!... Shocked Shocked Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 22:35    Titlul subiectului: Yayay Răspunde cu citat (quote)

Ahahahah... Smile Ce scor, Duamnie... N-am cuvinte. Cred ca nici unul dintre noi nu are. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 1:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi explica si mie cineva ce s-a intamplat la meciul dintre O'Sullivan si Dott? Cum a reusit sa piarda cu 5-0? Eu nu inteleg. Am vazut ca la scorul de 2-0 pentru Dott, Ronnie a cedat frame-ul la scorul de 25-0 in favoarea lui. Eu nu pot sa inteleg atitudinea asta a lui Ronnie. Am mai vazut o data facand chestia asta cedand frame-ul cand mai erau inca 13 bile rosii pe masa!!! Pur si simplu nu-l inteleg. Confused



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 2:13    Titlul subiectului: Poate... Răspunde cu citat (quote)

Sunt tare curioasa... Oare voi (vom) avea parte de o surpriza placuta, anume sa-i vad in finala pe Higgie si Stephen? Laughing Laughing Laughing Cred ca mai bine pentru mine nu s-ar putea incheia aceasta sesiune (bleah, bleah... Nu puteam sa fac si eu ping pong de performantza sau sa ma apuc sa joc biliard k lumea in loc sa dau la facultate - mda, glumesc... Cred Laughing... Poate daca o faceam acum dormeam ori langa vreun Xang Go Jing, campion la tenis de masa, or langa... Ei, hai sa zicem doar ca in noaptea asta am sa dorm langa cursuri... Laughing )
In momentul asta eu zic ca McManus trece de Stevens si mere in finala cu... Well, Stephen I suppose... Totushi... Tom Ford asta... Tz, tz... Sa zica Doherty ca nu l-o vazut vreodata si ca joaca de rupe... IN fine...
In partea cealalta, sper ca Higgie sa poata trece de tinerelul Neil, deshi nici in privintza asta nush ce sa zic, iar Graeme Dott mi-e ca trece de Davis, cu sau fara voia celui din urma. Nu m-ash lua dupa victoria lui Davis asupra lui Pettman, pentru ca nu consider victoria celui de-al doilea in fatza lui Hunter ca fiind relevanta. Twisted Evil Twisted Evil
In fine... Inima imi zice Stephen - Higgie, ratziunea imi zice... Stephen -Robertson, sau, intr-un caz la care nu vreu sa ma gandesc, Robertson - Ford. Asta chiar ar fi tare. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Cheerio!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 3:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu as vrea o finala Hendry-Higgins, dar cred ca va fi Hendry-Dott.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh my God...nu pot sa cred. 5-0 pentru Dott. Adevarul e ca Malta Cup asta nici n-are fata de turneu asa cum vedem in UK.
Nevermind, si imi vine sa rad cand ma gandesc ca Ancuta spunea ca Ronnie nu va avea un meci usor, insa cu siguranta va fi unul fara probleme. Laughing Fara probleme si-a luat 5-0.
Of of, pai acum nici nu cred ca mai conteaza, si Doherty a pierdut la un necunoscut..acum, vorba turmentatului'...eu cu cine naibii mai tin? Shocked

Are cineva chef de-o iesire la cafea? Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Si eu as vrea o finala Hendry-Higgins, dar cred ca va fi Hendry-Dott.


Bag mana-n foc ca Dott nix! Laughing Laughing



Posseidon a scris:
Are cineva chef de-o iesire la cafea?


Thailandeza? Laughing Laughing Laughing Sau malteza?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 20:28    Titlul subiectului: Da... Răspunde cu citat (quote)

Ash vrea, de aceasta data, sa-mi cer scuze fatza de Zsolt... Graeme Dott, da...
Cu toate astea nu pot sa nu-mi exprim totala dezamagire fatza de Higgins... Daca la Ronnie voi nu puteatzi sa intzelegetzi ce s-a intamplat... De data asta, de la 3-0, 5-2, chiar nu pot sa-mi imaginez ce s-a intamplat cu Higgins... Sa zicetzi ca s-o fi incalzit Graeme, mda... A mai avut ratari si dupa ce a reushit sa castige niste meciuri...
Dupa cum mai spuneam, fiecare are zilele lui proaste, dar asta nu a fost una dintre ele pentru Higgins. Revin la ce zicea Smaranda, ca-i vine sa-l zmotoceasca (ca sa nu citez exact pentru ca mi se pare prea crud ce vroia sa-i faca) putzin pe John Higgins...
E, in momentul asta ash vrea si eu sa-l zmotocesc putzin si cred ca n-ar fi intr-un mod placut pentru dumnealui...
Poate ma putetzi ajuta voi de data asta sa intzeleg ce s-a intamplat... Avetz` vreo idee? Mi se rupe sufletul pentru John si pentru finala visurilor si chiar nu pot intzelege cum s-a putut intampla asha ceva. Este tare (la puterea 20) trist. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
De obicei spunem: A fost un meci mare, cutare a castigat pentru ca a meritat... Cutare a castigat pentru ca celalalt a jucat prost... Meritau amandoi sa castige...
Despre meciul asta ce-am putea spune oare? Mai e ceva de zis? Dott nu cred ca a jucat intr-atat de bine incat sa spunem ca a meritat sa castige... Pe de alta parte nici nu putem spune ca a fost un meci extraordinar (evident, a fost un meci foarte bun, dar nu extraordinar), cu exceptzia anumitor faze absolut superbe (vezi bila roshie la mijloc, etc)... Totushi, eu una n-am cuvinte... Ce s-a putut intampla nu pot sa-mi imaginez... (Daca la Ronnie am presupus ca a fo` vorba de probleme din viatza lui), la Higgins nu-mi pot imagina care ar fi explicatzia, dupa ce a jucat extraordinar (si n-a fost nici presat de baby, jk).

Ei, nu mai pot spune decat, Higgie, get over it, hon and find the freakin reason for which you've lost! si... GO STEPHEN (all the way)!!!!!!!!! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Si eu as vrea o finala Hendry-Higgins, dar cred ca va fi Hendry-Dott.

MARE DREPTATE AI AVUT, ZSOLT ! Imi pare rau pentru HIGGIE, dar DOTT pare mai puternic psihic ! 6-5 ! ULUITOR modul in care a luptat Graeme ! Toata stima !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2005, 0:09    Titlul subiectului: Ei, da... Asha da. :D Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Very nice! Nu va pot descrie ce zambet am pe face acum, asta pentru a nu numi fortzarea muschilor ranjet. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Daca ar fi sa fac o analogie (cum imi tot place mie sa fac asha ceva) cred ca acest tip de ranjet (yeah, zambet... Razz) se gaseste pe fetzele oamenilor condushi de leaderul lor catre Mecca. Very Happy Bineintzeles, sper ca Mecca sa fie la Sheffield, dar finala de maine reprezinta o oaza... Imi este destul de clar ca am luat-o razna cu aceste chestii, dar, ce sa-i faci, mania scrisului sa ma tzina... Very HappyVery Happy

Ce pot sa zic, intr-adevar... Frumos meci... Dupa rateul dat de Higgie cu nu mai mult de doua ore inaintea inceperii celei de-a doua semifinale, nu mai stiam ce sa cred, totul era intors pe dos. Nu zic ca Graeme nu e bun, dar... Eh... Asta e.

In ceea ce-l priveste pe Conashul Stephen nu pot decat sa-i urez sa-l spulbere pe Dott maine. Imi cer scuze fatza de fanii acestuia si precizez, yet again, ca asta imi doresc eu, e o dorintza personala.

Cred ca are prima shansa maine cu tot sufletul si imi doresc sa-l vad cu trofeul in bratze. Mai cred si ca multzi dintre noi shi-ar dori acest lucru Laughing Laughing.

Cu ultimele zambete aparand timid pe fatza-mi, inchei pentru moment aici, in ceea ce priveste acest topique.

Noapte buna si pace-n suflet tuturor. Laughing Si fortza-n tac maine! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community