Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » China Open 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
John Higgins
47%
 47%  [ 8 ]
Peter Ebdon
35%
 35%  [ 6 ]
Ryan Day
17%
 17%  [ 3 ]
Stuart Pettman
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 5:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna evolutia lui Higgins dupa pauza, pentru ca la inceput mi-a facut o multime de nervi, prea multe ratari. Daca va juca tot asa si la inceputul finalei, tare mi-e ca va avea un deja vu, gen 4-0 pana in pauza. Oricum vad ca pauzele ii priesc, sper ca intre semifinale si finala sa aiba o pauza foarte constructiva. Smile

Nu ma emancipez prea tare insa, mai mult mi-as dori sa faca o figura frumoasa la campionatul mondial Higgins decat aici. Mai multa nevoie de puncte are Ebdon, care sezonul asta a mers execrabil. Oricum sper intr-o finala frumoasa azi, si sper sa gasesc si un loc unde sa o vad live.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 8:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://iptv.tsinghua.edu.cn/p/watch?cid=6

Semn rău pentru Higgins : a început meciul bine ! Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 13:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De aceea nu dau finala in direct, ca vrea eurosportul sa ne bage pe git playerul ala al lor? Ca dl. Ancuta nu spune ca nu e gratis! Evil or Very Mad



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You bet ! Dl Ancuța e angajatul Eurosport și spune ceea ce i se spune să spună. Wink Dar poate m-oi apuca eu într-o zi să iau la descris afilierile și rețeaua de dependențe ale acestui post de televiziune acolo, la 'mnealor, în Franța !!!... Atunci să vedeți "grupuri de interese" și exerciții de glissando pe textele de lege plus ramificații care duc foarte, dar FOARTE sus !... Evil or Very Mad

Că nu le mai ajung banii ! Evil or Very Mad Doar n-are cineva naivitatea de a crede că rechinilor ăstora le pasă de soarta snookerului (sau a altui sport) !!! Nu le pasă decât de bani. De aceea stimulează interesul fanilor pentru un anumit sport : pentru a-i exploata cât mai zdravăn. ("De ce ai, bunico, o gură atât de mare ? etc etc" Rolling Eyes Evil or Very Mad )


Finala, în continuare, pe CCTV5.

Later edit : Și uite-așa, Peter Ebdon "s-a apropiat la UN SIGUR JOC etc etc" Twisted Evil Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce penibil Embarassed ! Cand vezi ca spre finalul meciului esti taras grapis trebuie sa ai demnitatea sa recunosti scorul chiar daca adversarul a jucat la fel de slab. In rest, frumoasa finala in prima parte (ce-am putut sa vad) dar in a 2-a parte greseli copilaresti de ambele parti Razz . Astept evolutiile de la Crucible.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Urata finala, bine macar ca a ajuns cu chiu cu vai in ea higgins, ca la cum a jucat ma si mir cate frameuri a facut. Neutral

In alta ordine de idei, face ce face si iar e in top 5 provizoriu, ebdon s-a scos si el cu finala asta pt restul sezonului, happy happy joy joy pana incepe mondialul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie finala nu mi s-a părut deloc urâtă, în ciuda puzderiei de ratări din a doua ei jumătate. Într-adevăr, nu m-am așteptat ca Higgo să mai revină la masă în ceea ce era, în mod destul de clar, ultimul frame al meciului. Dar linia de demarcație între a lupta cu profesionalism pentru șansele tale și a ști când e momentul să te recunoști învins este, uneori, destul de subțirică...

Majoreta Well done, Peter ! Majoreta

Păi, nu se putea ca acest turneu să fie câștigat de trei ori la rând, de jucători scoțieni ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CEREMONIA DE PREMIERE Arrow http://www.youtube.com/watch?v=qb3IdQhQP08 – fără sonor. Dar am înțeles că n-au fost interviuri așa că toată lumea poate sta liniștită – niciun risc de traduceri “inventive” din partea don’șoarelor cu chicoteala. În rest, ne putem imagina și aplauzele, și arhirepetatul “Xiexie”.

Așteptam, ce-i drept, lacrimile lui Peter după meci... Transformate, apoi, în zâmbet.

Parcă și Sir Rodney arată mai vesel, acum că a rezolvat cu bine problema sponsorizării Campionatului mondial !... (Mâine ar trebui să apară și comunicatul oficial.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Peter! Applause

Ma bucur c-a castigat. Dupa cum mai spuneam, cred ca era momentul. Sper sa aiba rezultate din ce in ce mai bune, in continuare.

Da' parca Higginsul a fost mai happy decat el. LOL Nu mai tin minte de cand nu l-am mai vazut amuzandu-se asa. Foarte cute. Laughing Laughing

Si a primit si-o mashinutza. Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rusinica, n-am urmarit meciul!
Dar ma bucur pentru Peter. Asa, prin ricoseu... Wink
Din ce in ce mai mult seamana Ebdon cu un luptator de gherila. Sta cuminte in tufisul personal, ataca fulgerator (alde UK 2006) si apoi nu mai auzi de el pret de doua sezoane.
Merge si asa...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Peter Ebdon : „Mi se pare uluitor : când am venit aici, eram, cred, ultimul dintre jucătorii pe care ar fi mizat cineva ! Victoria aceasta e un vis împlinit. Este rodul antrenamentelor la care am muncit din greu și în mod sistematic. Sunt incredibil de mândru de acest succes pe care, ca importanță, l-aș situa alături de câștigarea titlului mondial și a titlului Campionatului Regatului Unit. Mă bucur că am reușit să-mi îmbunătățesc, din mers, evoluția în acestui sezon – practic, mi-am salvat sezonul – iar acum, cu încă două săptămâni de pregătire și dacă pot să-mi păstrez atitudinea, curajul și încrederea dovedite în această seară, o să fiu un adversar de temut și la Crucible.

John este unul dintre cei mai buni jucători pe care i-am văzut vreodată și mă consider norocos că l-am întâlnit tocmai acum, când nu prea e în formă, altfel m-ar fi învins fără probleme ! De fapt, azi, niciunul dintre noi n-a jucat bine – a fost un meci tensionat. Am căutat să rezist cât mai bine și am executat câteva lovituri de siguranță bune, iar spre sfârșit, am mai găsit și acel plus de energie exact când am avut nevoie de el, așa că în ultimul frame am demonstrat un calm de care, până atunci, dusesem mare lipsă...”


John Higgins : „Sunt dezamăgit fiindcă n-am jucat bine. Am ratat prea multe lovituri ușoare. Nici Peter n-a jucat formidabil, dar a fost mai bun decât mine. Uneori, se avântă la niște lovituri de-a dreptul nebunești ! Pur și simplu n-ai de unde să știi ce-o să facă mai departe ! Ce break a realizat în ultimul frame ! Și-a demonstrat clasa, bravo lui !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2009, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, PETER!!!!!!! Applause


Am votat bine! Am votat bine! Very Happy Very Happy

Chiar ce-o fi cu masinuta aia? Macheta uneia mari primite de la Hyundai? ca parca cei de la Roewe ii dadeau campionului si o masina. Dar atunci de ce n-a primit una si Peter? Confused



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Lun 6 Apr 2009, 7:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper sa nu functioneze superstitia legata de turneul dinaintea Campionatului Mondial..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » China Open 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community