Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul 2009, la Shanghai ?
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
8%
 8%  [ 2 ]
Shaun Murphy
33%
 33%  [ 8 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
37%
 37%  [ 9 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 1 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 4 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Na, Ronson...iara finalist? Wink

Să vedem dacă poate să-i bage minţile-n cap lui Wenbo, la fel cum a făcut anul trecut la WC. Smile Însă dacă joacă mâine la fel cum a jucat astăzi, îl mănâncă de viu Liang.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Miss Chigwell a scris:

Na, Ronson...iara finalist? Wink

Să vedem dacă poate să-i bage mințile-n cap lui Wenbo, la fel cum a făcut anul trecut la WC. Smile Însă dacă joacă mâine la fel cum a jucat astăzi, îl mănâncă de viu Liang.


Ahahahaha. Very Happy Cine poate sti ce se va intampla? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Absolut fenomenale rezultatele de la acest turneu. Shaun mi-e clar deja, e nebun. Laughing Si Liang incepe sa accelereze. Laughing Si Higginsu', 1 la 6. Ai maaaaaaaaa... Shocked Ma rog. Haida, Ronzo. Da drumu' la motoare si lasa prostiile. Laughing Laughing Sau... Nu stiu.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima bila rosie reusita de Ronnie a fost cu adevarat minunata. Applause Si asta dupa ce in debutul frame-ului cei doi s-au intrecut in ratari incredibile. Shocked Shocked Pentru Ronnie a fost o victorie frumoasa ca scor ( Twisted Evil ) dar un joc modest. Confused Asta insa nu ma impiedica sa ma bucur de prima victorie in fata lui Higgins dupa aproape 5 ani. Laughing
Poate fi un turneu al premierelor: nici pe Dott nu-l mai invinsese de la Masters 2005 si daca ar castiga si maine ar fi prima victorie pe pamant chinezesc dupa 9 ani. Very Happy Totusi scurta traditie a acestui turneu spune ca aici castiga jucatorii veniti din calificari. Wink Vom vedea maine...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Ronnie , dar mai ales felicitari lui Liang pentru ca a acces in finala. Abia astept sa vad meciul, si cum se va descurca tanarul jucator. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 19:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.youtube.com/watch?v=zTdnNR04ksc
Uitati-va numa' la Higgins cum face cand vorbeste despre peformanta lui din semifinala. Apai cum....sa-ti ramana indiferent? Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei care doresc sa revada sau sa o vada semifinala a doua este in reluare pe Eurosport in acest moment.
Vizionare placuta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Sep 2009, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

THANKS, Miss Chigwell and Angela ! 8)


După semifinale

Liang Wenbo : „A fost un meci greu. În timpul pauzei, antrenorul meu m-a încurajat și m-a ajutat să mă liniștesc și să-mi regăsesc concentrarea. Shaun Murphy a jucat bine, dar în decisiv a ratat tocmai o lovitură-cheie.”

Shaun Murphy : „Am avut un turneu bun, cu un sfârșit care mă dezamăgește. Am obținut cele mai bune rezultate din toate trei edițiile competiției și am intrat în semifinală plin de încredere, numai că am jucat la cam 60 la sută din potențial, după ce în zilele anterioare ajunsesem la circa 90 la sută. Așa se mai întâmplă în sport... Mă bucur totuși că măcar am făcut trei meciuri foarte bune, în care m-am simțit aproape de forma maximă. Păcat că tocmai în semifinală n-am reușit să mă ridic la un nivel asemănător – și nu-mi dau seama de ce. Wenbo m-a învins, dar dacă aș fi jucat mai bine și n-aș fi ratat atâtea lovituri ușoare, n-ar fi reușit să câștige. Este un jucător foarte bun și dacă va juca așa cum trebuie, va câștiga și finala. E nevoie să-și perfecționeze loviturile de siguranță și să nu-și mai asume riscuri prostești. E un băiat foarte simpatic și are un stil de joc foarte spectaculos, dar aici e vorba în primul rând de victorie, nu de spectacol.”

Ronnie O'Sullivan : „Am avut momente în care am jucat bine – deși nu la fel de bine ca în meciul de ieri. Dar pe zi ce trece, mă simt tot mai plin de încredere și mai optimist, fiindcă îmi regăsesc ritmul și-mi face plăcere să joc în arenă. Mâine, o să încerc să-mi fac jocul meu și să fiu competitiv. Sper că va fi o finală frumoasă. Pentru Liang Wenbo, e o realizare fantastică însă ușor n-o să-i fie. De fapt, calificarea lui nu mă surprinde pentru că e un jucător de top, deja a acumulat o oarecare experiență și câștigarea unui turneu nu e decât o problemă de timp. Sper că fanilor o să le placă finala de mâine și că telespectatorii o s-o urmărească și pe urmă o să vrea să vadă din ce în ce mai mult snooker.”

John Higgins : „Am avut o zi proastă. Nu știu de ce. A fost, pur și simplu, o zi proastă. Unul dintre lucrurile care ți se-ntâmplă, așa... Se-ntâmplă și gata. Toată lumea are câte o zi proastă, din când în când. Pentru chinezi, e extraordinar că Liang a ajuns în finală și cred că o să fie foarte mulți cei care o să vină să-l susțină. Va trebui să fie mai atent și să facă un joc bun, fiindcă sunt sigur că Ronnie nu va mai juca atât de prost pe cât a jucat azi – de obicei, în finale joacă bine...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tentativa de break maxim?
E foarte suparat Ronnie ca a ratat!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Spuneti-mi, va rog, pentru ce a fost avertizat Ronnie, ca pentru manevrarea bilei albe cu tacul atunci cand se indrepta spre buzunar nu a fost. Si am pierdut faza si-s curioasa; nu l-am vazut decat pe Williams zicand "Sorry" sau asa ceva catre Liang.
Multumesc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce destepti sunt astia din regia de la Paris. Rolling Eyes Cum sa opresti un meci live pentru unul inregistrat? Evil or Very Mad Inteleg insa ca vor da sesiunea a 2-a de la inceput ceea ce e un adevarat record pentru ca in sezoanele trecute nu transmiteau mai nimic din semifinale si finale. Rolling Eyes

In fine, felicitari lui Ronnie pentru scor! Very Happy Doar pentru scor, pentru ca am avut treaba si m-am uitat doar din cand in cand asa ca nu pot sa-mi fac o parere si despre joc. Confused Si eu as fi curios sa stiu de ce a fost avertizat...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că a „mângâiat" nițeluș masa. Cu pumnul. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cred că a „mângâiat" nițeluș masa. Cu pumnul. Wink Laughing


Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ronnie!!! Very Happy Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Bravo si pentru Liang, a fost o performanta buna! Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Sep 2009, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca o sa mor de plictiseala in timpul acestei ceremonii. Neutral Si eu care credeam ca anul trecut a fost rau... Rolling Eyes Yawnee


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Shanghai Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 5 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community