Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul Campionatului Bahrainului ?
Stephen Hendry
64%
 64%  [ 9 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
21%
 21%  [ 3 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
14%
 14%  [ 2 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Noi 2008, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou Matthew a fost la un pas de victorie. Zid Tipic pentru el. Angry Ma asteptam ca dupa ce a castigat acel frame-maraton sa reuseasca sa se desprinda dar acest lucru nu s-a intamplat. Crying or Very sad Asta e, macar a mai recuperat cateva pozitii in clasament... Felicitari lui Robertson pentru victorie! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 16 Noi 2008, 9:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Neil.Stevens a alergat tot timpul dupa Robertson,dar Neil a trecut primul linia.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Noi 2008, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o finala frumoasa! Very Happy
Felicitari Neil pentru victorie! Applause
Felicitari si lui Matt pentru un meci frumos! Applause

(Mi se pare interesant ca nimeni nu l-a votat pe Neil!)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 16 Noi 2008, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sorry Matts! Sad

Well done Neil! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Noi 2008, 10:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Neil Robertson : „Sunt în al nouălea cer. Am câștigat toate trei finalele disputate până acum și nu vreau să ajung niciodată să aflu cum e atunci când pierzi un astfel de meci. Trebuie să fie groaznic : știu că dacă aș fi fost învins în seara asta, aș fi fost absolut distrus și probabil că aș fi simțit că-mi vine să renunț la snooker... Nu m-am gândit decât la faptul că marii campioni tocmai în asemenea ocazii reușesc să se autodepășească – de exemplu Roger Federer sau Michael Jordan : nu cedează, nu se resemnează. Pur și simplu refuză să se recunoască învinși și continuă să lupte.

Când conduceam cu 3-0, era incredibil – jucam la fel de relaxat și de bine ca într-un meci de antrenament. Chiar și după aceea am continuat să fac breakuri de peste 50, dar am și pierdut, la scor foarte strâns, foarte multe frame-uri pe care n-ar fi trebuit să le pierd. Prima sesiune s-a terminat cu scorul de 4-3, dar, dacă mi-aș fi păstrat concentrarea, poate că scorul ar fi trebuit să fie 5-2 sau chiar 6-1. Loviturile de siguranță ale lui Matthew au fost bune, dar și eu am avut destule ratări. Frame-ul cel mai important a fost al 14-lea : pentru prima oară, Matthew era la conducere cu 7-6 și era esențial să nu las scorul să devină 8-6. Acea ultimă lovitură la bila neagră n-a fost prea frumos executată fiindcă bila albă era lipită de manta laterală, dar ce fericit m-am simțit după ce am reușit-o și am egalat la sapte.

Am lucrat Steve Prest la unele aspecte tehnice ale jocului meu – era cazul să scap de anumite deprinderi greșite din cauza cărora loviturile de distanță nu-mi mai ieșeau așa cum trebuie. S-au întâmplat tot felul de lucruri... Mi-am schimbat și clubul în care mă antrenez. În sfârșit, masa actuală e de calitatea celor din turneele profesioniste și pot să-mi dezvolt mai bine și contrucția breakurilor. De asta a trecut ceva timp până să am din nou rezultate bune. Mai ales că mi-am mai schimbat și stilul de viață : mă culc mai devreme, mă duc la sala de gimnastică de patru ori pe săptămână și în ultimele patru luni, n-am mai ieșit în oraș, cu prietenii, decât de două ori. Din punctul ăsta de vedere, anul trecut a fost un dezastru și am citit pe anumite forumuri de snooker niște comentarii pe tema asta care chiar m-au durut
( Laughing nu cred că era cazul : știu la ce se referă Neil, dar comentariile respective fuseseră făcute cu intenția de a-l tachina – e drept, nu întotdeauna cu umorul cel mai fin ! Autorii comentariilor au fost alți jucători australieni – unii ar putea să-i fie chiar bunici ! – despre care Neil ar fi trebuit deja să știe că sunt mari mucaliți). Dar, până la urmă, criticile lor mi-au servit ca supliment de motivare pentru acest nou sezon. Pentru mine, acest turneu și, în general, vizita în Bahrain a constituit o experiență extraordinară. Îmi place această țară, m-am simțit foarte bine și sper să putem reveni aici și în sezonul viitor.”

Cu Matthew Stevens, ziarișii au răsucit cuțitul în rană și l-au întrebat cum de a pierdut șase dintre cele șapte finale de turnee de puncte disputate : „Am mai și câștigat totuși, n-am pierdut chiar toate finalele ! (Matthew a câștigat un singur turneu de puncte – UK Championship 2003, plus două invitaționale : unul serios – Masters-ul 2000, al doilea, de mâna a doua – NIT-ul 2005, iar al treilea lejeruț de tot – Pot Black 2005. Cam puțin totuși pentru o carieră de 14 ani... Sad ) Sunt supărat că am pierdut această finală. La sfârșitul primei sesiuni, eram mulțumit, fiindcă mă gândeam că scorul ar fi putut fi mult mai sever. Pe urmă, am fost la o lovitură distanță de a duce scorul la 8-6. Dacă aș fi obținut poziție la acea ultimă bilă neagră, n-aș fi avut nicio problemă, chiar dacă executam lovitura cu mâna stângă, dar așa era greu...Sunt dezamăgit, dar am avut o săptămână bună, în care am câștigat patru meciuri și am avansat în clasament. E un stimulent important.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community