Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ultima ora?????
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andrei
Fan


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 16
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 19:47    Titlul subiectului: Ultima ora????? Răspunde cu citat (quote)

aveti ceva info ?? de ultima ora cine joaca ??


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andrei Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mrs. Hendry undercova
Vizitator





MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 20:11    Titlul subiectului: ce ultima ora??? Răspunde cu citat (quote)

acu` tocmai s-a terminat si ultimul meci dintre cele enumerate de Clara, acest ultim meci fiind, evident, intre PETER EBDON ( Rolling Eyes ) si John Higgins...

Pentru rezultate:
http://www.wheelsinmotion.net/fr_scoreboard2.htm

In ceea ce priveste sesiunea de seara, Eurosportu` zise ca transmite Dott cu O'Sullivan...
Presupun ca vor juca si Pettman cu Davis si Doherty cu Ford.

http://www.worldsnooker.com/snooker_media_centre/maltacup05/stats.asp


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As aprecia ca trimiterile la sursele de info asupra scorului/meciurilor momentului sa nu omita nici topicul de noutati, pe care ma straduiesc sa-l tin la curent cu toate schimbarile ! Sau ma ostenesc degeaba ?!... Wink Iar prietenul nostru Andrei ar trebui sa stie deja sa se descurce pe forum, nu-i asa ?... Sau postam inainte de a citi ?... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile
Clara, darlin, interventziile tale sunt mai presus de cuvinte in special din cauza of the "NEWS" pe care ni le dai... Cine crezi ca nu se bucura de interviuri, de spicy stuff, de declaratzii la cald pe care nu le putem obtzine decat de la tine atat de bine si repede? A? Cotributzia ta este imensa...
Recunosc, poate am greshit cand n-am dat si linkul de la noutatzi, dar... Eu una tind sa cred ca oamenii care citesc acest forum citesc tot ce apare nou... Daca baietzelul asta vroia doar scorul, poate n-o vrut sa citeasca chiar totul pentru a-l gasi si poate n-are habar ce-i pe acest forum... Smile Si, mai stii, poate nici nu jtie ce-i aia forum... Laughing Laughing Laughing
Oricum, aiurea din partea mea ca n-am dat si linkul pentru noutatzi... Ma voi revansha, I hope. Laughing
Oricum, cross my heart ca nu te obosesti degeaba... Informatziile date de tine sunt un deliciu...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2005, 22:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

INCREDIBIL ! I AM SPEECHLESS ! Probabil si Ronnie...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexa87



Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 7
Locație: undeva

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inca nu pot sa cred ca a fost batut Ronnie
cat despre Hendry si Dott... tot respectul
apropo, stiu ca suna cam tamp dar ce se stie de Hunter?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alexa87 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 14:49    Titlul subiectului: Infrangerea lui Ronnie Răspunde cu citat (quote)

Sunt foarte suparata de FELUL cum a pierdut Ronnie O’Sullivan meciul de aseara (03.02.2005).
Am vrut sa intru imediat pe Internet si sa-mi vars amarul pe forum, dar n-am reusit. Asa ca scriu abia astazi (04.02.2005), dupa ce m-am calmat un pic. Dar numai un pic!
Sunt foarte dezamagita. Nu pentru ca a pierdut. Ci pentru cum a pierdut (la ce scor!!!!!!!) si pentru cum a jucat! Si pentru ca in jocul cu nr. 3 si-a pierdut firea cand a ratat la bila roz si a cedat jocul!
Luiza cred ca este suparata ca nici la acest turneu nu i-a vazut pletele blonde lui Paul Hunter. Eu l-am vazut pe Ronnie, dar ce folos! Unde este frumusetea jocului lui de snooker?
Cand a pierdut la UK Championship in primul tur in fata lui Stephen Maguire n-am fost foarte suparata pentru ca a jucat bine si a fost un joc frumos.
Dar aseara n-am vazut nimic din jocul lui Ronnie. Oare ce s-a intamplat cu el? Pentru ca este imposibil, dupa parerea mea, ca la o saptamana dupa ce ai castigat un turneu sa joci astfel. Nu vreau sa-i gasesc circumstante atenuante, dar acela parca n-a fost Ronnie pe care il stiu eu. Sper ca nu are iar probleme emotionale!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca, macar pe Ronnie, ar trebui sa-l intzelegem... Parca noi n-am avut niciodata zile proaste in viatza noastra, uneori chiar teribil de proaste... Cautam mereu explicatzii pentru ce o rateaza unii jucatori, dar la catziva dintre ei care ba joaca superb ba joaca groaznic nu cred ca este cazul sa-i criticam... Fiecare are dreptul la zilele lui proaste, chiar daca sunt teribil de proaste. Rolling Eyes
Non?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... si inca cum (sic!) !!!... Laughing Nu stiu de ce ne-am astepta de la niste oameni ( asa zei cum sunt ei in inima noastra ! Laughing ) sa se comporte asemenea unor ... automate ?!... Un bun prieten al meu, baritonul Visarion Huțu, profesor la Academia de muzica din Iasi, mare impatimit al snookerului si mare pedagog ( intre discipoli, tenorul Ionel Voineag ) ii reproseaza lui Ronnie, altfel favoritul sau, greselile de comportament. Si aici as gasi destule explicatii, mai cu seama avindu-se in vedere mediul familial si traumele traite, plus o anumita fragilitate emotionala nativa. Reactiile la limita dintre "copilăreală"/clovnerie ( scosul limbii, faza cu prosopul, alintaturile de prin declaratiile date presei, teribilismele ) si nesportivitate dovedesc, mi se pare mie, ca Ronnie mai are nevoie de ceva timp ca sa se maturizeze emotional - asa cum s-a maturizat ca jucator. Ieri a avut o zi execrabila si a cedat jocul al treilea din cea mai exasperata frustrare care exista !!! Dar o sa-si revina. Tare as vrea sa aflu ce ii va spune Ray !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu tare as vrea sa aflu ce i s-a intamplat, pentru ca sunt sigura ca ceva i-a provocat aceasta stare.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 16:40    Titlul subiectului: Yahoo hoo Răspunde cu citat (quote)

Voi vedetz cum joaca Higgie? Daca o tzin tot asha shi el shi Stephen... Well, I'm happy to say, ladies and gents, ca we're gonna have another dream final. Laughing Laughing Laughing Now that would be a HAPPY DAYYYYYYY!
Mai e ceva de zis? Sa urmarim in continuare ashadar.

Higgins-Dott 4-1 8)

Si stitzi ce mai e tare? Ca dintre totzi semifinalistii, pe Matthew Stevens nu l-am vazut deloc la TV pe parcursul acestui campionat... Sa fie vreo chestie la mijloc? Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Sâm 5 Feb 2005, 18:14, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca finala sa fie Higgins - Hendry!!

*Superba lovitura lui Higgins la ultima bila rosie din jocul 3! Chiar daca a fost si putin norocoasa!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sper ! Laughing HIGGIE e in MAAAAARE forma ! Acum, in semifinala, pe Dott se pare ca l-au cam lasat nervii... La pauza, 3-1.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2005, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AIUREA !... Si-a revenit si a cistigat !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Dum 6 Feb 2005, 12:25    Titlul subiectului: Re: Infrangerea lui Ronnie Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Sunt foarte suparata de FELUL cum a pierdut Ronnie O’Sullivan meciul de aseara (03.02.2005).
Am vrut sa intru imediat pe Internet si sa-mi vars amarul pe forum, dar n-am reusit. Asa ca scriu abia astazi (04.02.2005), dupa ce m-am calmat un pic. Dar numai un pic!
Sunt foarte dezamagita. Nu pentru ca a pierdut. Ci pentru cum a pierdut (la ce scor!!!!!!!) si pentru cum a jucat! Si pentru ca in jocul cu nr. 3 si-a pierdut firea cand a ratat la bila roz si a cedat jocul!
Luiza cred ca este suparata ca nici la acest turneu nu i-a vazut pletele blonde lui Paul Hunter. Eu l-am vazut pe Ronnie, dar ce folos! Unde este frumusetea jocului lui de snooker?
Cand a pierdut la UK Championship in primul tur in fata lui Stephen Maguire n-am fost foarte suparata pentru ca a jucat bine si a fost un joc frumos.
Dar aseara n-am vazut nimic din jocul lui Ronnie. Oare ce s-a intamplat cu el? Pentru ca este imposibil, dupa parerea mea, ca la o saptamana dupa ce ai castigat un turneu sa joci astfel. Nu vreau sa-i gasesc circumstante atenuante, dar acela parca n-a fost Ronnie pe care il stiu eu. Sper ca nu are iar probleme emotionale!
din cate am auzit el nici nu vroia sa mearga la malta cup si masters-ul chinez..........


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community