Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul 2009, la Shanghai ?
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
8%
 8%  [ 2 ]
Shaun Murphy
33%
 33%  [ 8 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
37%
 37%  [ 9 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 1 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 4 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 11:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am avzut nici un meci dar am votat cu Shaun Murphy.A avut cele mai categorice victorii pana acum.

Sper ca Ronnie sa nu citeasca pe aici Embarassed Rolling Eyes



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Ronnie! Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ronnie! Very Happy Si el si Ding au jucat foarte frumos... Ding a inceput mai bine dar a avut si destul ghinion in prima repriza. In jocul 2 a facut un break de 58, Ronnie a replicat cu un 42, apoi Ding a reusit o bila minunata cu manta dar a ratat ultima rosie. In jocul 3 de asemenea, a inceput cu un break, a executat apoi o lovitura de siguranta perfecta dar Ronnie a reusit cu noroc o bila rosie si a inchis masa . Practic, Ding nu cred ca a ratat mai mult de 3 sau 4 bile tot meciul. 8) Asta spune multe si despre calitatea jocului adversarului. Wink Ronnie a gresit din nou cateva lovituri de siguranta dar nu poti juca perfect. Laughing

Urmeaza din nou un meci cu Higgins, pe care nu l-a mai invins de o eternitate in MT. Shocked Va fi interesant. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:

Urmeaza din nou un meci cu Higgins, pe care nu l-a mai invins de o eternitate in MT.

Ai dreptate, din finala Masters-ului din 2005 nu a mai învins Ronnie. În ultimele sezoane au fost cam singurii jucători care puteau treace într-o "extra gear" când aveau nevoie.
Eu spun că va câştiga Ronnie în decisiv. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost pe TVU, deci nu știu dacă pe Eurosport s-a precizat că semifinalele (ca și prima sesiune a finalei) încep la ora României 08.30.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat cu Higgins pt ca mi-ar placea sa vad o finala contra lui Murphy, dupa cea de la mondialul de anul acesta (o finala in turneu oficial, nu se pune world series of snooker).

Oricum cu O`Sullivan va fi un meci greu, pana acum in turneu nu a avut meciuri grele, ba chiar a trecut la scoruri lejere de adversari... sper sa aiba nervii tari si maine si cine stie in situatii grave sa aibe telefonul la indemana pt ca cine stie ce sms motivant mai primeste de la Denise. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Sep 2009, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După sferturi


Shaun Murphy : „Am venit aici bine pregătit din punct de vedere psihologic și, până acum, am jucat bine. Am mers pe un joc strâns, eficient, fără riscuri inutile și, când am avut ocazia, am reușit breakuri mari. Sunt convins că meciul următor va fi foarte greu, dar sper să-l câștig.”

Ken Doherty : „Dacă Shaun continuă să joace așa, va fi greu de oprit. Destul de puține au fost meciurile pe care le-am pierdut la zero – în întreaga mea carieră, poate vreo patru-cinci – dar nu țin minte să fi fost vreodată învins într-o manieră atât de decisă : în momentul în care intra la masă, nu mai avea nevoie de o altă ocazie și încheia frame-ul. Totuși, aici, la Shanghai, am avut un parcurs bun și am făcut câteva meciuri de calitate. În ciuda rezultatului de azi, sper că am depășit criza în care am fost în ultima vreme, fiindcă mi-am regăsit încrederea și optimismul, așa că am pe ce să clădesc și restul sezonului.”

John Higgins : „Sunt foarte bucuros de victorie, dar meciul a fost slab. Ryan a irosit o mulțime de ocazii... Când ambii jucători joacă prost, se încurcă, se trag în jos unul pe altul și joacă amândoi din ce în ce mai prost. La fel se întâmplă și în celălalt sens : când joacă bine, se stimulează reciproc și joacă amândoi din ce în ce mai bine. Azi, Ryan și cu mine am exemplificat partea întâi a acestei reguli..."

Ronnie O'Sullivan : „Am început meciul conștient fiind că era nevoie să joc mai bine decât în partidele anterioare. Ding era pe val, juca fluent și îmi dădeam seama că risc să pierd. Asta m-a ținut în priză. Meciul a fost destul de ciudat – Ding a fost mereu primul la masă. Cred că e dezamăgit pentru că, probabil, simte că ar fi trebuit să câștige. Uneori, soarta unui frame se decide la o singură bilă și, de aceea, trebuie să-ți asumi riscuri și să profiți de ocaziile pe care ți le oferă adversarul. Este un mare jucător, are un curaj fantastic și se vede că e mai bine pregătit din punct de vedere mental decât în urmă cu doi ani. Ar avea încă și mai multă încredere dacă, în acest sezon, ar mai câștiga un turneu.”

Ding Junhui : „Nu sunt dezamăgit pentru că am reușit să-mi păstrez concentrarea pe tot parcursul meciului. De fapt, am făcut cel mai bun meci din câte am jucat în acest turneu. Doar că îmi rău că am cam avut ghinion...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 8:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, chiar așa e : Shaun n-a marcat niciun punct în primele două frame-uri !!! (Cele șapte „ale lui” constituie penalizarea pentru un fault comis de tânărul chinez.) Shocked Wenbo-cel-fără-frică l-a luat tare pe englez. Și a mai făcut și un 100(+) !

Mda, a început să se trezească și flegmaticul brit... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 9:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mda, a început să se trezească și flegmaticul brit... Wink Laughing


L-a băgat Shaun într-un joc de uzură. Să vedem dacă îi iese schema. Smile

P.S. Vă mai aduceţi aminte de Campionatul Mondial, când Liang nu a văzut că introdus o bilă roşie, în meciul contra lui Joe Swail?! Laughinghttp://www.youtube.com/watch?v=DAe1LLCvOLY


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 11:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, i s-a mai întâmplat și o să i se mai întâmple. Năbădăiosul ! Uite și cum a greșit în deschiderea frame-ului 10 !... Rolling Eyes Laughing

Așa e naturelul lui : e zăpăcit ! N-am să uit niciodată scena de la Crucible, când a năvălit în arenă fiindcă i se păruse că MC-ul îl anunțase, după care a izbucnit în râs (laolaltă cu restul sălii) și s-a năpustit înapoi, spre culoarul care duce spre culise și cabine. Laughing

S-ar putea totuși ca reputația asta de pliurd să fie în favoarea lui, dacă adversarii se vor dovedi atât de simpluți încât să-l ia în ușor...

Tare și sfărâmicios acest frame decisiv...

SUPERB realizată închiderea de masă ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 12:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am avut treaba si nu am putut sa vad meciul dar am mai tras cu ochiul din cand in cand la live scoring. Very Happy Nu credeam ca Liang Wenbo poate sa-l invinga in joc decisiv pe Murphy. Razz Ma bucur ca m-am inselat atunci cand l-am votat pe englez. Twisted Evil

Legat de Liang, eu nu pot sa uit intalnirea sa cu Joe Swail de la Campionatull Mondial si in special finalul cand s-a bucurat desi jocul nu era castigat inca.Laughing Ma bucur ca a reusit sa se califice acum in prima sa finala. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 14:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și eu mă bucur. Mă bucur întotdeauna când se afirmă jucători tineri. Și când revin la... performanță cei pe care șpecialiștii", cu obișnuitul lor aer autosatisfăcut, îi etichetează ca „terminați". Adică ori de câte ori câștigă cine nu te aștepți. Wink Laughing

Am avut unele probleme cu accesarea forumului. One of those net things... Rolling Eyes Evil or Very Mad Scuze pentru întârzierea cu care am actualizat scorul până la frame-ul 3, alături, la Meciuri și rezultate.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In continuare nu inteleg cum reuseste Ronnie sa castige jocurile cu lovituri de siguranta sub-mediocre. Question Razz De fapt, mai mult in jocul 2 a ratat cateva lovituri dar spre surprinderea mea John nu l-a pedepsit. Confused Altfel, cand intra in bile, Ronnie ramane letal. Very Happy Twisted Evil Pacat de ratarea din ultimul joc, desi ar fi fost greu sa reuseasca breakul maxim cu acea bila rosie lipita de manta. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
In continuare nu inteleg cum reuseste Ronnie sa castige jocurile cu lovituri de siguranta sub-mediocre. Question Razz


Și eu mă întreb... Poate pentru că are, uneori, noroc de adversari aflați și ei în eclipsă de formă sau care sunt fie ceva mai modești (au ajuns să joace cu el, gata, asta le e suficient), fie mai intimidabili... Wink Laughing Cam așa a mers o mare parte a sezonului trecut. Dar și când și-o reveni la capitolul constanței ! Wink

În orice caz, meciul de azi seamănă cu cele dintre Hendry și Higgins : toată lumea își freacă mâinile în așteptarea unui spectacol snookeristic super-ultra-extra și ceea ce iese e ceva mic & chinuit & scârțâitor... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti voi, boieri snookeristi dumneavoastra, de cand nu l-a invins Ronnie pe Higgins intr-un ranker? Din 2003, si mi-e lene sa verific dar cred ca a fost Irish Masters, sau pe acolo. Si intr-un turneu din MT, cum s-a spus si inainte, de la Mastersul 2005.
4 ani si 9 luni. O viata de om! Laughing
Si firea mea carcotasa bombane ca e cam putin, dupa atata asteptare, si dupa meciurile castigate de Higgins in fata lui Ronnie: magnifica finala Masters 2006, demolarea de la GP 2005, performanta sigura de la WC 2007...
Cam putintel, cam putintel. Zise MC si-si lua inapoi cuvintele iute, ca nu se cuvine sa cauti calul de dar in dinti.

Ronnie: joc de siguranta cah, cu doar cateva notabile exceptii (bila galbena stie ea ce stie), cu prins bila albastra pe drumul de intoarcere spre baulk...Abia fo 3-4 lovituri lungi reusite tot meciul...Ratari de rutina pe principiul 3 la 10 mii...
Si-o tentativa superba de maxi, cu o spargere (pardon, nu ma pot abtine) divinisissima...Si la fel de letal in bile ca de obicei. Plus ca a venit pentru doua snookere la masa, si le-a si reusit.
Higgins: trage la distanta cu preizie de lunetist si se incurca printre bile. Apoi se enerveaza. Apoi se descurajeaza. Si apoi vine Ronson si-i fura jocurile.

Na, Ronson...iara finalist? Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 4 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community