Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu?
Judd Trump
18%
 18%  [ 2 ]
Ali Carter
18%
 18%  [ 2 ]
John Higgins
36%
 36%  [ 4 ]
Ryan Day
27%
 27%  [ 3 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
Caraiman



Data înscrierii: 16/Oct/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 1:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Decisivul pare a fi fost teribil; victorie Davis. Sper sa-l putem urmari inregistrat maine...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Caraiman Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 14:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai veni, Caraiman !


După meci

Steve Davis : „Am luptat din greu și, la sfârșit, am avut puterea să mai și închid masa. Adrian a egalat la 3 după o serie excelentă, în care a câștigat trei frame-uri la rând. Asta a fost partea cea mai frumoasă a meciului, pentru că în rest, amândoi am jucat nervos și tacticizat. Acum nu mai sunt în Top 16 și meciurile de calificare mă mențin în formă și îmi dau un plus de inspirație.”

Judd Trump : „Probabil că aceasta a fost cea mai importantă victorie din cariera mea – în orice caz, Joe este adversarul cel mai bine clasat pe care l-am învins până acum. Dar sunt dezamăgit pentru că am jucat foarte prost. Sper că până la meciul următor o să reușesc să mă liniștesc și, dacă o să meargă bine și construirea breakurilor, știu că sunt un jucător suficient de bun ca să ajung în semifinale sau chiar în finală. Joe a fost primul la masă în aproape fiecare frame, dar nu mi-am pierdut curajul și am profitat de toate ocaziile oferite. La loviturile de siguranță stau mult mai bine decât în sezonul trecut. Era și timpul să mă calific într-un sfert de finală că doar asta încerc de doi sau trei ani încoace ! Mă uit la Ding Junhui și la Liang Wenbo și mă întreb unde greșesc eu și de ce nu sunt și eu la același nivel cu ei ?...”

Sunt curioasă dacă meciul lui Judd va fi comentat de Mike Hallett. Acum șase ani, acest domn (fost nr 6 mondial și de două ori finalist la Masters) a fost învins de Judd la Pontin’s Open și, supărat foc, i-a întors spatele puștiului de (pe atunci) 13 ani – necum să mai ia parte și la festivitatea de premiere ! Probabil că acum face pe deșteptul și se pronunță la adresa sportivității altora...

Joe Perry : „Sunt în stare de șoc total ! Nu pot să cred că am pierdut... Am avut impresia că eu sunt cel care a dominat. Am jucat mai bine decât Judd, el n-a fost nicio clipă la cârma meciului și totuși am fost învins cu 5-2... Nu, sincer vă spun, nu-mi vine să cred ! Am pierdut foarte strâns patru frame-uri și am avut ghinion după ghinion. E drept că am avut și unele ratări, dar n-au fost niște greșeli catatastrofale și nu pot să înțeleg cum s-a ajuns la acest scor...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 16 Oct 2008, 14:46, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 14:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Porca miseria! La televizor transmisia incepe intr-o ora si asta daca se milostivesc doamnele alea doua care joaca tenis, la Eurosportul german online tot intr-o ora (e singurul care mai transmite gratis), la CCTV si Shanghai Sports e acelasi meci de baschet live...Apai concediu e asta? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad
C'mon, Ronnie, hai cu revansa!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/hottdubber



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul joc la rezolvat Ronnie.La mai multe.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim frumos, merge bine linkul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare plăcere. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
http://www.justin.tv/hottdubber

Notworthy Applause Mersi-mersi-mersi, omg BBC yay.
Smile
Superb merge.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Tragerea la sorți a meciurilor din sferturi va fi azi, la ora (României) 21.00.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce rau imi pare ca a ratat Peter Ebdon breakul maxim! Crying or Very sad Din nou s-a incurcat la o lovitura elementara...

BRAVO RONNIE! Very Happy Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 17:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un Trump in sferturi ar fi potrivit pentru Ronson in sferturi 8) .



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : „Parcă sunt mai mulțumit de felul în care am jucat azi – a fost mai bine decât în șaisprezecimi – și totuși mă mir că am câștigat meciul. Marco joacă foarte bine împotriva mea, are un palmares bun și părea în formă. Când capătă încredere, e aproape de neoprit, de aceea zic că mă mir că am câștigat. Mai ales că am avut prea multe ratări ca să mai sper la victorie. Îmi dădeam seama că nu joc bine și am încercat să fiu ceva mai prudent. Dar sunt foarte bucuros că am intrat în sferturi. Cine știe, poate că la meciul următor o să joc și mai prost. Dacă sunt în formă, sunt competitiv, dar dacă nu sunt în formă, totul poate să meargă complet aiurea. Oricum, jocul meu de categoria B sau C e mai bun decât era acum doi ani și se pare că asta-i suficient ca să mă facă semicompetitiv și să mă aducă în fazele superioare ale turneelor, dar dacă tot ajungi în fazele astea, trebuie să joci la un nivel decent... Totuși, la urma urmei, victoria-i victorie și, până îmi reintru-n formă, trebuie să mă mulțumesc și cu atât. ”

Marco Fu : „Ronnie e un adversar greu de învins. În primele cinci frame-uri, n-am ratat decât o singură lovitură – atât ! El era foarte concentrat, dar n-a jucat strălucit : a jucat mai degrabă solid și așezat, cu niște lovituri de siguranță imbatabile. M-am simțit bine în meci, dar ar fi trebuit să-mi fructific mai bine șansele și să-l pun sub presiune. Asta e, n-am de ce să mă plâng. A fost plăcut să fiu prezentat ca "deținător al titlului", dar adevărul este că mai am de lucru ca să-mi îmbunătățesc jocul. Știu că pot să-i înving pe cei mai buni : talentul îl am, constanța e cea care-mi lipsește.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 16 Oct 2008, 21:09, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc Clara pentru declarații care vin foarte repede . Applause
Ronnie a jucat mult mai bine față de meciul precedent ,cum spunea Marius Ancuța mai demult "alt Ronnie"bravo lui ,mi-aș dori să căștige Jamie Cope dar să vedem. Wink


Last edit.BRAVO JAMIE Taz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 19:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere : am mai adăugat la declarația lui Ronnie, fiindcă am mai găsit câteva frânturi și prin Sporting Life... Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat ma bucur pentru Jamie! Very Happy Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 4 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community