Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 2 ]
Peter Lines
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 14 ]
Mark Selby
17%
 17%  [ 5 ]
Liang Wenbo
3%
 3%  [ 1 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 11:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos meci Applause .Frumoasa de asemenea si atitudinea lui Ronnie care nu s-a enervat si a luptat pana la final. Sunt sigura ca nici el nu a crezut ca va putea invinge dupa asa o diferenta de scor, dar a luptat si a multumit publicul si pe cei din fata televizorului Applause . Cat despre noroc era si cazul sa aiba si el la cat noroc a avut Higgins de-a lungul intalnirilor directe. INCA O DATA SUPER MECI! Diseara merg pe mana lui Higgins, deoarece cred ca Ding este sclavul emotionalului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu vorbesc numai de noroc! Am zis ca daca castiga finala, O`sullivan nu avea nici un merit, pt ca la ce stare de psihic a avut Higgins dupa penibilitatea arbitrului de a nu anunta fault si ratare era normal sa piarda. Insa in jocul decisiv dupa ratarea la bila roz, a avut niste lovituri senzationale realmente. Un meci excelent pt Higgins si sper o finala si mai si! I-ar sta bine la vreo 9500 de ceilalti. Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuza-ma TLD, dar nu pot fi de acord cu expresia nici un merit, ba as zice ca merita chiar toate laudele daca ar fi castigat semifinala. Tocmai valoarea si experienta lui John nu ii dadeau acestuia voie sa il lase pe Ronnie sa se apropie macar de el d-apai sa il mai si egaleze. Si-apoi vorba Clarei, de neinteles caderea psihica brusca a lui John, de la 8-4, de parca ar fi fost altcineva la masa.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 14:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Văd că aproape toată lumea îl vede pe John câştigător sigur. Însă Ding stă mult mai bine acum cu psihicul, iar rezultatele din acest sezon nu sunt deloc întâmplătoare, deci nu va fi o pradă uşoară. Aş spune că o victorie astăzi ar fi un nou început pentru Junhui.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lupta mare.
Ding nu pare deloc intimidat.



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
memarrytube



Data înscrierii: 08/Oct/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu ce scor s-a terminat prima sesiune? Am vazut doar pana la 4-3. Multumesc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui memarrytube Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Dec 2009, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

memarrytube a scris:
Cu ce scor s-a terminat prima sesiune? Am vazut doar pana la 4-3. Multumesc.

http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=585&start=15



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 2:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum spuneam, Ding este acum un jucător mult mai echilibrat decât în trecut, s-a maturizat... De acum încolo îl aştept mai des în fazele superioare ale turneelor, intrarea în Top 5 fiind doar o chestiune de timp.
A meritat victoria Junhui, după cum a recunoscut şi Higgins.
Well done, Eye of the Tiger!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ding! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 11:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ding! Very Happy

A meritat sa castige! Ma bucur mult pentru el! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recunosc Smile cinstit că am votat Ding castigator.
Și asta înainte de sferturi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 14 Dec 2009, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
Recunosc Smile cinstit că am votat Ding castigator.
Și asta înainte de sferturi.


Era un vot pentru Ding dar nu stiam al cui e ,asa este ,felicitari pentru ca ai crezut in steaua lui !
Eu una nu am crezut ca va rezista presiunii dar se pare ca s-a mai maturizat .
La scorul de 7-7 am tras pe dreapta ,asa ca nu am aflat decat acum rezultatul si nu pot decat sa ma bucur pentru Ding, care merita toate felicitarile , se stie cate placinte a luat in final? Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
XLNC a scris:
Recunosc Smile cinstit că am votat Ding castigator.
Și asta înainte de sferturi.


Era un vot pentru Ding dar nu stiam al cui e ,asa este ,felicitari pentru ca ai crezut in steaua lui !
Eu una nu am crezut ca va rezista presiunii dar se pare ca s-a mai maturizat .
La scorul de 7-7 am tras pe dreapta ,asa ca nu am aflat decat acum rezultatul si nu pot decat sa ma bucur pentru Ding, care merita toate felicitarile , se stie cate placinte a luat in final? Laughing


Chiar dacă-mi place mult Ding ( pe lângă Hendry, Wengbo, Williams, Davis) și eu m-am luptat cu pleoapele având drept aliate scobitorile, dar am rezistat, prea era 7-7 și Ding așa cum ziceau mulți nu ceda.
Păcat de ce ați pierdut!
După câte văd în rezultatul votului mai este un vot pentru Ding!
Să se arate să nu-i fie frică ...doar nu votăm pentru președinție! Smile Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009, 23:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Ding Junhui : „Cred că aceasta este cea mai mare victorie a mea de până acum. A fost o săptămână nebună, dar i-am învins pe patru dintre primii cinci jucători din clasamentul mondial. A fost minunat ! M-am concentrat mai bine ca în trecut. Am mai făcut greșeli în alegerea loviturilor, dar mi-am păstrat mintea limpede și mi-am spus că nu era cazul să mă enervez din cauza lor. Sunt foarte fericit. Este minunat că am câștigat acest titlu pentru a doua oară. Cred că acum sunt un jucător mai bun decât eram în 2005 – am o mai mare experiență și un autocontrol mai bun. Știu că sunt capabil să câștig și m-am învățat să lupt și cu jucătorii de top.

A trecut mult timp de la ultima mea victorie de turneu. Sunt foarte bucuros că am încheiat această perioadă proastă. Nici jocul nu-mi mai mergea bine... La sfârșitul sezonului trecut, mă aflam sub o mare presiune pentru că eram amenințat cu ieșirea din Top 16. A fost un șoc. În timpul verii, am plecat în vacanță și m-am odihnit. Nu m-am antrenat deloc, n-am făcut mai nimic. În anii trecuți, îmi petreceam vara muncind. În afară de turnee, aveam, mereu, meciuri demonstrative – cu alte cuvinte, jucam prea mult snooker și ajunsesem aproape de epuizare. De data asta, mi-am oferit o perioadă de relaxare și am călătorit mult prin țara mea. Acest lucru m-a făcut să mă simt mai bine. Mi-am reîncărcat bateriile. Dar, îndată ce a început sezonul, am reînceput pregătirea și iată că în primele trei turnee de puncte din sezonul actual m-am descurcat destul de bine. Înainte de acest turneu, am muncit câte șase-șapte ore în fiecare zi, fără zile de odihnă.

În primul meci, nu m-am concentrat prea bine, dar, pe urmă, mi-am revenit și am început să joc bine. Am avut nevoie de un timp ca să depășesc momentul acelei înfrângeri din finala de la Masters și continui mă enervez când văd că nu joc bine, dar de atunci am învățat multe lucruri și cred că mi-am regăsit încrederea.

La Crucible, încerc, în fiecare an, să ajung cât mai departe, numai că acolo, parcă toți joacă mai bine decât mine !”


John Higgins : „A fost un meci ciudat – unul dintre cele mai ciudat pe care le-am jucat vreodată. Un meci foarte greu. Am crezut că o să pot răsturna scorul, dar, mai ales în ultimele frame-uri, am avut câteva ratări de neiertat, care m-au costat scump. Bila aceea maro din frame-ul al 15-lea a fost ceva de groază ! Avusesem noroc la lovitura precedentă, eram gata să-mi încep breakul cu care să închid masa și mi-am luat privirea de la bilă !... Nici măcar nu cred că o să am coșmaruri cu bila aceea : e ceva ce depășește faza coșmarului ! Nici nu știu ce aș putea să spun despre o asemenea ratare. A fost cea mai groaznică dintre toate ratările din viața mea. Pentru mine, acela a fost momentul în care mi-am dat seama că nu mai am șanse. A fost momentul-cheie. N-am meritat să câștig. Bravo lui Ding ! Loviturile lui de siguranță au fost fantastice : de fiecare dată când eram convins că-l las într-o situație fără ieșire, mă punea el pe mine într-o situație încă și mai complicată. Am știut întotdeauna că era o simplă problemă de timp până să revină la forma pe care a arătat-o la începutul carierei. Din punct de vedere tehnic, pot să spun că jocul lui este perfect. Nu am nicio îndoială că Ding va deveni campion mondial. Joacă la nivel de campion mondial și victorii precum cea de azi îl vor ajuta și mai mult.”

(The Irish Independent, The Evening Standard, The Daily Record, The Evening Times)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » UK Championship 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pagina 10 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community