Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » World Series of Snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2009, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, Luca Brecel l-a invins pe Jimmy. Shocked E drept, un Jimmy obosit dupa ce cu o noapte inainte participase la niste meciuri demonstrative in UK. Wink Dar ramane o performanta extraordinara. Applause Am vazut meciul tanarului belgian cu Schachar Ruberg si am fost impresionat de nivelul la care s-a jucat. Surprised

In rest, celelalte partide mi s-au parut la fel de putin interesante ca si cele din etapele precedente. Yawnee Remarc si eu spatiul generos alocat de Eurosport pentru aceste meciuri in conditiile in care fazele finale ale turneelor din MT sunt transmise Dumnezeu stie cand Rolling Eyes . Ciudate optiunile regiei de la Paris. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2009, 1:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu m-am simțit tentată să mă deranjez. Am intrat totuși pentru câteva minute și am văzut exact ceea ce mă așteptam să văd : meciuri după vorba lui Maguire și o sală deprimant de goală. (Dacă, pe parcurs, mai apar câțiva speriați, se va spune că a fost succes de public... Laughing )

Eurosportul e co-organizator și de aici amploarea total exagerată. Șase bile, zece bile... Yawnee Sincer, nu mă interesează.

O să pun rezultate, suflet nix !... Rolling Eyes

Programarea meciurilor a fost (din nou !) dată peste cap și unele dintre ele au fost amânate pentru ziua a doua. Și așa l-au ținut pe copilul acela până la niște ore nepermise !... Sper ca măcar să se califice ! De Luca vorbesc, bineînțeles. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2009, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am prins si eu aseara pe Eurosport exact cand se explica calificarile.Care cu 6 bile rosii,care cu 10 bile rosii.Eu ma intrebam daca vorbeau despre snooker sau despre turca,deoareca,parca snookerul are 15 bile rosii.Apoi calitatea meciului si atmosfera era exact ca atunci cand joc eu la carciuma din colt.Adica spectatori mai deloc iar ca joc bila rosie-pauza,bila rosie-pauza.Scorul era parca 25-3 si mai era o singura bila rosie pe masa.Baietii s-au dus acolo sa se bronzeze nu sa joace snooker.Turneul s-a nascut talent si moare speranta.Parerea mea hac.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2009, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai bine se organiza un turneu ca cele precedente. Mai putini jucatori si calitate mai mare


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2009, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce parodie de snooker!! Mai bine nu ma uitam. Shocked
Am auzit bine? Dl.Marius Ancuta a spus ca la masa sunt nume mai mari ca ale lor, comentatorii!!
Dl.Daniel Bontea este sau a fost campion national dar dl.Ancuta?????
De cind este dumnealui un nume mare care sa se compare chiar in gluma cu jucatorii din turneu????LOL LOL
Cum este turneul este si comentariul sau. Mr. Green

Este adevarat ca breakurile intra in statisticile oficiale daca se joaca la 4 sau 6 sau cite bile se joaca???



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2009, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerella a scris:
Este adevarat ca breakurile intra in statisticile oficiale daca se joaca la 4 sau 6 sau cite bile se joaca???


Nu. În afara turneelor WSA (adică cele din Main Tour), singurele competiții ale căror liste de breakuri intră în statistici sunt Premier League și Championship League Snooker.

De la această regulă PRO nu există decât o singură excepție : pentru că 1) se desfășoară sub patronajul organizației profesioniștilor, iar mesele respectă acele pocket templates care sunt monopol WSA; 2) a înlocuit așa-numitul Challenge Tour, care era limitat strict la profesioniști; și 3) are un nivel tehnic foarte ridicat, sunt incluse (în majoritatea statisticilor) și breakurile din PIOS.

Nu formatul de șușanea ar conta (la urma urmei, un break este un break Wink ), ci faptul că, în realitate, aceste turneuașe WSS sunt niște ProAm-uri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 10 Mai 2009, 12:07, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2009, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am fost surprins cand l-am auzit pe domnul Ancuta spunand ca breakurile se trec in palmares. Rolling Eyes

Parca ceva mai bune meciurile de ieri. Nu am inteles de ce s-a jucat tot cu 10 bile. Confused Ma bucur pentru Luca Brecel , care a reusit sa-l invinga pe Kendo si sa ajunga in joc decisiv cu Dott. Very Happy 8)
Jimmy a fost victima unui fluke in jocul decisiv si a pierdut meciul cu Steve dupa ce a condus cu 3-1 si 4-3. Sad Care Steve, a pierdut la randul sau meciul cu Higgins dupa un fluke incredibil al lui John la 2-2. Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2009, 13:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am urmărit meciurile – doar rezultatele și nu le-aș fi urmărit nici pe astea dacă n-ar fi trebuit să le trec aici ! Wink – dar tare mă bucur că Luca Brecel se face din ce în ce mai apreciat. Abia a împlinit 14 ani (e născut pe 5 martie 1995) și deja e deținătorul multor titluri – inclusiv al celui de campion european Under-19 pe anul 2009.

Frumoase victoriile asupra lui Jimmy și asupra lui Ken ! 8) După meciul lor, Graeme Dott a decretat mai în glumă, mai în serios : “Dacă se ține departe de fete și de bere, o să ajungă un mare jucător !” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2009, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iarăși o finală Murphy v Higgins ?... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DrutaLorin



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 4
Locație: baia mare

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2009, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deja este un mare jucator luca brecel...am vazut si pe youtube un break de a lui de 140 ratand bila neagra Wink)daca la varsta asta are in palmares nushtiu cate breakuri maxime...ma intreb ce va face mai tarziu...cat despre murphy-higgins Confused tot ce`i posibil Very Happy



_________________
Snooker :X:X:X
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui DrutaLorin Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DrutaLorin



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 4
Locație: baia mare

MesajTrimis: Lun 11 Mai 2009, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

razbunare dulce razbunare...chiar daca nu are o asa mare importnata acest turneu,remarcam faptul ca murphy s`a impus cu 6-2 in fata lui higgins si automat devine mai bogat cu 50.000 de euro desi nu cred ca conteaza prea mult asta pentru el:DSmile) felicitari murphy pentru victorie >Very Happy<la>



_________________
Snooker :X:X:X
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui DrutaLorin Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 11 Mai 2009, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am urmarit ce s-a intamplat ieri... Cum jucatorii pe care ii simpatizez au iesit din competitie iar meciurile sunt departe de a fi interesante am considerat ca nu mai are rost. Twisted Evil Bine ca macar la finala marii finale s-a jucat cu 15 bile. Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » World Series of Snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community