Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

www.snooker.ro

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mar 2 Oct 2007, 16:49    Titlul subiectului: www.snooker.ro Răspunde cu citat (quote)

Snooker.ro - Site-ul oficial al Federatiei Romane de Snooker. Stiri, clasamente, antrenamente, competitii, evenimente...

Se apropie primul turneu organizat de Federatia Romana de Snooker. Detalii de www.snooker.ro

Pe data de 2 decembrie va avea loc la Constanta un super meci demonstrativ intre Alex Borg si Tony Drago. Mai multe detalii vor aparea pe site cu maxim o luna inainte de eveniment.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 8 Oct 2007, 1:10    Titlul subiectului: Re: www.snooker.ro Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
Pe data de 2 decembrie va avea loc la Constanta un super meci demonstrativ intre Alex Borg si Tony Drago. Mai multe detalii vor aparea pe site cu maxim o luna inainte de eveniment.


Uuuu! Suna foarte bine! Very Happy Mi-au sarit repede in minte si alte persoane pe care ar fi superb sa le vedem pe la noi, dar... Mi-ash dori si eu sa-l vad pe Tony Drago in actiune. Totusi, Constanta... Offfff. Suna foarte bine in orice caz. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 8 Oct 2007, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de ce toate turneele sint la Constanta? Evil or Very Mad Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai nu sunt la constanta toate Very Happy

constanta este numai o etapa de campionat national.

si la cluj va fi o etapa prin noiembrie.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Cluj , ce bine!!!! Vreau detalii legate de Cluj , ca eu acuma sunt la facultate in Cluj. Ce fain! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

totusi,Bucuresti e capitala si.....?nimic?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Joi 11 Oct 2007, 9:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai in bucuresti e acuma intre 25-28 octombrie, e un post pe forumul general.

iar pentru cluj voi reveni cu detalii cand se vor stabili data si locatia exacta.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Oct 2007, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stiu,eu ma refeream la niste jocuri demostrative cu jimmy,steve..etc



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2007, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:

iar pentru cluj voi reveni cu detalii cand se vor stabili data si locatia exacta.


OK. Multumesc!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
BIGRED1984
Fan


Data înscrierii: 27/Aug/2007
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 25 Oct 2007, 19:40    Titlul subiectului: CN Snooker Răspunde cu citat (quote)

Primele impresii de la Centrul National de Snooker :

4 + 4 + ?(in viitor etajul 2) mese EBSA aprobate (unele care arata bine Smile ) , bile din Belgia cat am observat eu
4 mese alocate pentru etapa din CN
in club nu se fumeaza Very Happy

Etapa de Campionat National :
5 juniori (participa si la seniori)
21 seniori (Bontea capul de serie nr. 1 , Ancuta nr. 4 ; primul din vechiul clasament nu participa)
5 meciuri de baraj apoi piramida clasica de 16
meciuri de la 9, 12 si 15 (nu am aflat ce sistem (5) sau altul)
vor fi 2 arbitrii , cate 1 la 2 mese
De precizat ca acesta este primul concurs , momentul 0 , punctajele vechi nu vor mai conta de acum inainte ...

In alta ordine de idei , a fost si presa (2 baieti cu o camera, sa vedem ce apare pe sticla ).
Toate detaliile vor aparea pe www.snooker.ro (probabil, dar am vrut sa-mi dau si eu cu parerea)


Impresia generala : foarte bine



_________________
In me the WishMaster
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui BIGRED1984 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Oct 2007, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri pentru prezentare, BIGRED1984. S-ar zice că e bine și că avem motive să sperăm în și mai bine. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Joi 25 Oct 2007, 23:38    Titlul subiectului: Re: CN Snooker Răspunde cu citat (quote)

BIGRED1984 a scris:
In alta ordine de idei , a fost si presa (2 baieti cu o camera, sa vedem ce apare pe sticla ).

Din cate am inteles baietii de la "The Money Channel" vor pune reportajul la o ora de "maxima audienta" (7 dimineata) Mad .

Clubul este ok cu mese noi (sa vedem cat vor tine Very Happy ). Sunt cateva probleme la nivel organizatoric dar sunt sigur ca se vor rezolva. Nu s-au schimbat prea multe, tot dl. Cozmaciuc este la carma Very Happy, este adevarat ca nu mai este singur, are cateva ajutoare . In rest toate bune si asteptam cu nerabdare ziua de maine.
Succes tuturor participantilor.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Vin 26 Oct 2007, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va pot confirma si eu cele spuse anterior : 8 mese de snooker de genul celor pe care se joaca in restul europei (EBSA approved) cu mante si buzunare montate f. bine si sunt calibrate f. bine.

Pe viitor concursurile din bucuresti se vor desfasura pe sistem de grupe de cate 4 sau 5 ( in functie de nr de participanti) astfel ca fiecare va disputa cel putin 3 meciuri in campionat.

Un scor intereant de azi : Optimi>> Denis Cretu vs. Cornel Dirmina : scor 92 - 30 (frame-ul 3) cu break-uri din care amintesc : 40, 28, 27

Sambata se pare ca s-ar contura o semifinala a comentatorilor (Daniel Bontea vs. Marius Ancuta) pentru ca ei sunt cotati ca favoriti in meciurile din sferturi.

Turneul de la Cluj va fi intre 1-4 noiembrie. Tragerea la sorti si sedinta tehnica vor avea loc pe 1 noiembrie 0ra 15.00 . Inscrierile pentru a participa la turneul din Cluj se pot face si online pe www.snooker.ro .

Si ca sa va ridic pofta si mai mult :

In decembrie, pe langa super meciul demonstrativ Alex Borg vs. Tony Drago de la Constanta, vor mai veni : Maxime Cassis ( secretar general EBSA) pentru a sustine un curs de arbitraj si Terry Griffits pentru a sustine un curs de antrenor. Mai multe detalii vor aparea pe www.snooker.ro dupa sau inainte de turneul de la Constanta.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 7 Iun 2008, 17:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos site-ul... prima oara am auzit de el de la comentatorii Eurosport. E bine ca avem si noi asa ceva...

Oricum, cand vine vorba de snooker, primul site care-mi vine-n minte e SnookerForum.ro . Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Sâm 7 Iun 2008, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mey... snookerforum e totusi veteran si ar putea sa fie mult mai tare de atat daca ar fi optimizat pentru motoarele de cautare Smile .

snooker.ro nu are nici macar un an ... si va suferi schimbari majore in viitorul apropiat in special in sensul interactivitatii Smile .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community