Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul Campionatului Bahrainului ?
Stephen Hendry
64%
 64%  [ 9 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
21%
 21%  [ 3 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
14%
 14%  [ 2 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : „Din nou am jucat destul de bine, cu foarte puține ratări. Trei breakuri de peste o sută în deschiderea meciului – asta spune ceva despre felul în care s-a jucat. Rob a început cu acel 137 și a preluat conducerea însă mă bucur că, exact ca și în meciul meu precedent, am fost capabil să egalez imediat și să nu-mi mai las adversarul să execute nicio lovitură timp de două frame-uri consecutive. Victoriile mele din această săptămână le cam dau de gândit celorlalți jucători rămași în competiție, mai ales că pe cât ajungi mai departe într-un turneu pe atât ți se îmbunătățește și jocul. Mie, cel puțin, așa mi se întâmplă. Îmi place să câștig – de asta și sunt aici : ca să-mi fac bine meseria.”

Matthew Stevens : „Am câștigat trei meciuri la rând ! Nici mie nu-mi vine să cred ! La început, am avut destule ratări nepermise, iar Dom a profitat de ele din plin. După ce mi-am trecut în cont primul frame cu un break de 81 de puncte, m-am mai liniștit. Nu s-au realizat breakuri prea mari, dar o victorie e o victorie. Jocul îmi merge destul de bine, numai că următorul meu adversar se numește Stephen Hendry, care e, probabil, jucătorul cel mai în formă din acest turneu. Întotdeauna mă bucur să joc cu el, fiindcă știu dinainte că o să mă pună la treabă, nu glumă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar meciul lui Matthew o sa fie unul foarte interesant. Wink
Sper sa se concentreze si sa mearga si mai departe. Smile


Clara , ce efect are parcursul lui Matthew , privitor la clasament? Urca ceva pozitii?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Urcă, urcă - are (înainte de acest turneu) 13 157 puncte, iar dacă pierde în semifinale, le mai adaugă încă 3 200 și sare peste câteva locuri. Rămâne de văzut ce mai fac și ceilalți, dar mai e până se încheie sezonul... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 19:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa e , mai este pana se incheie sezonul , dar totusi ce bine ar fi sa isi pastreze forma buna , si sa mai ajunga cel putin in semifinale la cateva turnee. Smile
Multumesc pentru raspuns. :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare plăcere. Smile

Peste câteva clipe, începe meciul lui Steve Davis contra lui Ding Junhui. În Premier League, of course... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Noi 2008, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Allen : „De fapt, cred că am jucat mai bine ieri, dar, bineînțeles, în privința breakurilor, am avut mai mult succes azi. În plus, am avut și mai mult noroc, pentru că am comis câteva greșeli și totuși am scăpat nepedepsit. Sunt bucuros că m-am calificat în a doua mea semifinală de turneu de puncte, dar am venit aici ca să câștig titlul – orice alt rezultat ar reprezenta o dezamăgire. Prima oară când am disputat o semifinală, am pierdut în fața lui Fergal O’Brien și n-am jucat bine fiindcă nu eram obișnuit cu o singură masă, în mijlocul arenei. A fost însă o experiență din care am avut de învățat și dacă și mâine o să punctez în felul în care am făcut-o azi, am șanse la victorie.”

Stephen Maguire : „Neil a fost un adversar foarte puternic, iar jocul lui tactic mi-a creat foarte multe probleme. La 4-2, încă mai credeam că pot să câștig, dar ratarea la acea bilă galbenă a fost pur și simplu de neiertat. Sunt supărat că nu m-am calificat în semifinale, dar nu cred c-o să-mi pierd eu somnul din cauza asta !”

Neil Robertson : „Loviturile mele de siguranță au fost foarte bune, mi-au reușit aproape toate loviturile de distanță și am punctat solid. Azi a fost prima oară când l-am învins pe Stephen și sunt foarte bucuros pentru victoria asta, fiindcă el și Ronnnie O’Sullivan sunt cei mai buni jucători ai momentului – parcă ar fi Federer și Nadal ! Dar atunci când jocul îmi merge bine, nu mă interesează cu cine am de luptat – poate să mă atace și un întreg pluton de soldați înarmați cu puști M16 ! N-aș vrea să spun că „am revenit la forma maximă”, dar cred că sunt un jucător mai bun decât eram acum doi ani. Mai am de lucru ca să-mi îmbunătățesc poziția în clasament, dar dacă o să continui să joc bine, ar trebui să fiu în stare să mă lansez și în lupta pentru noi titluri. Sigur că atunci când intri într-un turneu nu te gândești decât la trofeul pus în joc, altfel ce rost ar mai avea să te prezinți la linia de start ?!... Mai ales că nu sunt genul de jucător care să se mulțumească să fie în Top 16 : ceea ce mi-aș dori eu ar fi să intru pe lista celor care câștigă turnee de puncte.

Mark este un tânăr jucător foarte ofensiv. A ajuns în Top 16 după numai cinci ani de la debut, iar asta este o realizare fantastică. Probabil că mâine amândoi o să jucăm deschis – ăsta-i stilul meu și nici pe Mark nu-l văd încercând să fragmenteze jocul...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 14 Noi 2008, 1:30, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you pentru scoruri si declaratii, Clara!

Shocked Shocked Observ ca tanarul Maguire a fost invins astazi. Imi pare rau oarecum pentru el, dar... Asta e. Razz

Si ce meci frumos maine, mare pacat ca voi fi pe drum la ora aceea. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad In fine... Cel mai bun sa castige! Ai auzit, Vulpix? Laughing Desi mi-a fost tare dor si de Matthew. GO GUYS!

Foarte interesanta si cealalta semifinala... Go, Mark! Ar cam fi timpul!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere Smile, iar dacă Vulpix e cine cred eu că e, atunci ar face bine să afle că este grațios & călduros invitat să nu-mi facă votul de rușine. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In mod normal finala va fi Roberson-Hendry Embarassed .Neil joaca bine dar nu mi-a placut trimiterile acelea de bile la manta.Merg pe mana lui Sthepen Wink



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

go stephen!!!!!!!! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Matthew! Majoreta Cu siguranta a fost cel mai frumos meci al turneului. Very Happy Very Happy Nu ma asteptam sa castige, tinand cont de cum a jucat Stephen pana acum... Rolling Eyes Acum sa vedem daca va reusi sa se concentreze la fel de bine si in finala. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Weel done!
Am incredere in el!

Gooo Matts! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 14 Noi 2008, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : „Am avut o șansă, spre sfârșitul meciului, dar adevărul e că n-am jucat bine deloc. În comparație cu celelalte meciuri de săptămâna asta, prestația mea de azi a fost o dezamăgire. Am intrat greu în meci și nu mi-am putut găsi ritmul. Dintr-un motiv sau altul, n-a mers și așa s-a ajuns la mult prea multe frame-uri fragmentate, cu joc chinuit. Au existat și destule momente în care meciul a fost pur și simplu plictisitor, numai că trebuie câștigate și meciurile astea plictisitoare...” (Și mie mi s-a părut plitisitor meciul...)

Matthew Stevens : „A fost un meci fragmentat – cu excepția celor două frame-uri în care am marcat breakurile de peste o sută. Mă bucur că l-am învins pe Stephen. O victorie asupra lui e întotdeauna importantă, indiferent cât de fragmentat s-a jucat. Loviturile mele de siguranță au fost bune, dar am tot așteptat să-l văd pe Stephen începând să joace de-adevăratelea – numai că el n-a făcut-o... A trecut destul de mult timp de la precedenta mea finală. Am avut doi ani dificili, dar în tot acest timp am muncit serios. Pentru acest sezon, mi-am început pregătirea încă din luna iunie. Sigur că e mai ușor atunci când adversarii meu ratează, dar nici asta nu mi s-a întâmplat de ceva vreme...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Noi 2008, 1:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Allen : „După primele două frame-uri, mi-am cam pierdut elanul și am început să ratez ocaziile. Toate apectele acelea de mai mare sau mai mică importanță care toată săptămâna fuseseră în favoarea mea, brusc, și-au schimbat cursul. Mi-am păstrat totuși o stare pozitivă și am încercat să lupt, dar Neil are niște lovituri de distanță excelente în timp ce loviturile mele de siguranță n-au fost suficient de bune – va trebui să muncesc mai mult ca să mi le perfecționez. Există și părți bune : am câștigat câteva meciuri grele și am adunat și ceva puncte.”

Neil Robertson : „Cam intrasem în panică la începutul meciului, când l-am văzut pe Mark reușind cele două breakuri mari. Este unul dintre cei mai simpatici jucători din Main Tour, dar la masa de snooker e ca un pitbull arțăgos și gata să lupte cu toate armele. Trebuia să-i arăt că sunt pregătit să-i fac față, așa că am realizat și eu două breakuri cu care am egalat la doi. Momentul în care meciul ar fi putut să ia o altă direcție a fost atunci când am pierdut cel de-a șaptelea frame la bila neagră însă mi-am păstrat calmul și am reacționat bine. Loviturile mele de siguranță au fost bune – știam că e cazul să le țin la îndemână, fiindcă ieri Mark făcuse trei breakuri de peste o sută.

N-am văzut niciunul dintre meciurile pe care le-a disputat Matthew săptămâna asta, dar am auzit că a jucat foarte solid. Cu un pic de noroc, ar fi putut câștiga de două sau trei ori titlul mondial, pentru că e un jucător de mare clasă. Dar, până acum, eu am câștigat amândouă finalele în care am reușit să mă calific – el a pierdut câteva. Oricum, am avut o săptămână excelentă și de-abia aștept finala. Îmi face mare plăcere să joc când știu că sunt o mulțime de oameni care urmăresc meciul la Eurosport – printre ei, toți prietenii mei de-acasă. Sper să fie public și în sală, fiindcă nouă, tuturor jucătorilor, ne place tare mult aici, în Bahrain și am dori să putem reveni și în sezonul viitor.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Sâm 15 Noi 2008, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde am putea vedea live, ca eurosport da skiuri Evil or Very Mad ?

Mersi si evident Go Stevens Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community