Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Steve Davis
4%
 4%  [ 1 ]
Ricky Walden
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 14 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 2 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma asteptam la mai multi spectatori la aceasta finala! Sad .............. Am pus punctele pentru ca siturile nu au mers deloc bine si nu mi-am putut forma o parere definitiva despre frumusetea acestei finale. Bravo Ricky! Am fazut festivitatea de premiere (culmea aici a mers nemernicul de site), si cred ca si Ronnie Very Happy a apreciat jocul lui Ricky! Nu cred ca psihicul a facut diferenta ci pur si simplu forma din ziua respectiva. Felicitari si lui Ronnie de asemenea. GO RONNIE IN GRAND PRIX!!! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 17:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ricky a meritat victoria.
Ronnie a facut greseli mari si a meritat sa piarda.
Bravo Ricky. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ricky! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut decat ultimul joc al finalei. Sad O bila alba pentru Ricky pentru ca nu s-a pierdut pe final asa cum de obicei adversarii lui Ronnie si a construit un break foarte frumos. 8) Laughing Bravo! Applause Sper sa-l mai vedem in fazele finale si la alte turnee, nu cum s-a intamplat cu alti jucatori veniti din afara top 16. Rolling Eyes
Felicitari lui Ronnie pentru parcursul neasteptat de bun! Very Happy 8) Astept sa vad acum inregistrarea pe Eurosport pentru a veni si cu critici . Twisted Evil

*Foarte lunga si plictisitoare mi s-a parut festivitatea de premiere. Rolling Eyes Mda, am uitat, suntem in China... Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 18:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Astept sa vad acum inregistrarea pe Eurosport pentru a veni si cu critici . Twisted Evil



Uh, sevilla, ca de la un fan Ronnie la altul, asteapta-te sa te enervezi si apoi sa te intristezi. Crying or Very sad Pe cat de bine a jucat ieri pe atat de prost azi; nici Ricky n-a stralucit dar mai bine si-a jucat si fructificat sansele oferite de Ronnie sau obtinute prin munca proprie.
Daca dimineata a fost cum a fost, acuma a fost...jale. Nimic nu iesea, mai aparea si cate-un kick, si cate-o ratare socanta...
Deci...bilele chinezesti de rulat intre degete pentru calmare n-ar fi o idee rea. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ricky.Imi pare rau pentru Ronnie.Sper ca aceasta infrangere sa il intareasca pentru GP.Oricum nu e usor sa ai o victorie si o finala in primele 2 turnee.
Imi mentin parerea ca daca Ronnie e in forma buna nimeni nu il invinge.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In sfarsit!! incep transmisia cei de la Eurosport a finalei.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Ricky Walden : „Sunt foarte fericit - doar am câștigat primul meu turneu de puncte !... Sper să mai câștig și altele de acum încolo. Asta mi-aș dori : să mai câștig turnee și să pătrund în Top 16. Astăzi, am avut și noroc, și ghinion. Când conduceam cu 9-7 și am ratat acea bilă roșie, am simțit că mi se face rău. Știam că irosisem o mare șansă de a încheia meciul. Îmi pierdusem concentrarea pentru că începusem să mă gândesc cum ar fi să cuceresc trofeul... Mi-am dat seama imediat că era posibil să rămân în fotoliu timp de încă două frame-uri. Dar mi s-a mai ivit o ocazie de a reveni la masă și sunt foarte bucuros că am reușit să-mi păstrez calmul și să profit de ea. Acum cred că o să mă duc un pic la Las Vegas, împreună cu câțiva prieteni, ca să cheltuiesc câte ceva din premiu : când primești bani, e bine să te și bucuri de ei.”

Ronnie O'Sullivan : „Sunt dezamăgit, dar nicio clipă n-am sperat la titlu pentru că n-am jucat suficient de bine ca să-l câștig. Știu că, uneori, mai joc și așa... În sesiunea de după-amiază, jocul mi-a mers binișor, dar în seara asta am jucat prost. În schimb, Ricky a jucat bine. De fapt, joacă bine de o bună bucată de vreme încoace și mă bucur că a ajuns și el să câștige un turneu. Nu m-am așteptat să am un meci ușor deși chiar eu ar fi trebuit să mi-l fac mai ușor jucând ceva mai bine. De asta nici nu mă mir că am pierdut, mai ales că n-am reușit să-l pun pe Ricky sub presiune. Nu meritam să câștig. Oricum, din moment ce am intrat în finală înseamnă că a fost o săptămână reușită.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 20:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru declaratii, draga Clara!
Recunosc ca mi-ar fi placut ca in pozitia invingatorului sa fie Ronnie, dar de', daca n-a jucat bine a pierdut Sad . N-am vazut ultima sesiune pe net, asa ca cel mai probabil ma voi necaji - chiar daca stiu rezultatul, sau poate ca in special din cauza asta - cand incepe inregistrarea pe Eurosport.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru R. Walden... si mai ales pentru Jamie Cope si realizarea break-ului maxim...

Anyway, iarasi am pierdut majoritatea parte a turneului... Sad



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks pentru scoruri si declaratii! Very Happy

Iata un rezultat neasteptat... Astazi n-am urmarit nimic. Nu ma asteptam ca Ricky sa fie capabil sa-l bata pe Ronson. Bravo lui, nevertheless. Laughing Ii sta bine cu trofeul Wink zise ea cu superficialitate. Laughing Laughing Just kidding (legat de superficialitate Razz). =))))))) Bravo, Ricky!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Deci...bilele chinezesti de rulat intre degete pentru calmare n-ar fi o idee rea. Wink


Intr-adevar, greu de urmarit a 2-a sesiune... Crying or Very sad As avea o observatie: in ultimul timp exista o diferenta majora intre evolutiile lui Ronnie din semifinale si cele din finale: NIT 2006, Masters 2007, GP 2007, Welsh Open 2008, poate si la Campionatul Mondial. Rolling Eyes Exceptia ar fi UK 2007... Sper ca nu am uitat nimic. Razz
Pe de alta parte este prima performanta importanta in China dupa multi ani. Laughing Tocmai din acest motiv nu sunt la fel de vehement cum as fi fost in mod normal. Laughing

Per total un turneu frumos, cu destule breakuri de peste 100 dintre care un 147 si din nou cu un invingator surpriza. Very Happy Sa vedem ce se va intampla la GP. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 6 Oct 2008, 7:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din a 2-a sesiune nu am vazut decat cateva frame-uri inregistrate la Eurosport.Nu a castigat Ricky ci a pierdut Ronnie.A ratat enorm si nu bile foarte grele.Dar,mai grav, mi s-a parut ca, la orice ratare, lasa lovitura usoara.Cu jocul de aseara R nu are loc in top 32.De urmarit la GP.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Rosu Andrei



Data înscrierii: 01/Oct/2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar 7 Oct 2008, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asadar...ce ce parere aveti despre noul castigator de la Shanghai?
a meritat victori pe deplin nu?Very HappyD:D
Roonie nu prea a jucat cel mai bun snooker din pacate.....el fiind favoritul la castigarea turneului:P


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Rosu Andrei Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pagina 8 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community