Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine mizați pentru titlul din acest sezon ?
John Higgins
32%
 32%  [ 9 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
28%
 28%  [ 8 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
14%
 14%  [ 4 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Peter Ebdon
7%
 7%  [ 2 ]
Ding Junhui
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum nu am dat pronosticuri, dar acum zic:
Neil Robertson - Ding Junhui

Sper sa-mi iasa! Wink
Hai, Neil! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pronosticul meu:

Neil Robertson - Ding Junhui



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si al meu:
Ding Junhui - Neil Robertson, desi s-ar putea sa nu nimeresc Laughing , dar mi-ar placea sa castige Ding. Multumesc Dana Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricare, oricare dintre cei doi ! La fel m-aș bucura. Sunt tineri iar eu una m-am cam săturat de majoritatea campionilor recunoscuți și răscunoscuți. Drept e, îi tot urmăresc de cam mulți ani... Wink Laughing

(În afară de asta, am poze la fel frumoase pentru ultimul mesaj de la Meciuri & rezultate... Wink Laughing )

De fapt, ceea ce mă bucură cel mai tare este că în finală n-au mai ajuns un jucător dintre cei la care intră în arenă mai întâi renumele și abia pe urmă omul, iar alături de el, un outsider creditat cu șansa a 65-a – adică simplă carne de tun – care, de regulă, copleșit de onoarea de se afla acolo, îi ia ilustrului său adversar ceva între 1 și 3 frame-uri – dacă-i ia și atât ! – pentru că joacă prost și joacă prost fie pentru că e prea timorat ca să încerce să-și facă jocul, fie pentru că riscă aiurea nemaiavând ce pierde. Cu alte cuvinte, m-am săturat de finale în care câștigătorul celebru n-are probleme prea mari. Laughing


Ce început fulminant pentru Neil ! Very Happy Sper ca Ding să nu se piardă cu firea...

Cui acordă Eurosportul prioritate ? Ciclismului !!!... Evil or Very Mad

Pe care Eurosport tocmai am auzit un ditamai pleonasmul : „am conlucrat bine împreunăLaughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Feliciări lui Neal pentru intrarea pe lista marcatorilor a peste un sutar de sutare ! Applause

Devine al 30-lea jucător de pe această selectă listă (care va fi actualizată după GP Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=161&start=30 )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CONCURSUL DE PRONOSTICURI

Din cauza numărului variabil de participanți la diferitele runde, un clasament general e cam greu de făcut. La turneul următor, sper că vom face lucrurile ceva mai organizat. Până una alta, vă rog să verificați și voi cifrele și să-mi dați un semn dacă am făcut, pe undeva, vreo greșeală.

Cam asta este situația – lăsând deoparte finala :

Optimi
Cataline 8 din 8
Clara 5 din 8
Snookerclau 4 din 8
Ronniefan 4 din 8
Danacateia 3 din 8
Miss Hendry 2 din 8
Zsolt 3 din 4 (Zsolt a luat trenul optimilor din mers)

Sferturi
Cosmin 4 din 4
Snookerclau 4 din 4
Clara 4 din 4
Cataline 3 din 4
Danacateia 3 din 4
Ionut 3 din 4
Mihnea 3 din 4
Sevvilla 2 din 4
Zsolt 2 din 4

Semifinale
Snookerclau 2 din 2
Cataline 1 din 2
Danacateia niciun pronostic corect


Pe primele locuri
Cataline 12 din 14
Snookerclau 10 din 14



CATALINE rămâne pe primul loc și este primul laureat al Premiului Oscue pentru pronostic snookeristic – titlu pe care, dacă vrea, și-l poate adăuga la semnătura de pe forum. Wink Very Happy


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Applause Majoreta Felicitări, Cataline ! Majoreta Applause


Felicitări lui Snookerclau și tuturor celorlalți participanți, cărora trebuie să le urăm BETTER LUCK NEXT TIME ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 12 Oct 2009, 22:43, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum am zis Cataline , ai castigat primul trofeu!
Felicitari si la mai multe "premii oscue"! Applause
Si locul doi merita de asemenea felicitari!
Notworthy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte tare ideea cu premiul Oscue. Laughing Applause Felicitari castigatorilor! Very Happy

Imi place meciul pana acum, probabil ca daca nu l-as fi vazut as fi ramas cu un gust amar dupa acest turneu.(Asta si pentru ca am ratat semifinala de ieri dintre Higgins si Robertson care inteleg ca a fost senzationala Rolling Eyes ). Ma bucur pentru Ding ca a ajuns in finala, la fel cum m-am bucurat si pentru Mark Williams ca a ajuns intr-o semifinala dupa atatia ani. 8) Ar fi frumos daca ambii ar repeta aceste performante si la turneele urmatoare. De fapt, in cazul lui Ding sunt sigur ca a revenit la forma din 2005-2006 si va mai ajunge in finale in acest sezon. Very Happy Sper sa castige si in seara aceasta. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult de tot Very Happy !!! Super ideea cu concursul si intr-adevar la user trebuia sa fiu Snookerclau, DAR am mancat R-ul, a iesit Snookeclau Laughing si mi-a fost lene sa rectific Razz . Foarte frumoasa finala pana acum, sper sa fie la fel de echilibrata. Felicitari Cataline pentru premiul Oscue Notworthy Applause Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Multumesc mult de tot Very Happy !!! Super ideea cu concursul si intr-adevar la user trebuia sa fiu Snookerclau, DAR am mancat R-ul, a iesit Snookeclau Laughing si mi-a fost lene sa rectific Razz .


Mă crezi că întotdeauna am citit username-ul fără să observ că lipsea un r ? Laughing Laughing Nu ai cum să faci tu rectificarea, așa că am făcut-o eu. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc si in public Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Oct 2009, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzational jocul 9! Applause Cred ca a fost una dintre cele mai frumoase batalii tactice pe care le-am vazut. Very Happy Am totusi o nelamurire: daca Jan Verhaas a anuntat intr-adevar fault si ratare atunci cand Niel a lovit bila neagra, cred ca Ding a gresit cand a decis sa joace bila roz. Confused Dupa parerea mea ar fi trebuit sa-l puna pe australian sa repete. Nu sunt insa convins ca a fos fault si ratare...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 12 Oct 2009, 8:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui ROBERTSON Applause Applause Applause si multe multumiri Clarei pentru poza ,care e foarte reusita!
Pronosticul de la finala se premiaza? Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 12 Oct 2009, 9:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:



CATALINE rămâne pe primul loc și este primul laureat al Premiului Oscue pentru pronostic snookeristic – titlu pe care, dacă vrea, și-l poate adăuga la semnătura de pe forum. Wink Very Happy


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Applause Majoreta Felicitări, Cataline ! Majoreta Applause


Felicitări lui Snookerclau și tuturor celorlalți participanți, cărora trebuie să le urăm BETTER LUCK NEXT TIME ! Very Happy


Multumesc mult pentru premiu si pentru felicitari. E o mare onoare sa fiu primul castigator . Multumesc familiei pentru rabdare, multumesc sotiei pentru sustinere........ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Din pacate nu am avut timp sa fac pronostic pentru finala, dar oricum mergeam pe mana lui Ding, deci, pierdeam. Totusi felicitari lui "Nilă" care isi pastreaza procentajul de 100% la finale disputate si castigate.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 12 Oct 2009, 9:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Neil a jucat foarte bine a meritat sa castige.
Miss Chigwell imi plac gandurile tale scrise foarte marunt Twisted Evil rezonez si eu.
"Din motive egoiste, veninoase si subiective (dupa puncte in clasament, goana pa locul I, meciuri din optimi etc) ma bucur ca a ajuns Robertson in finala " Laughing




Ultima modificare efectuată de către Angela40 la Lun 12 Oct 2009, 11:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Grand Prix 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
Pagina 10 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community