Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul UK 2008?
Ali Carter
10%
 10%  [ 2 ]
Mark Williams
15%
 15%  [ 3 ]
Joe Perry
10%
 10%  [ 2 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
15%
 15%  [ 3 ]
Stephen Lee
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
30%
 30%  [ 6 ]
John Higgins
10%
 10%  [ 2 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

147 Ding.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=20494#20494 Wink

FELICITĂRI, DING ! Applause

LISTA BREAKURILOR MAXIME REALIZATE ÎN COMPETIȚIILE PROFESIONISTE OFICIALE Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=7849#7849



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ding! Applause Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done , Ding! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mda, am citit că unele firme de pariuri fac iar gălăgie – și își fac totodată și reclamă ! – neținând seama decât de interesele lor (adică fără să le pese de oamenii sau sporturile a căror reputație o aduc în discuție). Aiureli ! De ce nu renunță la pariurile pe scorul exact, de pildă ? Pe mine, și dacă m-ar fi trezit cineva din somnul cel mai profund și m-ar fi întrebat, la repezeală, cu ce scor cred eu că se va termina meciul Maguire vs Burnett, aș fi răspuns pe nerăsuflate (și cu ochii închiși – la propriu ! Laughing ) : 9-3 !!! O mulțime de oameni ar fi răspuns la fel. Mare scofală ! Sporturile individuale sunt întotdeauna vulnerabile la astfel de suspiciuni. S-au pariat mari sume de bani pe un anumit scor ? Ei, și ?!... Cum se face că atunci când se pariază mari sume de bani pe câte un favorit care, pe urmă, lasă pariorii cu ochii-n soare, nu auzim stimabilele firme de pariuri plângându-se și lansând scrupuloase „semne de întrebare” ?... Cum se face că dumnealor, stimabilele firme de pariuri, nu fac zarvă decât atunci când trebuie să dea, nu și când trebuie să ia bani ?... Rolling Eyes Evil or Very Mad


am gasit finalul de meci :
http://www.youtube.com/watch?v=ryPHSJfCo9o

nu mi s-a parut o lovitura usoara la neagra, iar bila roz a fost o intimplare ca a intrat


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent, Ding! 8)
Ma uitam eu asa, nu foarte implicata, si deodata aud vocea domnului Bontea: "Break de 80 de puncte...[pauza de efect][ cu 67 pe masa." Adun 2 cu 2 si pica fisa. Gata, fingers crossed, hai, Ding! Si sa-l vezi pe Higgins ca rade complice in sens de "Stiu, ficior, am trecut si eu prin asta" cand Ding se pregatea de ultima bila roz a fost grozav.
Evident acum e catamai scorul in favoarea lui Higgins. Asta e.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 19:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fascinante scoruri.

Bravo, Ding! (din nou mi se pare fascinant ca toata lumea ii zice lui Ding, Ding, in conditiile in care numele sau mic este Junhui. Intr-un final am priceput de ce scrie Ding pe ecran, dar, pana la urma, lui Davis nu-i zice nimeni Davis Steve. Razz Ma rog... Bygone) Fascinant insa scorul de 7-1 pentru Higgie. :O

Hai Mark, hai ca poti!!!!!!!

Si Nelutzu il conduce pe Stephen... Moo. Hai Stephen, aduna-te. Evil or Very Mad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

xhp a scris:
am gasit finalul de meci :
http://www.youtube.com/watch?v=ryPHSJfCo9o

nu mi s-a parut o lovitura usoara la neagra, iar bila roz a fost o intimplare ca a intrat


Multe mulțumiri pentru înregistrare, XHP. Nu, nu cred că lovitura a fost ușoară, pentru că Jamie greșise încă de la executarea loviturii la bila albastră și nu cred că sperase nici măcar să reușească lovitura la bila roz. În condițiile în care rareori mai apucă bietul om să joace prin șaisprezecimi, presiunea era enormă și, după cum zicea și el, era vorba de cariera lui, adică de un lucru cu care nu-i convine nimănui să se joace, așa că e ridicol și, în același timp, dureros să vezi cum firmele de pariuri se aruncă la insinuări (sau chiar acuzații) de genul ăsta. Mai ales că sunt interesate. Cum la fel de interesați în a da amploare acestor suspiciuni sunt atât ziarele (scandalul e mană cerească pentru presă), cât și unii comentatori care au polițe de plătit către conducerea WSA. Se știe cine ce "agendă" are. Le-am luat și acelora partea atunci când a fost cazul. Acum, nu este.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 20:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Darn it , Ronnie , wake up! Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of doamne , stiam ca o sa rateze lovitura , dar sa cedeze frameul ?! Ar fi bine sa se adune... ca altfel nu tine meciul mai mult de 2 frameuri...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dzeule cat caca a putut sa manance perry sa aiba asemenea noroc ...



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

free2tedy a scris:
Of doamne , stiam ca o sa rateze lovitura , dar sa cedeze frameul ?! Ar fi bine sa se adune... ca altfel nu tine meciul mai mult de 2 frameuri...

Mda Mad n-a tinut , era destul de evident ce o sa se intample....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Nu stiu cum se face ca aproape mereu cand tin si eu cu cineva, oamenii mei se pierd pe drum. :-/ Poate exagerez... Dar prea e repetitiva treaba. "Ce bine merge. Ce bine se tine. Hai, omule, nu te pierde. Hai ca inca se mai poate. Mda, e clar, nu mai are nicio sansa."

Unii par a nu sti ce-i aia come back. Razz Nu ca I hold it against them, pentru ca notiunea de come back nu este la indemana oricui si, din punctul meu de vedere, trebuie sa fii foarte tare psihic pentru a nu te pierde in niciun moment al jocului. Cum ar spune un maestru in ale biliardului... Tot ce conteaza este lovitura pe care esti in acel moment. Niciodata nu trebuie sa-ti zboare gandul la altceva. Esti acolo ca sa joci, nu pentru a te gandi ca nu mai ai nicio sansa sa recuperezi sau la faptul ca maine trebuie sa vina instalatorul.

In fine... M-am luat cu vorba, ca de obicei, dar, unele guri rele ar zice ca in "anumite" meciuri s-a vazut cine are incredere si constanta si cine traieste cu securea deasupra capului. Poate gurile rele se inseala. Razz

Poate am exagerat cu treaba cu come back-ul pentru ca, daca stau sa ma gandesc mai bine, nu se intampla multor jucatori. Chiar ii admir pe multi dintre jucatori pentru ca am senzatia ca sunt mereu prezenti in joc si am observat la acest turneu ca un scor de 5-3 la pauza nu inseamna absolut nimic.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Mar 16 Dec 2008, 21:53, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cedatul jocului cand inca esti matematic capabil sa-l castigi este un gest pedepsit cu avertisment de regulament. N-a fost frumos, Ronnie.
Joe a stiut sa profite de ratari,sa-si tina firea, sa se concentreze. Si a invins pe merit. Sa revii de la 3-5 si sa iei 6 jocuri la rand este o performanta remarcabila.
Si nu spun asta printre dinti.

Dar am si eu un of, desi poate ar trebui sa ma abtin imediat ce incaseaza Ronnie o infrangere, ca se poate interpreta drept "nod in papura" si "delegarea vinei". Si asta nu este un atac la adresa nimanui.
Parerea mea este ca oricine (fani, comentatori, oricine) spune ca Ronnie "nu a vrut sa castige" si ca "atunci cand vrea castiga" reuseste performanta de a-l insulta si a-i ridica osanale in acelasi timp. De parca Ronnie - si orice alt jucator - s-ar trezi de dimineata cu gandul ca "Bre, tata, ce chef nebun am sa pierd azi si sa stau toata ziua sa ma uit la filme in varful patului. Cum sa fac eu sa pierd mai iute pentru ca intr-adevar n-am chef sa castig, nu vreau puncte, nu vreau bani, nu vreau (mai mult) prestigiu, nu ma afecteaza criza, nimic. Eu vreau sa pierd!"
Ronnie- si orice alt jucator, pana la proba contrarie, ca scandaluri si suspiciuni se intampla mereu si chiar acum, la acest turneu - fac tot posibilul sa invinga. Atata ca uneori nu ii (si nu le) iese. Ori prinde adversarul o zi de gratie si atunci se intampla ce-a patit Hendry in 1990 de la Mark Johnston-Allen, care l-a invins cu 9-0 la UK, parca- si cine e MJA? - , ori bilele conspira impotriva lui si lucreaza pentru adversar, ori prinde o zi proasta si este incapabil sa fructifice ocaziile oferite, ori pur si simplu joaca prost, ori cate putin din fiecare.
Dar sa spui ca nu vrea sa castige... Rolling Eyes
In fine.
Mie mini-breakul lui Ronnie din jocul final mi-a readus zambetul pe buze. "Da, fratilor, daca tot pierd sa pierd cu stil!" (si cu o bila neagra foarte grea trimisa nonsalant in buzunar.)




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Mar 16 Dec 2008, 21:52, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna, dragii mei! Abia am asteptat sa se termine acest "meci", sa va declar sus si tare ca ma simt o mare caraghioasa. Va marturisesc ca am dîrdîit la propriu in fata telvizorului (desi era cald in camera), iar cand ma apuca starile astea Ronnie pierde sigur. Sunt de tot ridicolul Embarassed dar va spun sincer ca azi Ronnie m-a enervat teribil cu fitele lui, si cu frustrarile lui, care nu-i fac bine nici lui si nici noua, fanii lui. Bravo lui Joe ca a fost linistit si ca a reusit sa treaca linia de sosire, desi va spun ca nu ii dadeam nicio sansa dupa cum s-a jucat ieri Crying or Very sad .
M-am mai linistit scriind si ma declar in continuare o mare fana a lui Ronnie cel complexat, iar in ultima instanta mi-ar placea ca Mark Williams sa castige turneul. Angry



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 4 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community