Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Premier League 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Subiectiv nevoie mare, apoi cum ?! ... Laughing
Las' că eu îl cunosc pe Kevin de vreo zece ani : așa scrie și când e treaz ! M-am obișnuit, dar din când în când, mai răbufnesc și eu ! Îmi amintesc că, demult, m-am informat dacă nu cumva e dislexic. Nu e. Laughing Laughing

Îmi face însă plăcere să mă gândesc la pariorii care au mizat pe acest rezultat al finalei. Nu cred că au fost prea mulți, fiindcă tentația de a colora analiza cu simpatia & antipatia personală e destul de (omenește-)puternică... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa fiu corecta Ronnie nu a jucat deloc bine,dar deloc sa chinuit nu a impresionat cu nimic (poate cu lovitura la bila verde). Sad
Clara are dreptate trebuie sa vedem performanta lui Shaun care a stralucit Bravo lui si Felicitari.
Ronnie seamana in ultimul timp cu Nadal nu-si mai revine.
Dar urmeaza UK sa vedem ce va fi.
Orcum Shaum a meritat trofeul. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Shaun!!!
Mare victorie! Majoreta



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu era deloc in planul meu sa fac procese de intentie. Doar ca Ronnie i-a servit o pastiluta destul de amara dupa meciul disputat cu Higgins, la care si-a adus si John contributia cu un ranjet de scoler care tocmai i-a pus profesoarei o cutie cu broaste vii pe catedra (am flashbackuri cu Liceeenii, sunt fara sperante!! Laughing ) iar Murphy i-a raspuns.
Asta e doar o senzatie de-a mea, ca a fost un mic razboi al sagetilor bine inmuiate in venin, deghizate in glumite ori enunturi civilizate. Nici Ronnie n-a fost prea elegant (si am zis-o la momentul respectiv), dar nici Shaun.

Eh, asta este, fuse si se duse...&**% happens, omu' cat traieste invata etc. etc.

Sunt foarte incantata ca a reusit Ronnie sa revina de la 0-3, si intr-un mod convingator pe alocuri. In rest, alergarea unui semimaraton numai inspirata nu e in ziua finalei. Dar poate nu se astepta sa o joace...

Bine, Murphy! Ne-am asigurat cu totii de niste meciuri viitoare in care or sari si mai multe scantei, ceea ce e numai bine pentru spectacol si nu numai.

Aruncati o privire, rogu-va, aici:
http://prosnookerblog.com/2009/09/05/ronnie-osullivan-what-to-expect/#comment-3153
Omul are o bila de cristal functionala 100% pana acum. Mi-e si frica sa ma gandesc ce se va mai intampla...sincer...brrr... Wink Wink Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zău că n-am avut impresia că se plătesc polițe. Pe de altă parte, „unde-i dragoste puțină, lesne a găsi pricină" Laughing Oricum, Shaun nu cu vorbulițe a câștigat Liga, așa că bravo lui. Mai ales că a revenit după un început dificil în această competiție.
Congrats, Mr Murphy !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici mie nu mi s-a parut ca Murphy ar fi ironic, chiar a parut putin contrariat de hazul lui Ronnie care (apropo ar fi trebuit sa se ridice si el in picioare, prea statea tolanit cand vorbea Shaun). Sad Cred ca nu a digerat deloc infrangerea, cu tot semimaratonul lui Wink .Dar asta este, ocazii a avut destule, vorba Clarei: si la toamna e Liga. Laudabila e atitudinea lui Murphy, care desi avea puncte putine s-a straduit si a castigat (s-a antrenat bine prin turneele lui Higgins) Wink .Oricum e ceva mister in faptul ca ne este asa de antipatic Shocked Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 30 Noi 2009, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Oricum e ceva mister in faptul ca ne este asa de antipatic Shocked Shocked

Pentru mine nu este niciun mister, de când l-a învins pe Matthew în finala WSC din 2005 l-am scos de pe lista jucătorilor preferaţi. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Pentru mine nu este niciun mister, de când l-a învins pe Matthew în finala WSC din 2005 l-am scos de pe lista jucătorilor preferați. Smile


Mai cunoaștem și pe alții. Wink Laughing
Deci meritul nu prea mai contează ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Deci meritul nu prea mai contează ?...

Acum, fiecare avem simpatiile şi antipatiile noastre... Dar departe de mine gândul de a subaprecia meritele lui Shaun. Tot ce m-a deranjat a fost comentariul de la final, însă nu mai contează acum...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 0:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă refeream la finala de la Crucible 2005. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mă refeream la finala de la Crucible 2005. Laughing

Păi la 17-16, acea bilă roşie de pe manta superioară, că nu o să o uit niciodată - acela a fost noroc. Very Happy



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 0:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Nu știu cum se face că adversarii victorioși ai favoriților noștri nu-și datorează succesul decât norocului. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 1 Dec 2009, 10:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca a fost rautacios ,Murphy merita felicitarile noastre si uite asa s-a intrerupt lantul castigurilor lui Ronnie -"but you know 5 is still quite good"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Premier League 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community