Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul 2009, la Shanghai ?
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
8%
 8%  [ 2 ]
Shaun Murphy
33%
 33%  [ 8 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
37%
 37%  [ 9 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 1 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 4 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 9 Sep 2009, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Sper sa ma insel.

Şi eu sper să te înşeli. Smile
Problema este că întodeauna când joacă împotriva lui Ronnie, Marco este foarte motivat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu se transmite pe net pe undeva on-line?Altii mai sunt si la servici Evil or Very Mad



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! Sunt un cititor fidel al forumului cam de cand am inceput sa joc snooker, dar m-am abtinut de la postari.

@ Ronniefan: Da, poti folosi TVU. E un program freeware cu care poti vedea CCTV5 si Shanghai Sports, cele doua posturi transmitand de la doua mese diferite. Nu necestia programe suplimentare sau codec-uri speciale. Trebuie doar sa faci abstractie de comentariul in chineza.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 12:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Mihnea ! Very Happy Da, și eu sunt mare „consumatoare” de TVU. Merge foarte bine.

(Nu te mai abține ! Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Ce face Stephen Hendry? Nu cred sa mai repete figura din meciul anterior!

*Si eu ma mai uit pe TVU atat cat pot (sunt la serviciu)! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie tine sa demonstreze ca poate sa obtina snookere din fel de fel de pozitii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cat vad eu (din cand in cand), imi place ce joaca Ronnie (sau poate eu vad doar cand joaca bine Wink Laughing )!

Dar ce se intampla cu Ali Carter? 4-0 !? wow!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut tot meciul dar am prins destule lovituri de siguranta foarte slabe din partea lui Ronnie si chiar si cateva lovituri de buzunar destul de simple pe care le-a ratat. Evil or Very Mad De partea cealalta, Marco Fu a jucat tactic perfect dar nu a avut deloc un breakbuilding bun...Una peste alta, un meci mai slab ca cel din Liga.
In fine, bine ca Ronnie a castigat. Very Happy Pana duminica mai este insa mult. Confused Dar tinand cont de faptul ca suntem in China este bine si asa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce părere aveți, cine va fi campionul 2009 ? Poftim la vot ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum a jucat pina acum, cred ca Shaun Murphy are sanse mai mari.
Am votat cu el.
Nu-l simpatizez prea mult dar cred ca o sa pariez pe el citiva lei.....



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi sunt fan declarat Ronnie Laughing , l-am tradat de aceasta data si am votat cu Shaun Murphy. Nu am o parere foarte buna despre mine, din aceasta cauza Mad ,dar mie nu imi place cum joaca Ronnie la acest turneu. Bine, spatele ca spatele, dar.......... rateaza niste lovituri de te doare capul.
Imi pare rau de Hendry Sad si de Carter (nu ma asteptam sa piarda la 0). Asteptam cu nerabdare sferturile, de maine Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ce părere aveți, cine va fi campionul 2009 ? Poftim la vot ! Very Happy

Din moment ce Stevens şi Hendry au ieşit, merg pe mâna lui Ronnie, deşi cele mai mari şanse cred că le are Higgins.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Sep 2009, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După optimi

Shaun Murphy : „Sunt foarte, foarte bucuros de calificare. Sunt fericit că am rămas în competiție – e prima oară când ajung în sferturile acestui turneu. Am avut o săptămână de succese. Din decembrie, de la Campionatul Regatului Unit, jocul meu merge bine și, pentru moment, mă simt în formă foarte bună. Încerc să aleg loviturile simple, nu pe cele complicate, ca să joc cât mai eficient. Sigur că mă gândesc la trofeu : fiecare jucător vrea să-l câștige. Nu că te gândești numai și numai la asta, dar ideea e prezentă undeva, în mintea fiecăruia dintre noi. Numai că până la trofeu mai sunt trei meciuri și șapte posibili rivali. Știu că sună plictisitor dar o să repet ceva ce-ați mai auzit : prioritatea numărul unu e meciul care urmează.”

Ding Junhui : „E primul turneu de puncte și sper să am rezultate bune, să încep sezonul bine, ca să am mai multă încredere în mine și pe mai departe. La acest nivel și în acest stadiu al competiției, nici nu mai contează cu cine joci – oricine va fi adversarul, știu că e vorba de unul dintre cei mai buni jucători din lume.”

John Higgins : „Ăsta n-a fost Mark Williams cel adevărat ! Mark Williams cel adevărat este unul dintre cei mai valoroși jucători din întreaga istorie a snookerului și, când e în formă, poate să-l învingă pe absolut oricare dintre noi, ceilalți. Cât despre mine, azi am jucat mult mai bine decât în meciul precedent. Sunt relativ optimist în legătură cu șansele mele la acest titlu, cu toate că până la finală drumul pare încă destul de lung...”

Ken Doherty : „Am jucat mai bine în meciul cu Neil Robertson ! Totuși, azi, deși eram condus cu 4-3, am reușit să egalez și să câștig. Bine că am găsit resurse ! Este al treilea meci din acest turneu pe care-l câștig în frame decisiv, așa că sunt mulțumit de felul în care m-am luptat și de perseverența de care am dat dovadă. E greu cu aceste frame-uri decisive. Joci în tensiune și ești un pachet de nervi – totul e să-ți păstrezi autocontrolul. La fiecare dintre cele două ediții de până acum, turneul a fost câștigat de către un jucător venit din calificări. Cine știe ?!... Poate că, pentru mine, ăsta e un semn bun. Dar acum nu mă gândesc decât la modalitatea de a-l învinge pe Shaun, fiindcă e un adversar foarte puternic...”

Ricky Walden : „Sunt foarte fericit că am început meciul într-o formă maximă, fiindcă după aceea, a devenit destul de fragmentat. Acum, abia aștept ziua de mâine. Mă așteptam la un meci greu și, drept să vă spun, am avut emoții : îmi dădeam seama că nu fusese, așa, o întâmplare că Marcus Campbell pierduse printre degete un avantaj de patru frame-uri ! Stephen Hendry este un adversar foarte periculos și continuă să inspire teamă. Am avut însă și un pic de noroc – asta nu strică niciodată...”

Primul frame din repriza a doua a durat 49 de minute : „Da, conduceam cu 4-0, dar mă simțeam sub presiune. Sigur că vedeam linia de sosire în fața mea, dar nu poți să respiri liniștit când știi că Stephen este în stare să-ți smulgă frame după frame, aproape fără să-ți dai seama ce ți se întâmplă !...”

Ronnie O'Sullivan : „Întotdeauna am dorit să joc cu Ding aici, în China. E un jucător de clasă. Aici, e numărul unu și va fi grozav să joc cu el în fața fanilor lui. Pentru moment, jocul meu cu mâna dreaptă nu e chiar ceea ce ar trebui să fie. Faptul că am jucat cu stânga m-a ajutat să mă concentrez și să mă simt mai bine. Sper că atunci când se rezolvă problemele cu mâna dreaptă o să am rezultate mai spectaculoase.”

Liang Wenbo : „Sunt foarte fericit de victorie, dar adevărul e că am jucat cam slab. Ali a jucat însă și mai slab, iar în frame-ul al patrulea, după cinci ratări în foul & miss, aproape că și-a ieșit din fire. Bine că m-am calificat !”

Ryan Day : „Sunt fericit că am câștigat. Matthew nu se simțea prea bine, dar victoria e victorie. Toți sfertfinaliștii se gândesc la trofeu – nici nu se poate altfel. Sper să joc bine și să-mi ofer o șansă la acest titlu...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 1:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ha! N-am vazut nimic din turneul asta, din nenumarate motive (printre care si cel al orelor), dar urmaresc rezultatele in fiecare zi, de fiecare data cu urale gen "Nu se poate !" sau "Era de asteptat !" Thank you, Clara. Very Happy

Si pentru a-mi declara si eu ceva impresii... Ce m-a surprins cel mai tare pana acum este infrangerea dureroasa suferita de Ali Carter. La asa ceva chiar nu ma asteptam. Si imi doream ca Ali sa-i dea tanarului Liang inca o lectie.

Intre noi fie vorba, chiar nu-l am la inima pe Liang. Sper ca intr-o zi sa ajunga un mare campion, pentru ca-mi plac mult parti din stilul sau de joc (inclusiv agresivitatea). Dar tot sper ca pana atunci cand o va face sa-si fi invatzat lectia si sa nu fie un campion care da cu tifla mai marilor sportului. Nu ca Ronson n-ar face si el uneori chestia asta, dar nici macar el nu e atat de "high" ca Liang. Rolling Eyes Twisted Evil

Daca l-a batut in asa hal pe Ali (cu toate ca Ali pare a nu fi fost in vreo forma), nu cred ca Walden ii va face fata. Sper totusi ca Ricky sa-mi faca o surpriza placuta.

Imi pare rau ca Massew inca se chinuie sa-si revina la forma de odinioara. Am vazut ca a facut doua breakuri mari intr-unul din meciuri, dar n-am crezut ca are o sansa de a merge mai departe. Din pacate nu m-am inselat. Cred ca ar fi extrem de placut si binevenit sa mai castige si el un turneu, atat pentru el cat si pentru simpatizantii sai.

M-a surprins si white wash-ul pe care l-a "incasat" Graeme Dott. Rolling Eyes

Si ma bucur ca, asa cum ma asteptam, meciul Doherty - Hawkins a fost unul cu scor strans. Daca amandoi sunt in forma buna, imi par aproximativ egali.

Cat despre vot... Eu am votat cu Ronzo. Pentru ca..... pot?!?! Laughing Laughing Laughing Alt motiv n-am. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 9:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're welcome, Mrs Hendry ! Very Happy

Foarte slab, până acum, jocul lui Ken – 6 puncte în primul frame, 8 în al doilea, 9 în al treilea... Păi, nu așa îi ții piept unui jucător de valoarea lui Shaun. E cam greu să spui că el e cel care pierde meciul, nu Shaun cel care-l câștigă...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 3 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community