Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » World Series of Snooker 2009-10
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:

POATE că sunt subiectiv,având în vedere schimburile de cuvinte făcute cu dumnealui (pe care vi le pot oferi dacă interesează) în care nu numai că se considere eminamente superior dar și jignește, așadar ....

Măcar a recunoscut că nu are carnet de conducere. Very Happy
Lăsând gluma deoparte, comentariul oricărui sport nu este "floare la ureche", chiar dacă ştii "în profunzime" acel sport (mă refer la un comentariu de calitate). Să ne punem noi în locul său. Nu vreau să-i iau apărarea, pentru că a făcut destule greşeli, dar pe domnul Radu Avramescu îl auzim o dată la un an comentând snooker. Ne-am obişnuit cu "duoul" Bontea - Ancuţa care se completează de minune, când unul dintre ei lipseşte (şi este înlocuit de altcineva) parcă nu mai este la fel.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mai stupid mi se parea ca ne zicea niste treburi pe care le vedeam in mod evident "si iata este un snooker in spatele bilei verzi", dar pe o tonalitate foarte stupida si anormala, parca ar fi ceva atata de incredibil, si la fel incepe sa comenteze evenimentele care se petrec si pe care le vedem si noi, parca ar fi un comentator de pe TV Sport de la meciurile de 9 Ball, un amator care nu are ce cauta pe Eurosport. Nu stiu daca ma intelegeti, dar chiar nu-mi place de acest comentator, si sper sa plece cat de curat de la televiziune, mai bine Bontea singur decat cu ala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mircea, sper ca ai dreptate, ca acest comentator apare doar odata pe an, iar cuplu Bontea - Ancuta va reveni. Am crezut deja ca Ancuta a plecat de la Eurosport, si eram suparat din cauza asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fără supărare, nu cred că domnii comentatori sunt cei care fac meciurile interesante, ci jucătorii. (În schimb, există riscul ca un comentator neinformat sau lipsit de obiectivitate să deranjeze. Să sperăm că, la acest capitol, nu vom avea belșug de exemple. Wink Laughing )

Sinceră să fiu, mie mi se pare că lucrul cel mai important este că Jimmy a câștigat finala și că (totuși) am văzut un meci frumos : semifinala Higgins v White.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 19:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Fără supărare, nu cred că domnii comentatori sunt cei care fac meciurile interesante, ci jucătorii. (În schimb, există riscul ca un comentator neinformat sau lipsit de obiectivitate să deranjeze. Să sperăm că, la acest capitol, nu vom avea belșug de exemple. Wink Laughing )

Sinceră să fiu, mie mi se pare că lucrul cel mai important este că Jimmy a câștigat finala și că (totuși) am văzut un meci frumos : semifinala Higgins v White.



Mă văd nevoit să vă dau dreptate, iar ...sper că nu va deveni un obicei. Smile
Cu atât mai mult cu cât bănuiesc că nu sunteți doamna Jimmy "Albu", da așa este jucătorii fac meciurile interesante ... vă garantez, am urmărit meciuri pe mute când răbdarea îmi ajungea la limită.

Cât despre mircea 22 ... nu știu ce ai citit dumneata dar pentru orice eventualitate, pentru cei ce nu știu să citească și pentru a sublinia probabilitatea am scis cuvântul poate cu majuscule. De aici până la a recunoaște e distanță ca de la ... 22 la 147!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 19:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
... vă garantez, am urmărit meciuri pe mute când răbdarea îmi ajungea la limită.


Din ce in ce mai des.... Laughing
Si dl. Bontea mai zice “X solicita stergerea bilei albe” sau “snooker in spatele bilei....” cind se vede cu ochiul liber....
Dar el e cel mai corect si mai competent.
Dl. Ancuta cacealmeaza si ne crede prosti....
Am sris pe aici ca a zis “detinatorul en titre al titlului” si nu a inteles ca a zis “detinatorul in titlu al titlului” ceea ce e un pleonasm
Poate ca la scoala a invatat rusa nu franceza....
Dar saptamina aceasta am scapat de “stii cum e” si “sa mai spunem ca”..... Laughing Laughing
La englezi a comentat Clive Everton
Lectie
Nu incurca turneele , recordurile , rezultatele
Nu spune lucruri care nu au legatura cu meciul
Nu povesteste ceea ce vedem noi singuri
Nu se lauda cu participarea lui la competitii
Nu isi contrazice colegii cu aroganta si fara rost
Nu vorbeste tot timpul
Este obiectiv
Lectie


Pentru ca a venit vorba , dar ce conteaza intr-adevar este turneul , sunt meciurile , jucatorii.....
Felicitari , Jimmy!



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 19 Oct 2009, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:

Cât despre mircea 22 ... nu știu ce ai citit dumneata dar pentru orice eventualitate, pentru cei ce nu știu să citească și pentru a sublinia probabilitatea am scis cuvântul poate cu majuscule. De aici până la a recunoaște e distanță ca de la ... 22 la 147!!!

Nu înţeleg cu ce v-a deranjat comentariul meu. Şi să ştiţi că am citit "POATE" cu majuscule...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Oct 2009, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gents, be kind to each other, please ! Smile Viața-i scurtă & nu foarte ușoară, așa că n-are rost să ne enervăm.

Mai ales că, dacă ședem & ne gândim bine, în realitate, tare-s puține subiectele pentru care merită să ne mărim riscul de infarct. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 20 Oct 2009, 6:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiu ca Ancuta si Bontea au un mail pe care-l folosesc pentru opiniile (tele)spectatorilor, nu stiti cumva care este acela?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 20 Oct 2009, 11:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WeeDoo a scris:
Stiu ca Ancuta si Bontea au un mail pe care-l folosesc pentru opiniile (tele)spectatorilor, nu stiti cumva care este acela?

eurosnooker@gmail.com

Deja suntem off-topic. Poţi utiliza funcţia "Search" pe forum. Ai fi găsit destul de repede subiectul despre comentatori şi acolo, răspunsul la întrebarea ta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 20 Oct 2009, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei, daca stii sau cineva stie raspunsul, nu cred ca ar fi mare lucru sa il dea aici.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 15 Noi 2009, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După cum se vede, turneuașul varșovian (care ar fi trebuit să aibă loc pe 14 și 15 noiembrie) s-a amânat... Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 15 Noi 2009, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Naspa... Cand va incepe urmatorul turneu?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Noi 2009, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă re referi la următorul turneu WSS, el ar trebui să aibă loc, teoretic ( Rolling Eyes ), pe 19 și 20 decembrie... Arrow CALENDARUL SEZONULUI 2009-2010



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 16 Noi 2009, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » World Series of Snooker 2009-10 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community