Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 22:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Muulte multimiri , inca o data! Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stateam linistita in fotoliu si ma relaxam, dupa niste corecturi de teme la matematica, la meciul de snooker ce ruleaza pe Eurosport. Buuun!.. Vine pauza, vine jocul decisiv al lui Ronnie (ca doar sunt "opsedata", vorba unei prietene, daca mi-e permis) si poc, vine vorba din nou de declaratia nefericita (s-a dovedit) a baiatului rau din snooker Mr. Green . Hop, doi tineri de viitor intr-ale nobilului sport cu bile isi dau cu parerea. Surprised . A fost momentul cand m-am enervat si m-am infiintat pe net, sa va spun ca eu una personal, nu am vazut lumea bulucindu-se la meciurile lor si nici nu am sesizat ca vreunul dintre ei sa fi ridicat deasupra capului, ceva trofee (m-am enervat, v-am spus, si nu mai pot fi obiectiva) Wink. Cat priveste toata isteria creata si toate declaratiile "anti", consider ca snooker-ul in forma actuala (ca organizare), isi merita seful, isi merita turneele si isi merita toti banii. Angry



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un frame aproape furat , sunt curios cum se simte acum Ding , si sunt si mai curios ce s-ar fi intamplat daca se facea 5-3 Very Happy .

Forta fie cu Ding 8) .

EDIT : Saracul Ding o sa capete un complex in fata lui Higgins , deja al treilea meci al sezonului , din tot atata , pierdut in fata lui John.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toata lumea a sarit pe Roonie.Nici el nu are dreptate 100% dar nici sa il bagam la puscarie acum nu se face.Chiar nu mai are voie nimeni sa aiba o parere diferita?Mi-ar place sa le inchida gura la toti castigand Masters-ul dar are numai meciuri grele.
O alta discutie"interesanta" se purta aseara intre domnii Ancuta si Bontea cu privire la faptul ca jucatorii profesionisti vin la turnee mai mult din placere si mai putin petru premii.Eu nu prea sunt de aceeasi parere dar ma rog,e opinia dansilor.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Link http://watchtheheat.blogspot.com/



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie - Ali


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, free2tedy ! Smile

După meci

Stephen Maguire : „A fost unul dintre acele meciuri în care ești foarte mulțumit că ai jucat și încă și mai mulțumit că ai învins. În realitate, un meci de care ne știm capabili amândoi : jucat în stil foarte ofensiv, foarte deschis, cu lovituri care, azi, ne-au reușit foarte bine. Le-a plăcut și spectatorilor, ne-a plăcut și nouă. Abia la sfârșit mi-am dat seama de egalarea recordului de cinci frame-uri consecutive câștigate cu breakuri de peste o sută : eram așa de concentrat, încât nu mă puteam gândi la numărul de breakuri. Amândoi eram foarte concentrați – vă dați seama : fiecare dintre noi venea la masă și câștiga frame-ul ! Un meci cu totul special. În ultimele câteva zile, m-am simțit bine – liniștit și în formă. Dacă mă mențin la un asemenea nivel, aș fi în stare să joc de dimineață până seara ! Sunt atât de plin de elan și de adrenalină, încât aș fi gata chiar acum să mai joc un meci primul la 6 !”

Neil Robertson : „A fost un meci între doi jucători aflați în formă maximă – numai niște mici momente norocoase au mai putut schimba câte ceva, mai ales la începutul meciului, când Stephen a ratat lovitura la o bilă roșie și ratarea lui m-ar fi readus la masă și m-ar fi ajutat să duc scorul la 2-0, dar a avut noroc. După pauză, a fost ceva extraordinar ! N-am mai jucat niciodată într-un asemenea meci, n-am mai văzut snooker jucat la un asemenea nivel. Sunt dezamăgit că am pierdut, mai ales că, după cum am jucat, aș fi făcut praf pe orice alt jucător în afară de Stephen...”

Ronnie O'Sullivan : „Mă mir că m-am obișnuit atât de repede cu noul tac. Acum pot să execut cu el orice lovitură. Dar nu este tacul pe care l-aș vrea, așa că, după turneu, o să-mi iau altul. O să-l păstrez și pe ăsta ca să-l am la schimb atunci când o să-l fac bucăți pe următorul. Vreau să mai rup niște tacuri, grozav ce-mi place chestia asta ! O să rup câte unul la fiecare trei sau șase luni. E ca o purificare, ca o dezintoxicare. Îmi dă dorința de a o lua de la capăt. Nu joc decât la 70 la sută și asta e foarte demoralizant, deși pot foarte bine să câștig turneul chiar dacă continui să joc așa.

Vreau să-i fur porecla lui Maguire, îmi place. N-am văzut niciun meci săptămâna asta, așa că nu știu cum joacă și nici nu mă interesează. Dacă eu joc la un nivel acceptabil, atunci o să-mi controlul asupra meciului și poate că o să-l câștig.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 17 Ian 2009, 3:37, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte tactic Ronnie , nu isi asuma riscuri mai deloc , interesant Shocked .

P.S. Sunt multumit daca imi spuneti simplu Tedy Very Happy .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar eu sunt încă și mai mulțumită, Tedy, fiindcă de fiecare dată când îți răspundeam trebuia să copy-paste username-ul tău ca să nu-l greșesc !... 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

restul meciului pe hotdubzsport cred ... eurosportu nu-l mai da live Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2009, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot JUSTIN ... Wink http://www.justin.tv/mordane2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 0:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce surpriza, refuza Ronnie bile de distanta in primele 4 jocuri intr-o veselie. (Cel putin de asta se mirau amarnic comentatorii. Nu ai nostri. Razz )
Apai, Ali, daca nici un Ronnie cu tac nou si nici un whitewash stralucitor cu o zi inainte nu sunt eficiente, ce-ar mai fi de facut?
Ronnie...pentru safeties, lovituri de finete si rabdare, Applause
Well done, Ronnie! Si pentru felul in care a salutat publicul (nu "audienta") la sfarsit. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 10:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot sa nu remarc ca sala a fost arhiplina doar la 2 meciuri.Oare cine era la masa?
Bravo Roonie.Un joc simplu dar eficient.Sa o tii tot asa.
Eurosportul zica ca nu transmite decat de la 19.30 pana la 23 pe Eurosport2 iar versiunea in romana zice ca nu transmite nimic.Oare sa stam toata seara cu ochii in computer?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 11:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar ce e mai grav, e ca Eurosportul nu transmite nimic din semifinale pana pe la ora 1 noaptea! Twisted Evil
Dar sigur o sa gasim ceva pe internet!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OOoOoO, ce meci frumos diseara! Sau asa sper sa fie! Si mai sper, din nou, ca Magzie sa fie in forma maxima si as vrea si eu sa vad. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community