Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Championship League Snooker 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 13 Mai 2008, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ali a reusit sa aiba o iesire din turneu demna de un finalist la Crucible. Foarte frumos a jucat in meciul cu Ian. Very Happy Iar breakul din jocul 4 a fost excelent.Applause Cred ca Ian ar trebui sa-i faca cinste lui Ali dupa meci pentru ca nu l-a lasat sa faca un century. Rolling Eyes Laughing

Mi s-a parut foarte interesant momentul cand bila rosie a ajuns la masa cealalta. Laughing O situatie cu care eu sunt foarte familiarizat.Mr. Green

*Nu am vazut meciul lui Jimmy cu Dave Harold. Sad Bine ca nu a pierdut. Smile Sper ca meciul cu Robertson sa fie frumos mai ales ca ambii jucatori nu mai au emotii pentru calificarea in semifinale. Wink

Edit: Ooops, n-am fost atent la calcule. A spus comentatorul ca daca Fergal il va invinge pe King, Jimmy se poate califica daca il invinge la randul sau pe Niel. Very Happy Daca Mark egaleaza Jimmy mai are oricum sanse dar ar trebui sa castige la 0 Confused. GO JIMMY! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Mar 13 Mai 2008, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ian nici aici nu a facut mare lucru... Sad Avea o sansa mare sa ajunga in Premier League. In clasamentul provizoriu sta destul de rau... Dave Harold pare a fi intr-o forma buna, iar Mark King confirma !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 13 Mai 2008, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos meciul Robertson-White. Very Happy Si un nou century de colectie reusit de Jimmy. Very Happy De remarcat bila rosie trimisa cu manta la buzunarul galben. Shocked Applause
Pacat de spargerea senzationala reusita in jocul 4 urmata de o ratare la o bila extrem de usoara ( din nou Rolling Eyes ). Ar fi putut fi 3-1. Sad
Oricum,mi-a placut cum a jucat in aceste 2 zile. Smile Nu cred ca la Prestatyn a evoluat asa pentru ca altfel ar fi castigat cu siguranta mai multe meciuri.




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Lun 26 Mai 2008, 19:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Mai 2008, 2:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Mark King : „Sunt foarte bucuros. N-am jucat prea grozav, dar m-am strecurat și eu în semifinale pe ușa din dos. Pe urmă, jocul mi-a mers ceva mai bine. Aștept meciurile următoare, cu câștiguri de două ori mai grase și cu adversari cu nume mari. N-aș fi aici dacă n-aș spera să câștig : ar fi minunat să intru în Premier League, dar deocamdată sunt bucuros că am ocazia de a lupta pentru această șansă. E un turneu fantastic, care îți asigură o practică de meci excelentă și sper să dureze cât mai mult.”

În Grupa campionilor, fiecare frame câștigat e premiat cu câte 200 de lire, iar câștigătorul grupei, pe lângă faptul că va intra în Premier League, va mai primi și un bonus de 10 000 de lire.

Să vedem cine va primi wildcard-ul. Barry Hearn decide. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joe Perry a fost mai emoționat la ceremonia de premiere decât la finală – deși la fel de emoționat (nepreaștiind ce să facă & ce să spună) a fost și cel care i-a înmânat trofeul : Eddie, băiatul lui Barry Hearn. Care Eddie, până la urmă nici n-a mai spus nimic !... Laughing ) Contul bancar al familiei Perry s-a rotunjit binișor în aceste ultime câteva zile cu 52 000 de lire (premiul pentru semifinala de la Crucible) plus cele 29 100 de lire luate de la CLS. Iar acum există șansa unor câștiguri frumoase în Premier League. Plus că Joe a și urcat pe cea mai înaltă treaptă de clasament din întreaga carieră.

Joe : „E mai mult decât în visele mele cele mai frumoase ! În mod sigur, este cea mai importantă victorie din cariera mea. Și, în plus, nu este un punct final, ci un început. Acum mi s-au deschis atâtea perspective ! Niciodată n-aș fi îndrăznit să sper într-un asemenea sfârșit de sezon. Credeam că o semifinală la Campionatul mondial reprezintă o bună încheiere de sezon, dar câștigarea CLS a eclipsat chiar și parcursul meu bun de la Sheffield.

Întotdeauna am urmărit meciurile din Premier League – le vedeam la televizor în fiecare joi – dar nu credeam că o să particip și eu vreodată la această competiție, fiindcă cei din Ligă sunt campioni mondiali, ocupanți ai primului loc în clasamentul mondial, personalități ale acestui sport și n-am cum să mă compar cu ei. Ca să fiu brutal de sincer, nu credeam că am eu față de Ligă, așa că nici prin gând nu-mi trecea că o să ajung să joc în acest turneu de vis.

Liga e o competiție cu totul diferită de celelalte. Sigur că banii contează mult, dar contează și faptul că acolo joci fără să te simți sub presiunea punctelor, susții meciuri în cele mai mari și mai frumoase arene din Marea Britanie și ai de fiecare dată săli arhipline.

Astăzi am jucat foarte bine, fiindcă ieri, abia-abia m-am calificat : e drept că am început grupa cu meciuri foarte grele, împotriva lui Mark Selby și Shaun Murphy... În orice caz, am încheiat-o pe ultimul loc și tot ce doream era să mai câștig și eu niște bani. Probabil de asta am și fost mai relaxat...”


BRAVO, JOE ! Felicitări pentru victorie ! Applause

Championship League Snooker revine în primăvara viitoare și, vorba lui David Hendon, cei care au refuzat invitația din 2008 se vor face luntre & punte ca să capete una în 2009. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Joe! Very Happy Ma bucur foarte mult ca a castigat mai ales ca dintre cei 7 jucatori care au facut parte din grupa campionilor a fost al 2-lea meu favorit dupa Kendo. Smile
De asemenea, felicitari lui Barry Hearn! Very Happy Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Championship League Snooker 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community