Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Miss Chigwell a scris:

Aici...
http://www.youtube.com/watch?v=266olBgDeFs
...ceremonia de premiere.
Noapte buna, Snookerland, oriunde te-ai afla!


oooh, thank uuuu, miss chigwell!! :*

NICE JOB, RONNIE !!


vai cat de cute e la 3:25 cand zice "i love it!!" =))



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent meci! Applause
Si faptul ca nu am avut un favorit mi'a facut vizionarea si mai intensa. Si Ronnie si Selbs , alaturi de Higgins sunt jucatorii mei favoriti.


Felicitari baieti!
Ati jucat un snooker excelent! Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce frumos din partea lui Ronnie ca, de fiecare data cand multi se gasesc sa arunce piatra, el reuseste sa se reinventeze. Priviti-l la declaratiile de la final cand se comporta exact ca un copil, nu reuseste sa-si controleze nici macar minimal emotiile, isi trece repetat mainile prin par. Si are acea stralucire nevinovata in ochi care nu poate decat sa-ti confirme ca el este copilul rasfatat al minunatului sport numit snooker. Ma bucur foarte mult pentru el si, cumva, reusesc de fiecare data sa-l iert pentru manifestarile lui obraznice. Si nu numai ca-l iert, dar il apreciez inca si mai mult pentru ceea ce arata la masa de joc.

Nu cred ca i se poate cere lui Ronnie sa fie un model uman. Nici n-ar avea cum daca ne gandim la momentele foarte dificile prin care a trecut pe parcursul vietii, la anturajul de care s-a inconjurat. Suntem datori sa-l iubim pentru ca este cel mai frumos-rebel talent pe care l-a oferit snooker-ul. Ce farmec are totusi acest sport care, in pofida nobletii, este dominat de un mereu razvratit baiat din Essex pe numele lui Ronnie O’Sullivan. E cea mai placuta combinatie dulce-amara, cel mai puternic drog de a carui dependenta n-am vrea vreodata sa scapam.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunat mesaj, Posseidon!
Si ca sa stric atmosfera, doamna Popa de la Hotnews loveste din nou.
http://sport.hotnews.ro/stiri-snooker-5340596-ronnie-sullivan-castiga-4-lea-titlu-masters-pana-urma-jucat-decent.htm
Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Evil or Very Mad
"Distrat".
"Deconectat" de la importanta partidei.
"A incheiat meciul cu break". Mai sa fie! Eu de obicei il inchei cu desert si cafea. Twisted Evil
Si traducerea declaratiei...Duamnieeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... Absolut superba finala. Un meci care merita sacrificii pentru a nu fi ratat. Nu mi s-a mai intamplat de ceva timp sa fiu asa de captivata... Cat de frumos a putut fi...

Trebuie sa recunosc c-am tzinut in mare parte cu Selby, cu toate ca nu pot sa spun ca-l agreez in mod deosebit. Parerea mea este insa ca a crescut foarte, foarte mult... Nu mai tin minte exact, dar parca n-a jucat niciodata intr-atat de bine. Tot parerea mea, strict personala, este ca a avansat foarte mult pe loviturile de distanta, de siguranta si mai ales pe iesitul din aproape orice soi de snooker...

Ma uitam la meciul dintre el si Mark Allen, care, de altfel, mi-a parut un meci mai degraba amical, si nu-mi venea sa cred din ce snookere pot iesi amandoi. Absolut senzational si cu o mare usurinta si rapiditate.

Bravo, Ronnie! Bravo, Mark! O finala absolut minunata! THANK YOU! Very Happy Notworthy

P.S. Salut, Posseidon! Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi la servici am o zi grea, pentru ca am multa treaba si eu nu prea am dormit noaptea trecuta! Wink Dar a meritat! Very Happy Din plin! Very Happy

Bravo, Ronnie si Mark pentru un meci minunat, pentru un snooker minunat! Applause Notworthy

Cine zicea ca snookerul a devenit plictisitor? Sa faca bine sa taca! Evil or Very Mad

Bravo, Ronnie pentru un nou trofeu castigat intr-un mod admirabil! Applause Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am culcat amortita de bucurie si de frumusetea finalei.De multa vreme nu l-ammai vazut pe Ronnie luptand cu atata indarjire.Superb meci,superba atitudine.Mi-a fost teama de impulsivitatea lui Ronnie de rabdarea si perseverenta lui Mark,dar pe masura ce se derula meciul in ce frumusete de finala s-a transformat.Bravo baieti! N-am putut sa nu remarc cat de multi copii erau in sala ,ce atmosfera minunata au creat suporterii.Si ca o ,,carcotea ,,ce sunt ,cuprinsa de paranoia si sub influenta a doua cani de ness n-am putut sa nu remarc absenta lui Jo si a lui Rodney Walker din tribuna. In rest la cat mai multe finale superbe!!!!!!! Si din partea mea ,Buna Poseidon !!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie!!! Absolut SUPERB!!! N-am reusit aseara sa urmaresc pana la capat finala (ca doar dupa cateva pahare de vin ... e mai greu), in fine, astazi am reusit sa fac rost de inregistrarea finalei si o finala mai reusita decat cea dintre acesti doi jucatori magnifici nici ca se putea mai bine ..... presimt de pe acum o finala si la Crucible tot intre cei doi, dar cred ca Mark se va impune pana la urma. Vom vedea ce-o fi!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Ian 2009, 1:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Am crezut că, în materie de declarații, filmulețul ceremoniei de premiere fusese suficient, dar am primit o cerere expresă de a posta și niște vorbulițe spuse de cei doi în respectiva împrejurare.


Ronnie O'Sullivan : „Știam din capul locului că o să fie greu și că o să fiu obligat să joc bine ca să nu-l las pe Mark să se detașeze. Dar nu mi-am găsit ritmul chiar atât de ușor și, pe la începutul meciului, nici n-am prea avut noroc. După aceea, am jucat un pic mai fluent tocmai când a fost mai mare nevoie de așa ceva. Am încercat să fiu competitiv, asta-i tot, fiindcă el e un jucător fantastic și de asta mă bucur că am învins și că, mai ales spre final, am jucat la un nivel destul de bun.

Toată ziua am încercat să nu devin prea emoțional și faptul că am câștigat jucând cu un tac nou este, cred eu, realizarea cea mai importantă din cariera mea. Nu mă antrenasem decât cel mult o oră... Tot nu mă simt chiar în largul meu cu tacul ăsta – e un tac bun, nu zic nu, dar știu că John poate să-mi facă unul încă și mai bun – totuși am reușit să-mi adun curajul și să joc cu hotărâre și cu convingerea că pot câștiga. Și să mă și bucur de snooker. Sigur că mi-ar fi plăcut ca jocul meu să fi fost mai curat și să mă fi impus într-un mod mai categoric, dar n-am de ce să-mi fac prea multe reproșuri : în general, am stat destul de bine la toate capitolele jocului."


Foarte euforic Ronnie (și tare ocupat să se scarpine în cap și să-și aranjeze freza Laughing ). Ar fi dorit, desigur, să fie numai el în centrul atenției – putea totuși să aibă eleganța de a nu saluta el publicul care îl aplauda pe Mark Selby (imediat după ce John Parrott îl felicitase pe acesta). Nu putea să creadă că numai el are suporteri la Wembley, fiindcă și fanii lui Mark au fost foarte „vocali”... Wink Laughing

Mark Selby nu a spus prea multe decât că era, bineînțeles, dezamăgit de câte ocazii pierduse și-i părea rău de frame-urile pe care, zicea el, ar fi trebuit să le câștige. N-a spus prea multe, în schimb, a scris pe blogul dumisale că, da, exact despre asta fusese vorba : i se iviseră șanse și n-a știut să le fructifice. Finala odată încheiată, nici vorbă de somn. „După un asemenea meci, în niciun caz nu poți să te duci, liniștit, la culcare. M-am întors la hotel și am stat la un pahar cu câțiva amici care veniseră să mă vadă jucând. Uluitoare chestie : în situații de-astea, cu cât bei mai multe pahare, cu atât ți-e mai ușor să uiți dezamăgirea !...

Există multe aspecte pozitive, cel mai important dintre ele fiind că, pe tot parcursul turneului, mi-am menținut jocul la un nivel bun, mai ales că aproape toți ceilalți au făcut numai câte un singur meci – sau cel mult două meciuri – de calitate. E un stimulent enorm pentru restul sezonului. Fiindcă, de-acum, la restul sezonului mă gândesc și mai ales la Campionatul mondial. Mă simt mai bine în turneele și în meciurile lungi. Mă bucur că lumea o să mă treacă și pe mine în categoria jucătorilor care au șanse la titlul cel mare.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Ian 2009, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult de tot pentru declaratii, Clara! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community