Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Championship League Snooker 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 12 Feb 2009, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult pentru Stuart, tre sa recunosc ca sunt unul din fanii lui, in special cand poarta camasa rosie Razz , nu m-as fi gandit niciodata ca poate juca meciuri de premier league, parandu-mi ca stilul sau de joc este asemanator cu cel al lui Harold, Davis sau O'Brien, insa evolutiilesale din semifinala si finala din aceasta seara mi-a aratat o alta fata a sa, reusind lovituri pe care poate intr-o partida de main tour nici nu le-ar fi incercat.
Willims, Cope si Wenbo sa fie cei 3 jucatori care sa se alature celor 4 magnifici din grupa finala? Rolling Eyes
Si de ce n-ar fi Bingham norocosul care va participa din toama la meciurile premier league snooker Question


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 14 Feb 2009, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer, mi-aș dori să fie Bingo. E un jucător de mare talent, numai că, în competiții, e și cam timid... Uneori, nu-i bună nici prea multă modestie. Wink

După finală

Stuart Bingham : „Este absolut incredibil ! Nici mie nu-mi vine să cred că am câștigat grupa ! Am venit aici complet ieșit din formă, așa că... surpriză totală ! Tot ce speram era să câștig și eu câteva frame-uri, în niciun caz grupa – asta mi se părea imposibil, mai ales în condițiile în care îmi erau adversari jucători precum campionii mondiali John Higgins și Mark Williams sau Neil Robertson, Dave Harold și Jamie Cope, oameni care au câștigat turnee sau măcar au disputat finale de turnee de puncte. Toate meciurile mi s-au părut foarte grele și ar fi fost foarte ușor să le pierd și pe cele pe care le-am câștigat. Formatul îți taie răsuflarea : sunt meciuri-fulger de câte patru frame-uri, unde fiecare are o șansă la victorie. Până la urmă, aș zice ca asta a fost performanța mea cea mai bună din sezonul actual. Dacă o joc la fel de bine și în Grupa campionilor, aș putea să câștig, numai că în grupa asta deja s-au calificat Mark Selby, Joe Perry și Mark Allen, plus alți trei jucători care se vor califica de acum încolo – o să fie luptă mare, dar ce frumos ar fi să câștig !... Ar fi incredibil... Sunt convins că m-aș acomoda ușor și la regula celor 25 de secunde. La fel cum i s-a întâmplat, anul trecut, lui Joe Perry, care s-a descurcat foarte bine și a ajuns până în semifinale. Înainte, nu puteai să joci în Ligă decât dacă erai în Top 5 sau dacă deveneai campion mondial. Slabe speranțe ! Dar Barry Hearn a deschis competiția și ne-a oferit tuturor o șansă la care, până acum, nu aveam cum să sperăm.”

Nici premiul n-a picat prea prost : „Am primit șase mii și ceva de lire – e cecul cel mai mare din ultimele cinci sezoane !...”


Jamie Cope, care, în meciurile de antrenament, a marcat atâtea breakuri maxime încât le-a pierdut șirul (s-a oprit cu adunarea la 200), a spus : „M-aș fi bucurat tare mult să fiu eu autorul primului break maxim al competiției, fiindcă aveam toate șansele să-l realizez : singura problemă a apărut la ieșirea de la a cinsprezecea bilă neagră spre cea galbenă – a fost singura dată când mi-am pierdut poziția, dar chiar și așa, am reușit lovitura, numai că pusesem prea mult efect și n-am mai avut cum să ies bine și la bila maro... În rest, am jucat solid și fluent.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 27 Mar 2009, 0:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant meciul Selby - Trump .... revenire de scor de ambele parti, numa' ca Mark Selby a avut ceva noroc la acea ultima bila rosie din ultimul frame, mai apoi sa se "aseze" mai bine la masa in frame-ul cu nr 3 ...reusind un frumos break de peste 100 de puncte ... let's see who will be the one!!! Very Happy

Later Edit: ce se intampla de la o vreme cu pasionatii de snooker din Romania? ....cam multa liniste pe aici.....mai ales acum cand se apropie China Open si campionatul mondial .... totusi tind sa cred ca e linistea dinaintea "furtunii" Very Happy Very Happy Very Happy

Later Edit 2: cat de frumos a fost frame-ul decisiv .... well done Judd Trump!!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Championship League Snooker 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community