Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu?
Judd Trump
18%
 18%  [ 2 ]
Ali Carter
18%
 18%  [ 2 ]
John Higgins
36%
 36%  [ 4 ]
Ryan Day
27%
 27%  [ 3 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, pentru cine nu le știe încă, „perechile” din sferturi sunt următoarele :

Judd Trump – Ronnie O’Sullivan
Ding Junhui – John Higgins
Jamie Cope – Mark Selby / Ryan Day
Steve Davis – John Parrott / Ali Carter



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 16 Oct 2008, 21:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 20:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Un Trump in sferturi ar fi potrivit pentru Ronson in sferturi 8) .




Vizionar. Twisted Evil Anticipare foarte buna .Sa vedem meciul maine.
Clara stii la ce ora va juca Ronnie maine?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ora României 15.30, Angela. Smile Tot atunci va fi și meciul lui Steve. Higgo + Ding și Copey + Selby / Day vor juca seara, la ora obișnuită.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Jamie Cope : „A fost un meci lung și fără ritm. Nu e genul de meciuri care să-mi placă, mai ales că nu-ți oferă șansa de a juca ofensiv...”

Peter Ebdon : „Am fost foarte aproape de victorie într-un meci greu, în care, în plus, am avut de luptat și cu ghinionul. Ceea ce s-a întâmplat spre sfârșit a fost ceva de necrezut. Nu se poate ca bilele să ajungă în asemenea poziții !!!... E foarte dificil să-ți accepți înfrângerea după atâta efort și atâta concentrare...”

Despre tentativa de break maxim : „A fost într-adevăr un break frumos, dar am ratat bila verde... N-ar fi trebuit să ratez bila aceea ! Am executat lovitura cu un mic efect superior și lateral, iar asta a făcut-o să devieze...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Oct 2008, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine credeți că are cele mai mari șanse la acest titlu ? (Chestionarul nu se referă la cine ați dori să-l câștige ! Wink Laughing )

Vot uninominal, deh... Laughing

Of course, depinde și de cine cu cine va juca în semifinale, dar asta nu putem ști încă, dat fiind că formula semifinalelor tot din urnă va ieși...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucura victoria lui Ryan, pana la urma pot spune ca a meritat-o mai mult decat adversarul sau.
au fost acordate 2 puncte pentru un free ball la bila roz intr-un frame dat in aceasta seara? Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 3:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ali Carter (născut la trei luni după debutul lui Steve Davis ca jucător profesionist) : „Am făcut un meci bun – o prestație solidă. În acest moment, joc bine și mă bucur de snooker. De fapt, parcă simt că mă bucur de viață, în general. Sunt fericit că o să continui turneul și că mă așteaptă un alt meci interesant. Steve e de-a dreptul incredibil : este o mare realizare să joci snooker la un asemenea nivel când ai 51 de ani. Eu n-am decât 29, deci îmi mai rămân încă 22 de ani ca să încerc să-i egalez performanța. Dar nu mă prea văd participând la marile competiții profesioniste la o asemenea vârstă. E mare lucru ce face el, așa încât nu iau deloc în ușor meciul de mâine. Știu că o să fie un adversar foarte greu de învins, pentru că are o foarte mare experiență și ideea luptei îl stimulează. Ar trebui să fie un meci bun și-l aștept cu nerăbdare.”

John Parrott : „Ali a jucat excelent, dar eu m-am simțit fără energie și fără inspirație. Când concurezi la un asemenea nivel, nu-ți poți permite să joci și să punctezi atât de slab cum am făcut eu în seara asta. Nu am nicio scuză – a câștigat jucătorul mai bun. Cred că mi-am investit toată rezerva de energie în meciul cu Mark King și m-a ajuns oboseala. Ali a jucat incomparabil mai bine decât mine, asta-i tot...”

Ryan Day : „N-am mai făcut niciodată gesturi de astea mai exagerate la sfârșitul unui meci, dar breakul cu care am închis masa m-a bucurat grozav – și când spun „bucurat” mă exprim cu moderație ! Deși conduceam cu 4-2, știam foarte bine că Mark va recupera diferența de scor și că este capabil să câștige meciul. De aceea am fost atât de fericit că am mai avut o șansă. Nu, n-am vrut să știu cu cine ar urma să joace în sferturi învingătorul din meciul nostru : tragerea la sorți s-a făcut live, cu câteva minute înainte de meci, dar eu m-am dus la toaletă și pentru că vocea maestrului de ceremonii se auzea și acolo, mi-am astupat urechile !...”

Mark Selby : „Nu știu ce s-a întâmplat cu acea bilă roșie, în ultimul frame... Ar fi trebuit s-o fac să ruleze mai lin spre buzunar, dar lovitura fost mult prea puternică. M-am dus să mă așez în fotoliu, dar știam deja că ratasem calificarea în sferturi...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 9:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma astem la Selby sa piarda.Day joaca bine dar face greseli mari cand nu te astepti.
Ali are noroc numai de "pensionarii" snooker-ului.
Interesanta disputa Ding-Higgins.John mi se pare intr-o forma buna dar Ding il poate invinge(cred ca in sinea lui spera sa il poata intalni din nou pe Ronnie;sau poate nu Question Idea ).Totusi inclin spre victoria lui Higgins.
In afara de Trump-O'Sullivan,restul meciurilor sunt deschise oricarui rezultat.Dar si aici,cine stie cum a dormit Ronnie Rolling Eyes Wink ?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

epure a scris:

au fost acordate 2 puncte pentru un free ball la bila roz intr-un frame dat in aceasta seara? Crying or Very sad


Da, pentru ca ramasesera doar culorile pe masa si, in aceasta situatie, bila roz avea valoarea bilei galbene.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 11:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos, nu remarcasem acest lucru.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca gaseste cineva stream cu snooker live azi de la 15.30 rog sa posteze aici linku
multzam Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 14:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
daca gaseste cineva stream cu snooker live azi de la 15.30 rog sa posteze aici linku
multzam Very Happy


subscriu acestei cereri, linkul de ieri din pacate nu mai merge


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 14:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un stream live pt meciul lui RO?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/siaki



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 17 Oct 2008, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hello, ne-am ascuns cu totii fani ai lui Ronnie? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Cand nu poti sa bagi 2 bile consecutive, pierzi pozitia si nu te concentrezi nu meriti sa treci mai departe. Plus ca mi s-a parut tare nervos. Pacat, ca nici Judd nu leaga ceva consistent, de aceea nici el nu a meritat sa castige dar, pe parcursul meciului, cu aerul lui speriat, cu papionu-i stramb , si hainele largi chiar parea dulce foc. Razz Imi pare rau de tot de Ronnie Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad dar de la finala de la Shanghai nu mai joaca bine. Sper sa-si revina. La cum joaca (pana acum) cred ca Ding va castiga deoarece imi pare cel mai in forma.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 5 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community